Жителі Черешневої скинулися на ремонт вуличних ліхтарів

Жителі Черешневої скинулися на ремонт вуличних ліхтарів

Близько 20 років на вулиці Черешневій, яка донедавна носила ім’я Марини Раскової, не було світла. Тепер з’явилося. Причому і зусиль, і власних грошей для цього доклали самі жителі. А один із них навіть почепив на вуличний стовп власний ліхтар.

Ініціатор проведення освітлення 65-річний Анатолій Садовський. Він вісім років просував цю ідею, однак все впиралося у відсутність грошей в бюджеті.

Вуличні ліхтарі, Ямпіль, Вулиця Раскової

 

Цього року в мерії чоловіку запропонували освітлити Черешневу по програмі співфінансування. Тобто частину грошей дає мерія, частину жителі вулиці. Анатолій Садовський обійшов усі 16 будинків на Черешневій і лише в одному йому категорично відмовили дати хоч якусь суму. Інші скидалися і по 100, і по 350 гривень. Хто скільки міг. Загалом зібрали 3140 гривень. Ще 7000 виділили з міського бюджету.

Частка жителів у фінансуванні проекту — 31%.

— Мер нам із кабелем, технікою і робочими допоміг, а ми купляли світильники та лампи, — каже Анатолій Садовський. — Спочатку думали ставити 10 ліхтарів, але потім, порадившись, вирішили, що вистачить і вдвічі менше. Стовпи міняти не потрібно було, годилися і старі, але треба було робити нові кріплення для світильників. Варили їх самі. Жінки також потрудилися — готували обід для працівників. На всі роботи пішло два дні.

Вуличні ліхтарі, Ямпіль, Співфінансування
Ямпіль, Вуличні ліхтарі, Співфінансування
Ямпіль, Співфінансування, Ліхтарі

 

Лампи купляли енергозберігаючі, пару ліхтарів взяли по 370 гривень, ще пару — по 350 гривень. Один чоловік віддав для загального користування свій власний.

— Може, з пропуском в один стовп і ріденько трішки вийшло, дерева захаращують, але все ж є світло, а не суцільна темінь. В майбутньому, напевне, ще кілька ліхтарів почепимо, — міркує Анатолій Садовський і додає , що до них уже приходили люди з сусідніх вулиць. — Питали, як ми то все організували. Чухали голови, де б це їм також таких людей найти, аби бігали кругом і всього добивалися.

Наразі Черешнева — єдина вулиця в Ямполі, освітлення на якій відремонтували по програмі співфінансування. Як такою можливістю можуть скористатися інші, розповів «Дирижаблю» заступник міського голови Володимир Копачевський:

— Необхідно звернутися з колективною заявою до міської ради, оплатити вартість частини матеріалів, а міськрада профінансує виготовлення проектної документації та підрядні роботи.

— Освітлювати вулиці, мешканці яких готові вкласти у це частину своїх грошей, ми будемо першочергово.

У квітні в Ямполі запрацювало 510 ліхтарів, які освітлюють 54 вулиці. Вмикають їх коли темніє, а вимикають близько шостої ранку. Ремонтуючи ліхтарі, встановлюють енергозберігаючі лампочки. В мерії запевняють, що це допоможе зекономити 50% електроенергії.

Ямпіль, Співфінансування, Вуличні ліхтарі, Ямпіль
Ямпіль, Вуличні ліхтарі
Вуличні ліхтарі, Ямпіль, Співфінансування
Ямпіль, Ліхтарі, Співфінансування

 

Ось перелік вулиць, на яких відновили освітлення: Нечая (екс-Чорноморця), Гонти, Висоцького, Кібенка, Правика, Героїв (Урицького), Замковій (Жовтневій), Щасливій (Пролетарській), Козачинського (Комінтерну), Весняній (Петровського), Козацької слави (Дзержинського), Гоголя, провулків Нечая (Чорноморця) та Шкільного.

Ще в планах ремонт ліхтарів на вулицях Дружби (Фрунзе), Замостянській (Ворошилова), Святомиколаївській (Орджонікідзе), Корольова та Автотранспортній.

Автор публикации

не в сети 7 лет

Слава Гонзель

Комментарии: 0Публикации: 40Регистрация: 11-05-2016
У нас ще багато нерозказаних історій про Ямпіль та ямпільчан. Але без вашої підтримки ми не зможемо розповісти їх.

Коментарі

Надіслати

Оголошення

Авторизация
*
*
Регистрация
*
*
*
Пароль не введен
*
Генерация пароля