В Ямполі хочуть встановити штучну ялинку за 40 тисяч гривень

Події

В Ямполі хочуть встановити штучну ялинку за 40 тисяч гривень

Цьогоріч у Ямполі буде лише одна новорічна ялинка, і встановлять її біля фонтана. Там же обладнають «зимове містечко»: на площі розставлять новорічні фігури, оздоблять усе гірляндами. Відкриють ялинку 18 грудня.

— Раніше райадміністрація прикрашала свою ялинку, міська рада — свою. У тих трошки грошей було, і у тих трошки, то й виходило дві ніякі ялинки. І люди обурювалися, мовляв, хіба не можна нормальну зробити, — каже мер Ямполя Анатолій Юрченко.

Тож цього року ялинка буде спільна, і вперше — штучна. Придбати її запропнувала комісія при міськраді, до якої входять представники державних установ і підприємців.

— Вони усі давно ставлять собі штучні ялинки, і для міста таку ж порадили купити. Вона не один рік прослужить, на неї п’ять років гарантії дають, — додає Галина Ткач, заступник міського голови.

Міськрада розглядала й інший варіант: придбати справжню ялинку. Однак від цієї ідеї швидко відмовилися.

— Так, штучна коштує дорожче. Але ми почали рахувати, у скільки обійдеться привезти живу. А везти треба десь з Гайсина, бо у нас тут поряд ялинок немає. Це 4-5 тонн вона важить. Підняти, встановити треба, і для чого — щоб через місяць порубати її на дрова? — пояснює Юрченко.

Штучна ялинка 7-метрової висоти коштуватиме трохи більше, ніж 40 тисяч гривень. Купуватимуть її у Тернополі.

— Я головою розумію, що шкода такі гроші витрачати з бюджету. Шукаємо варіанти, як менше затрат понести. Підприємців будемо просити: нехай би ялинку купили, а ми напишемо, що то вони купили, і на відкритті скажемо про них.

На це не треба жалкувати грошей, бо це свято, діти, радість. Ось мені вже 47 років, а я пам’ятаю нашу новорічну ялинку в селі , — продовжує мер.

На оздоблення ялинки піде 150 прикрас та 9 гірлянд 10-метрової довжини. Їх купівля обійдеться місту у понад 25,5 тисяч гривень. Видаткову накладну на ці суми показали «Дирижаблю» у бухгалтерії міськради.

Подзвонили ми і у компанію, в якої місто замовляє ялинку і оздоблення для неї. Там підтвердили: аби прикрасити 7-метрову ялинку треба десь 150 іграшок, а гірлянд — хоча би 15-18 штук.

Прикрашатимуть ялинку також іграшками та гірляндами, що лишилися з попередніх років.

— Ми з’ясовуємо, що там з прикрас лишилося у такому вигляді, що можна чіпляти на  ялинку. Знаю, що гірлянди тут в міській раді є. А іграшки, якщо вони десь пропадають, то не під час зберігання, а коли розбирають ялинку, або поки вони висять. Там розбилася, там дітям сподобалася — зайчика відскубали, хтось випив — ногою копнув. Гірлянди часто рвуться через вітер і сніг, — пояснює Галина Ткач.

10 грудня рішення про купівлю ялинки і прикрас мають погодити депутати міської ради.

У спільноті «Ямпіль. Ямпільський район» проводили опитування: яку новорічну ялинку хочуть містяни? Більшість за те, аби прикрашати одну з ялинок, що ростуть у місті. На сторінці ж «Дирижабля» проголосували за штучну ялинку.

Ілюстрація Марини Ревуцької

Автор публикации

не в сети 6 лет

Антон Семиженко

Комментарии: 0Публикации: 167Регистрация: 17-10-2015
У нас ще багато нерозказаних історій про Ямпіль та ямпільчан. Але без вашої підтримки ми не зможемо розповісти їх.

Коментарі

Надіслати

Оголошення

Авторизация
*
*
Регистрация
*
*
*
Пароль не введен
*
Генерация пароля