Одяг, лом і болгарка: що ямпільчани назбирали для військових

Одяг, лом і болгарка: що ямпільчани назбирали для військових

Напередодні новорічних свят ямпільські атовці на чолі з Олександром Наконечним збирали для солдат теплий одяг, інструменти та речі першої необхідності. Хлопці стояли під час базарних днів у центрі міста, а люди підносили їм, що могли. Не зайвим був навіть туалетний папір.

Єдине, чого волонтери не брали — гроші.

На будь-яку суму, яку людина готова була пожертвувати, просили придбати цвяхи, рукавиці, викрутки, засоби гігієни, порошок, мило чи вологі серветки. І все це ямпільчани приносили. Хтось передав навіть лом та болгарку.

— Бригади, батальйони і полки, які давно створені, забезпечуються міністерством оборони дуже добре, — пояснює 33-річний Олександр Наконечний. — А от новостворені підрозділи мають зброю, їжу, одяг, але не вистачає теплої білизни, шкарпеток, засобів гігієни. Особливо бракує інструментів: лопат, викруток, ключів, ножівок, сокир.

Сам Олександр потрапив до АТО під час четвертої хвилі мобілізації, відслужив у 46-му батальйоні більше року — з березня 2015 по квітень 2016. Після повернення почав займатись волонтерською діяльністю,  допомагати іншим солдатам.

Для рідного підрозділу чоловік нічого не збирав. Каже, він забезпечений усім.

Про тих, хто потребує допомоги, дізнається від знайомих військових і тих, хто досі на війні.

—  Я не забув, як у 27-градусний мороз стояти в холодному окопі не рухаючись, аби не видати себе. Не забув, як стояти нерухомо, коли все розтануло і на тебе тече ця вся жижа. Я знаю для чого потрібні змінні та теплі речі, — пояснює він свою мотивацію.

Усі речі Олександр передає напряму бійцям, в обхід командування. Пересилає «Новою поштою», жодних знижок там не має, розплачується власними коштами і тим, що збирає у ямпільських атовців.  

— Вчора [26 грудня] я зібрав три коробки з речами, переглянув і сьогодні вже відправив дві посилки в різні точки Донецької області. Одна поїхала в Бахмут, інша в бік  Маріуполя. До речей доклав закруток, сало, тушонку, огірки, кабачки, помідори.

Таку акцію Олександр провів вперше, і зупинятися не планує. Будь-хто, хто хоче передати щось для військових, може телефонувати  за номером 096-610-11-88. Він забере речі та перешле тим, кому вони потрібні.

Дирижабль теж передав частину чоловічого одягу, який не продався на нашій Благодійній барахолці 25 грудня — теплий зимовий светр та десяток джинсів.

Фото з архіву Олександра Наконечного

Автор публикации

не в сети 1 год

Катя Кравченко

Комментарии: 0Публикации: 117Регистрация: 11-06-2016
Знайти схожі статті:, ,
У нас ще багато нерозказаних історій про Ямпіль та ямпільчан. Але без вашої підтримки ми не зможемо розповісти їх.

Коментарі

Надіслати

Оголошення

Авторизация
*
*
Регистрация
*
*
*
Пароль не введен
*
Генерация пароля