11 стрічок радить фрірайдер Юрко Граблі

Раджу

11 стрічок радить фрірайдер Юрко Граблі

Про Юрка Граблі (справжнє прізвище чоловіка Карашівський, але всі знають його за прізвиськом) чув кожен, хто захоплюється в Україні гірськолижним спортом. Пристрасть чоловіка — фрірайд, і якщо раніше це було хобі, то тепер він уже став професією. Юрій — один з найдосвідченіших райдерів, десятки разів спускався і з карпатських схилів, і з Нижніх Татр, і з Ельбрусу. І вже 15 років він тренує бажаючих опанувати дошку: як в Україні, та за кордоном. Юрій знайшов хвилинку для «Дирижабля», щоб порадити свої улюблені фільми.

 

 

Фільми дивлюсь ситуативно. Найчастіше до перегляду мене спонукає кохана дружина: вона у сім’ї кіноман. Виховував смак на стрічках Квентіна Тарантіно й Гая Річі. І “Кримінальне читво”, і “Великий куш” неодмінно варто подивитись. Зокрема тому, що в них чудова музика. Це один із важливих критеріїв для мене: зороша музика може «витягнути» слабкий фільм. А ось п’ятірка фільмів, які хочеться порадити зараз:

 

«Темпл Грандін» (2010)

Дивовижна історія, що перевершила за враженнями і «Фореста Гампа», й «Людину дощу», і «Врятувати рядового Раяна». Фільм про особистість із великої літери. Про стосунки хворої на аутизм дівчинки зі своєю матір’ю, навколишнім світом і суспільством. На таких історіях варто вчити дітей толерантності та вмінню йти до мети.

 

«Петля часу» (2012)

Я дуже люблю наукову фантастику. А ще більше — вдалі екранізації до різноманітних теорій. «Петля часу» — гостросюжетний екшен, у якому ви знайдете все, чим може похвалитись Голівуд. Це й сюжет, що захоплює, і цікава теорія часу-простору, і непогана акторська гра. Водночас, фільм не «вантажить» мозок зайвим: це просто хороший жанровий твір.

 

«Особлива думка» (2002)

Я не надто шаную увагою солодкуватих мачо, як-от Тома Круза. Однак у цій кінострічці він абсолютно доречний. Фантасти всіх часів мряли про досконале суспільство. Таким вони вважають цивілізацію без злочинів. І от науковцям це вдалось: за допомогою андроідів вони навчились передбачати криваві події за години до того, як вони стаються. Аж раптом система дає збій, причому цілком несподіваний. І одному з інспекторів випадає доводити, що він не злочинець, хоча «провидці» вказали саме на нього. Футуристичний детектив тримав мене у напрузі від початку й до кінця.

 

«Втеча з Шоушенка» (1994)

Це історія про те, як можна з дорогих кабінетів у Мангетені потрапити на самісіньке «дно» соціуму. І водночас залишитись людиною, не втратити гідність, вистояти й перемогти систему. Це класика світового кіно — така, як «Піаніст» чи «Шоколад».

 

«Хмарний атлас» (2012)

Раджу дивитись цей фільм саме в українському перекладі. Мене дуже втішила якість перекладу, коли головний герой розмовляє закарпатською говіркою. Це і кумедно, й вражаюче.
У фільмі досконале все: і гра акторів, кожен з яких виконав по декілька різнопланових ролей, і спецефекти, що переносять нас з далекого минулого, крізь епоху ренесансу та 1960-ті в далеке майбутнє, і сюжет, що поєднав дуже різні на перший погляд історії в щось одне грандіозне, яке дає нам підказку, як розвиватись далі. І головне, що вразило — це якість екранізації. Найбільше мене чіпляють фільми, де хороша книга отримує хорошу візуалізацію.

 

Не хотілося б залишити поза увагою вітчизняні фільми. Для тих, хто ще має якісь ілюзії про те, «яку ж країну ми втратили» і ностальгує за совком, я відправив би переглянути фільм Лозниці «В тумані«. А якщо ще хтось мріє приєднати шмат України до Росії — нехай дивиться фільм цього ж режисера «Щастя моє».

З авторського кіно, яке гідно представляє сьогодні Україну на світовому кіноринку, варто згадати стрічку Слабошпицького «Плем’я». Це однозначно сильний фільм: за поверхневим і банальним побутовим сюжетом приховано цілий ряд хвороб нашого суспільства. Ми звикли не дивитись у їхній бік, не помічати, навіть коли постають перед очима. Фільм про ту частину нашої реальності, яка завжди за лаштунками. І від цього вона ще болючіша.

 

Що переглянути сучасним діткам, крім відомих мультів про тачки та пінгвінів? У свій час у прокаті з’явився мультик «Лотта з містечка винахідників». Це пригоди кумедних звірят, які навчились вирішувати всі свої проблеми завдяки власній кмітливості.

Автор публикации

не в сети 2 года

admin

Комментарии: 0Публикации: 382Регистрация: 06-08-2015
Знайти схожі статті:,
У нас ще багато нерозказаних історій про Ямпіль та ямпільчан. Але без вашої підтримки ми не зможемо розповісти їх.

Коментарі

Надіслати

Оголошення

Авторизация
*
*
Регистрация
*
*
*
Пароль не введен
*
Генерация пароля