Новини Ямполя за тиждень: 20–27 травня

Новини Ямполя за тиждень: 20–27 травня

Пам’ятник жертвам Голодомору і репресій не будуть переносити. Так вирішили на зібранні у Будинку культури, де 147 ямпільчан слухали звіт міського голови Анатолія Юрченка. Останнім питанням порядку денного було звернення ветеранів міста про перенесення пам’ятника жертвам Голодомору. Ветерани свою позицію аргументували тим, що при перенесенні на пам’ятний знак виготовлять документацію і візьмуть його на облік, тобто він нарешті отримає офіційний статус. Ще одним позитивним наслідком цього рішення ініціатори перенесення називали те, що в центрі стане більше місця для відпочинку.  Робоча група, вислухавши різні думки, все ж вирішила, що перенесення пам’ятника нині не на часі. Попередньо планувалося перенести його на площу біля магазину АТБ.

Ямпіль, РІшення, Пям'ятник
Рішення влади, Пам'ятник
Пам'ятник, Ямпіль, Рішення
Бюджет, Звіт, Рішення, Ямпіль
Рішення влади, Пам'ятник, Ветерани
Ямпіль, Рішення
Ямпіль, Рішення, Пам'ятник

 

У Клембівці 19 травня пройшов щорічний фестиваль «Мамину сорочку пригорну до серця». Головні учасниці заходу — вишивальниці з різних районів Вінниччини. Також сюди приїжджають гончарі, різьбярі, живописці та представники інших народних ремесел. Митці не лише демонстрували свій хист, а й давали майстер-класи та продавали готові вироби. Усе це було «присмачене» українськими піснями, танцями, гумором.

Ямпільчани підтримали всеукраїнський день вишиванки. Його святкували 19 травня. У народному вбранні на навчання і роботу прийшли ямпільські школярі, вчителі, посадовці та інші містяни.

Вишиванки, День вишиванок, Ямпіль
Вишиванки, Школи
День вишиванок, Школа

 

Ямпільчани перемогли в особистому заліку на чемпіонаті України з рукопашного бою. На ці змагання серед  юнаків, юніорів, дівчат і юніорок у Київ їздили 12 хлопців зі спортивного клубу «БАРС». Чемпіонат проходив 19-22 травня. У версії бою, що називається «легкий контакт» ямпільчани взяли п’ять медалей. У цій версії дозволяються лише удари руками і ногами, кидки та больові прийоми заборонені. Оцінюється в першу чергу чистота техніки. В особистому заліку серед юнаків та юніорів у своїх категоріях перше місце зайняв Олександр Павлов, друге – Володимир Королюк і Валентин Свистун, а третє — Денис Дерен та Олег Чорний. У «дозованому контакті», тобто версії поєдинку, в якій дозволяється кидати супротивника, робити больові прийоми та наносити більш сильні удари, ямпільчани взяли вісім нагород. В особистому заліку серед юнаків та юніорів у своїх категоріях перше місце взяли Владислав Кузьмін, Олег Чорний та Олександр Павлов з «БАРСу». Друге місце зайняли їхні одноклубники Володимир Королюк та Іван Стрелецький, а третє — Роман Вергуляс, Богдан Барановський і Богдан Притуляк.

У дитячій музичній школі змагалися шкільні команди юних пожежників. Перемогла команда села Дзигівки, яка поїде на наступний етап змагань до Могилева-Подільського.

Незабаром має вирішитися доля непрацюючих очисних споруд у Цекинівці. Цей об’єкт, що належить Сорокському управлінню водоканалізаційного господарства республіки Молдова, залишив по собі забруднений ґрунт, а також металоконструкції, будівлі та інше очисне обладнання, що вже не використовується. Питання про ці споруди розглядалося 25 травня на нараді з питань врегулювання екологічних і майнових питань, розвитку інфраструктури та транскордонного співробітництва між Вінницькою областю та Сорокським районом Молдови. Нарада проходила у приміщенні Ямпільської райдержадміністрації. Окрім українських і молдовських місцевих чиновників, на зустріч приїхали губернатор Вінниччини Валерій Коровій та голова облради Анатолій Олійник. Домовились про те, що керівництво Сорокського району нарешті визначиться: чи будуть вони відновлювати очисні споруди на українській території чи повністю їх ліквідують, побудувавши новий комплекс на молдовському березі. Також будуть визначатися з варіантами рекультивації земель, на яких знаходяться очисні споруди. Дослідження показали, що вони сильно забруднені.

Автор публикации

не в сети 7 лет

Слава Гонзель

Комментарии: 0Публикации: 40Регистрация: 11-05-2016
У нас ще багато нерозказаних історій про Ямпіль та ямпільчан. Але без вашої підтримки ми не зможемо розповісти їх.

Коментарі

Надіслати

Оголошення

Авторизация
*
*
Регистрация
*
*
*
Пароль не введен
*
Генерация пароля