Що корисного зробити в жовтні: можливості для молоді

Що корисного зробити в жовтні: можливості для молоді

Цього разу ми вирішили не пропонувати вам міжнародні програми в Австралії чи Туреччині. Адже зараз розпал навчального року, і єдине, на що можна розраховувати — це поїздки кудись на кілька днів. Тож ми підібрали заходи, які можуть зробити цей жовтень не таким нудним і додадуть продуктивності та веселості. Або, якщо ви ще в школі, підготують вас трошки до студентського життя. Не дивуйтеся, що в списку є олімпіади — цілком можливо, що вони стануть квитком у ваш омріяний університет.

Інтернет-олімпіада з основ економіки

Звучить дивно і не по-шкільному. Хоча насправді цей онлайновий конкурс відповідає вимогам часу. Світ стає інтерактивним, і було б добре відповідати йому взаємністю.

Організовують усе це Київський політехнічний інститут і Міжнародний університет фінансів. Таким чином, підозрюємо, вони шукають собі толкових потенційних вступників.

Тож якщо ви вчитесь у 10-му чи 11-му класі, можете сміливо брати участь у цій олімпіаді. Перший етап (17-19 жовтня і 15-17 листопада) проводитиметься заочно, тобто вам потрібно буде мати лише комп’ютер. І можна буде навіть не перевдягати піжаму. А якщо пройдете на другий, то 30 листопада вас запросять у Київ.

Реєстрація дуже проста: треба просто ввести базову інформацію про себе і школу в анкеті. Після цього організатори надішлють план подальших дій. Зрештою, ви нічого не втрачаєте. А спробувати варто. Раптом ви навіть не здогадувалися, що економіка — це ваше покликання?

Або 100$ за літературний конкурс

Бо не всім, на щастя, бути економістами. Інший університет, Острозька академія, оголосив конкурс із романтичною назвою «Витоки». Меценат і професор Орест Цап із Канади підтримав ідею грошима.

Якщо вам від 14 до 28 років і ви не ненавидите літературу, то можете спробувати заробити свої сто доларів. Номінацій шість: поезія, проза, фентезі, літературна критика, твори для дітей та сценарій фільму чи вистави. Якщо вірші, то треба не менше 20 творів. А прози — від десяти сторінок тексту, набраного 14-м кеглем через 1,5 інтервалу. Приймають тільки твори українською мовою. Оцінюватимуть їх за досить туманними критеріями: оригінальність, художня довершеність, досконала композиція, цікаві образи, незужиті рими. Словом, літературні критерії — суцільна абстрактність.

Роботи треба вислати в роздрукованому вигляді та електронному варіанті. Але не електронною поштою, як ви могли б подумати, а на диску чи флешці. Вочевидь, з інтернетом в Острозі на Рівненщині проблеми, тож не сердьтеся.

Слати сюди: 35800, П. М. Кралюку, Національний університет «Острозька академія», вул. Семінарська, 2, м. Острог, Рівненська область.

Окремо варто вислати інформацію про себе, де зазначити номінацію, прізвище, ім’я, по батькові, вік, місце навчання чи роботи, домашню адресу, контактний телефон, електронку і копію першої сторінки паспорта.

Оберуть по одному переможцю в кожній номінації. Тому якщо раптом ви хочете подаватися з подругою, йдіть у різних категоріях — щоб ніяка конкуренція не зіпсувала вашої дружби. Хоча організатори обіцяють якісь грошові нагороди і решті учасників.

Конкурс соціальної реклами

Відео до двох хвилин — і можна виграти 15 тисяч гривень.

Конкурс організовують: Американська рада з міжнародної освіти, Посольство США, компанія «Майкрософт Україна» і Могилянська школа журналістики.

Потрібно зняти соціальний відеоролик, який мотивуватиме до чесного навчання, відображатиме важливість якісної освіти і неприпустимість списування, хабарництва, плагіату під час навчання.

Участь можуть взяти студенти як університетів, так і коледжів чи будь-яких інших вищих навчальних закладів. Серед робіт виберуть найкращі, які отримають грошові нагороди. За перше місце — 15 тисяч гривень, за два других — по десять тисяч, а за три третіх — по п’ять тисяч. Перед зйомками варто почитати правила, бо ви можете випадково зняти символи тоталітарних режимів, а це заборонено умовами участі.

Дедлайн — 25 листопада. Матеріал потрібно завантажити на будь-який файлообмінник і надати посилання, заповнивши заявку. Ніяких дисків і флешок.

Безкоштовна подорож на вихідні

Це вже не конкурси і не олімпіади, а суцільний відпочинок.

Асортимент міст для українського студента і не тільки пропонує проект «Твоя країна». Інакше, ніж асортимент, назвати їхні пропозиції важко. Для тих, хто пропустив попередні серії нашої рубрики з можливостями, нагадуємо: це проект від організації «Фундація регіональних ініціатив», яка організовує поїздки для студентів у різні куточки України. Від вас — лише оплата дороги, від них — культурна програма, екскурсії, знайомства з місцевою молоддю, тренінги, зустрічі з митцями, прихисток у веселих студентів і харчування. В анкеті навіть питають, чи ви часом не вегетаріанець — щоб не нагодувати випадково котлетами. Словом, це проект про те, як українцю стати всеукраїнським без особливих фінансових затрат.

Можливість відвідати нове місто є майже щотижня. А жовтень видався напрочуд насиченим.

Наприклад, 14-16 жовтня можна поїхати в Кам’янець-Подільський. Там є стародавня фортеця, у ній щовересня проводять фестиваль «Республіка», а спальні райони міста розмальовані муралами. Зрештою, не тільки спальні райони, а й центр. Власне, Кам’янець був одним із перших міст в Україні, де почали перетворювати сірі стіни на велетенські художні полотна. Щороку сюди приїжджають художники з різних країн, аби залишити місту свою картину в кількадесят метрів. Вони приїжджають — і ви приїдьте. Ще всі туристи переважно фотографуються на мосту до фортеці — звідти відкривається вражаючий краєвид. До початку жовтня заповніть анкету і їдьте.

Кам’янець — це варіант для поціновувачів культури. Ті, хто вже втомився від муралів (було б від чого), можуть поїхати в цей же час у Суми.

І це ще не все. У проекту «Твоя країна» середина жовтня дуже продуктивна. Є міста на всі смаки. Навіть Слов’янськ є. Організатори поїздки в це неспокійне та окуповане колись місто хочуть розвіяти міфи про нього і показати зовсім інакший Слов’янськ — не такий страшний, яким його показували по телебаченню. Дуже достойна ідея, тим паче що ми про східні міста взагалі маємо уявлення переважно лише з новин.

Наступні жовтневі вихідні будуть не менш насиченими: 21-23 жовтня всіх сміливих і охочих до пригод чекатимуть у Дніпрі, Києві, Чернівцях та Миколаєві.

А 27-30 жовтня можна буде гайнути в Харків — місто просторих площ і андеграундних концертів. Побачите десь там Сергія Жадана — не забудьте взяти для нашої редакції автограф.

Для тих, хто раптом буде в Києві 9 жовтня

Уже всьоме в Києві відбуватиметься Wizz Air Kyiv City Marathon. Це наймасовіша бігова подія осені, в якій щороку беруть участь тисячі учасників. Торік до марафону долучилися 3 800 людей із 38 країн. Найбільша дистанція, яку можна пробігти Києвом — 42 кілометри. Для менш відважних є пропозиції по п’ять, десять чи навіть два кілометри. Вартість участі залежить від відстані. Найдорожче бігти 42 км: за це треба буде віддати 660 гривень.

Можна взяти участь у якості волонтера — допомогти один чи кілька днів перед марафоном і на самому заході. За це обіцяють неймовірний заряд емоцій, незабутні враження, нові знайомства, диплом, футболку і рюкзак.

Анкету треба заповнити до 4 жовтня. Деталі є на сайті і в групі волонтерів.

 

Автор публикации

не в сети 1 год

admin

Комментарии: 0Публикации: 382Регистрация: 06-08-2015
Знайти схожі статті:,
У нас ще багато нерозказаних історій про Ямпіль та ямпільчан. Але без вашої підтримки ми не зможемо розповісти їх.

Коментарі

Надіслати

Оголошення

Авторизация
*
*
Регистрация
*
*
*
Пароль не введен
*
Генерация пароля