У Ямполі з’явився клуб для бабусь і дідусів

У Ямполі з’явився клуб для бабусь і дідусів

З вересня у Ямполі кілька десятків людей старшого віку два рази на місяць збираються разом, щоб поспілкуватися, попити чай і поспівати пісні. Вони називають свої засідання клубом «Золотий вік».

Ідея проста — повернути старшим людям радість спілкування. У багатьох, хто приходить на зустрічі клубу, життя самотнє. Подібні клуби вже давно є в Європі і США, а в Україні з’являються лише деінде.

Зараз засідання «Золотого віку» проходять у методичному кабінеті Будинку культури. На кожне збирається по 10-20 людей. Вік — починаючи з 60 років.

Художній керівник Будинку культури, 54-річна Людмила Пухова каже, що вона наймолодша у клубі. Вона — один із кураторів і організаторів «Золотого віку».

— Мені до пенсії ще пахать і пахать, але вони мене гарно прийняли в свій колектив. Мені цікаво приходити на засідання клубу, хоча я фактично втрачаю через це свій вихідний у неділю, розповідає Людмила Пухова.

У «Золотому віці» не платять членських внесків. Натомість ті, хто приходить на зустріч, просто приносять із собою щось до чаю: цукерки, спечені власноруч пироги, печиво, бісквіти.

Кожне засідання починають з гімну. Там такі слова: «Коли вдома скучаєте, чим зайнятись — не знаєте, тоді поспішайте скоріше до нас. Тут зберемося разом всі, пригадаємо ті пісні, на яких виросли і жили».

Гімн співають усі. Його текст написаний великими кольоровими буквами на папері, який учитель музики з Русави Анатолій Віт вивішує на видне місце, як тільки починає грати на баяні. Музику гімну взяли з радянської пісні «Встреча друзей». Слова написали разом Анатолій Віт і Людмила Москаленко.

До речі, баяніст — єдиний чоловік у «Золотому віці». Всі інші — жінки. Кажуть, що сильна стать якоюсь інертною виявилась, не хоче ходити.

Клуб, Золотий вік, Ямпіль
Клуб, Золотий вік, Ямпіль
Клуб, Золотий вік, Ямпіль
Клуб, Золотий вік, Ямпіль
Клуб, Золотий вік, Ямпіль
Клуб, Золотий вік, Ямпіль
Клуб, Золотий вік, Ямпіль

 

Як придумали клуб

Ідея організувати клуб виникла у голови районної ради ветеранів Галини Красної.

— Я думала про це вже давно. Знала, що такі клуби існують у деяких інших містах, у Києві. І ось ми з подругами зібралися і вирішили все це втілити в життя, — каже пані Галина.

Серед організаторів також — Людмила Пухова, пенсіонерки Людмила Москаленко та Людмила Дегтяренко. Про двох останніх художній керівник Будинку культури каже так:

— Інтелігентні жінки. Такі, зі справжньої інтелігенції. Знають багато віршів, активні дуже. В обох уже померли чоловіки. Людмила Москаленко в Ямполі нещодавно, раніше жила у Молдові.

Перше засідання «Золотого віку» відбулося 19 вересня. Було тепло, тому вирішили зібратись у центральному парку біля Будинку культури. Прийшло 27 людей: ніякої загальної об’яви не робили, кожен дізнавався про зустріч від своїх друзів.

Спочатку думали збиратися раз у місяць. Але вже після першої зустрічі вирішили, що краще частіше — раз на два тижні. Втім, так багато людей, як у перший раз, уже не збиралося. Все ж таки вік, а до Будинку культури багатьом іти не близько. Хтось старається ходити на кожну зустріч, хтось — через одну. Постійно з’являються нові люди.

— От недавно до нас нова жінка прийшла з подружкою. Подружка більше ходити не стала, а ця жінка приходить. Каже: «Чого я буду сидіти вдома?».

Чим займаються

Зустрічі проходять по неділях. Кожна присвячується якійсь певній темі. Останній раз у «Золотому віці» говорили про Голодомор, згадували, про що розповідали старші люди. Були і легші теми: історія чаю, наприклад.

Починаються зустрічі о 14.00. Тривають години зо дві.

— Спочатку ми співаємо гімн. Потім обговорюємо тему. Теми наперед обираємо разом, щоб усім було цікаво. Під кінець просто спілкуємося і співаємо. Наш музикант Анатолій Віт написав крупно на великому папері тексти старих пісень, він грає, а ми всі підспівуємо. А ще завжди наостанок розповідаємо анекдоти. Чи якісь смішні історії з життя. Це вже традиція така.

Людмила Пухова каже, що їй подобається спостерігати, як у людей змінюється настрій:

— У них очі горять, як у молодих. Може, ці люди й старі тілом, але розум у них жвавий і живий.

Найбільше Людмилі Пуховій запам’яталася зустріч, присвячена пам’яті колишньої голови ямпільського радгоспу і поетеси Галини Сірої, яка померла минулої зими. Всі, хто прийшов, знали Сіру особисто. Читали вірші, згадували, співали і танцювали під улюблену пісню поетеси «Танго «Британія».

Галина Сіра, Пам'ять, Клуб, Золотий вік
Галина Сіра, Пам'ять, Клуб, Золотий вік
Галина Сіра, Пам'ять, Клуб, Золотий вік
Галина Сіра, Пам'ять, Клуб, Золотий вік
Галина Сіра, Пам'ять, Клуб, Золотий вік
Галина Сіра, Пам'ять, Клуб, Золотий вік
Галина Сіра, Пам'ять, Клуб, Золотий вік
Галина Сіра, Пам'ять, Клуб, Золотий вік

 

Що далі

Уже зараз у клубі починають думати, що будуть робити весною, коли потепліє. Мають плани і на грудень: хочуть, як вони це називають, «вийти в люди».

— Думаємо на Андрія (святкують 13 грудня. — Дирижабль) провести у себе вечорниці. Можливо, школярів запросимо, щоб вони побачили, як колись святкували.

А до Нового року в «Золотому віці» хочуть вивчити кілька колядок і піти всім гуртом вітати одиноких пенсіонерів, які вже майже не виходять з дому.

— Заспіваємо їм, привітаємо з Новим роком та Різдвом Христовим. Можливо, якісь подарунки з собою принесемо.

Часом клуб «Золотий вік» буде перетворюватися на кінотеатр. Уже на одному з найближчих засідань там будуть дивитися на великому моніторі якийсь зі старих фільмів.

— А коли зробимо ремонт у малому залі Будинку культури, то будемо дивитися фільми там. Влаштуємо кафе-кінотеатр: поставимо столики, стільці, буде чай та печиво.

Ідей багато. Думають навіть влаштовувати спілкування по скайпу з ямпільчанами, які виїхали за кордон: ті б розповідали, як їм живеться в інших країнах.

— Можливо, навіть курси комп’ютерної грамотності запустимо.

Клуб «Золотий вік» запрошує до себе. Розкажіть своїм дідусям, бабусям чи батькам, що найближче засідання заплановане на 11 грудня. Нехай вони просто приходять о 14.00 у методичний кабінет Будинку культури. А якщо є питання, телефонуйте Людмилі Пуховій: (096)421-81-50.

Про що говорили на перших семи зустрічах

Перше засідання «Золотого віку» 19 вересня було ознайомчим: поспілкувалися, поспівали, потанцювали, обговорили всі питання стосовно діяльності клубу.

Через два тижні присвятили зустріч чаю: Людмила Пухова підготувала лекцію про історію напою і відмінності між його сортами.

Наступного разу, 23 жовтня, коли похолодало, говорили, як не хворіти взимку і чим можна зміцнювати імунітет людям похилого віку.

Четверту зустріч присвятили поезії — читали вірші про осінь. П’ята зустріч — знову лекція про чай: вона усім сподобалась, і Людмилу Пухову попросили повторити її. Але основною темою того вечора було перше кохання: кожен згадував і розповідав свою історію.

Шосте засідання присвятили пам’яті Галини Сірої. Сьоме — Голодомору.

Фото Влада Савицького

Автор публикации

не в сети 1 год

Катя Кравченко

Комментарии: 0Публикации: 117Регистрация: 11-06-2016
Знайти схожі статті:
У нас ще багато нерозказаних історій про Ямпіль та ямпільчан. Але без вашої підтримки ми не зможемо розповісти їх.

Коментарі

Надіслати

Оголошення

Авторизация
*
*
Регистрация
*
*
*
Пароль не введен
*
Генерация пароля