Новини Ямполя за тиждень: 25 лютого – 3 березня

Новини Ямполя за тиждень: 25 лютого – 3 березня

21-річний ямпільчанин Ярослав Стефанчишин став чемпіоном України з багатоборства серед молоді. Хлопець займається легкою атлетикою дев’ятий рік, і це вже третя його перемога на всеукраїнському рівні. Раніше на цьому ж чемпіонаті він посідав друге і третє місця. Тричі міг поїхати на міжнародні змагання, але щоразу заважали травми — отримував надрив біцепса стегна. Нині ж має шанс поїхати на командний чемпіонат у Таллінні. «Найголовніше завдання зараз — не травмуватися», — каже Ярослав.

UsT4W75-PPM

Ямпільський футбольний клуб «Тирас» виборов друге місце в обласному чемпіонаті з футзалу.  Перше місце дісталося вінницькому «Енергетику». У фінальному матчі ямпільчани програми з рахунком 2:1. Минулого року наша команда посіла четверте місце серед 36 команд області.

На зариблення Мурафи виділили 15 тисяч гривень. Планують придбати мальків коропа та білого амура.

Щороку кошти на це дає компанія «Енергоінвест». Це їхня компенсація за роботу ГЕС на Мурафі, через яку гине чимало риби. У 2015 році компанія виділила 10 тисяч гривень, торік — 12 тисяч гривень, ще п’ять тисяч рибалки Білої та Гальжбіївки зібрали самі. На них закупили 550 кілограмів мальків коропа і товстолоба.  

9 березня о 15:00 у залі міської ради відбудуться збори ямпільського товариства рибалок «Нептун». Обговорюватимуть правила вилову риби у період нересту. Минулого року  рибалити дозволяли лише на один гачок, тільки в межах Гальжбіївки та Білої. За раз можна було виловлювати не більше трьох кілограмів риби.

Ямпільським пожежникам придбають новий дихальний апарат на стислому повітрі для роботи у задимлених місцях. Поки купують один апарат, хоча пожежній частині потрібно три. Вартість одного — 35 тисяч гривень.

800px-TFS_SCBA_gear

За 2016 рік районна адміністрація, міська та сільські ради виділили пожежникам близько 90 тисяч гривень.

За ці кошти придбали надувний човен, бензопилу, мотопомпу, електрогенератор, болгарку, два прожектори, паливно-мастильні матеріали.

Про те, як влаштовано ямпільську пожежну частину і як зсередини виглядає робота пожежника Дирижабль розповідав ось в цьому матеріалі.

845h571_ryatuvalnik

28 лютого побували на відкритті центру Work and Study, який допомагатиме ямпільчанам виїхати на роботу в Польщу. Його заснувала жителька Великої Кісниці, діти якої живуть за кордоном. Спершу вона допомагала односельчанам порадами щодо виїзду безкоштовно, а коли запитів стало забагато — вирішила займатися цим професійно.

Цього року завдяки Світлані вже шестеро дітей з Кісниці поїдуть вчитися у Польщу — четверо школярів та два студентів.

Для школярів польська освіта взагалі безкоштовна.

Є вісім гарячих вакансій для ямпільчан у Польщі та Латвії: працівники на фабрику по переробці курей, каменярі та бетонники, жінки та чоловіки на склади в Польщу, швачка, муляр-різноробочий, оператор машини, водії самоскидів, механізатори-універсали та інженери-бригадири дорожніх робіт. Заробітні плати — 16-25 тисяч гривень. Знання іноземної мови не обов’язкове. Детальніше про умови читайте в нашому з Vin Viza партнерському матеріалі.

10 березня об 9.00  у приміщенні автошколи відкривається центр вивчення англійської мови для дорослих — Master English Center. Двомісячний курс, в який входить 48 годин занять, 8 розмовних клубів, 16 додаткових занять та 8 кіноклубів буде коштувати 1999 — 2599 гривень залежно від рівня володіння мовою. Наразі набираються групи. Більше інформації шукайте тут.

11 березня об 11.00 — день відкритих дверей в центрі Master English Center. О 12.00 почнеться розіграш безкоштовного навчання англійської мови.

7 березня об 10.00 в музичній школи відбудеться концерт до міжнародного дня жінок. Цьогоріч 8 березня востаннє відзначатимуть як державний вихідний. З наступного року вихідним днем стане 9 березня — Шевченківський день.

Вокаліст гурту «Антитіла» Тарас Тополя в інтерв’ю вінницькому виданню «20 хвилин» розповідав і про Ямпіль: «Я й раніше частенько у Вінниці бував, адже це була проміжна точка до Ямполя – міста, з якого родом моя мама, і де у дитинстві щороку влітку у бабусі й дідуся я проводив кілька тижнів або й цілими місяцями. Маю багато теплих дитячих спогадів, пов’язаних із Ямполем, Дністром, незабутніми тамтешніми фірмовими стравами — бринзою, мамалигою, голубцями з виноградного листа, які готувала моя бабуся».

Востаннє Тарас був в Ямполі восени — їздив на 70-річний ювілей дідуся.

«Мої бабуся і дідусь — люди відомі у Ямполі. Я ними дуже пишаюся! Напевно, навіть більше, ніж вони мною».

Дідусь все життя пропрацював шофером на автобусній станції: починав з трактора і доріс до шофера «Ікаруса». Їздив у далекі рейси, аж поки не вийшов на пенсію. А бабуся була директором першої школи у Ямполі. Дуже поважна особа! Дуже правильна, зі своїми принципами, іноді була навіть занадто строга до нас, але справедлива. Кучерова Тамара Петрівна — у Ямполі добре знають її».

Автор публикации

не в сети 2 года

Катя Кравченко

Комментарии: 0Публикации: 117Регистрация: 11-06-2016
У нас ще багато нерозказаних історій про Ямпіль та ямпільчан. Але без вашої підтримки ми не зможемо розповісти їх.

Коментарі

Надіслати

Оголошення

Авторизация
*
*
Регистрация
*
*
*
Пароль не введен
*
Генерация пароля