На Водохреща купатися у Дністрі дозволять лише зі страховкою

На Водохреща купатися у Дністрі дозволять лише зі страховкою

19 січня, на Водохреща, обіцяють морози під двадцять градусів. Місце для купання традиційно облаштують біля рятувальної станції. Її працівники кажуть, що таких холодів на це свято не пам’ятають.  

Дністер вкрився кригою, тому в ньому прорубають ополонку для купання розміром вісім на вісім метрів. Занурюватися в неї дозволять лише зі страховкою і по черзі — одна людина за раз.

— Якщо людина піде під  лід,  її вже ніхто не дістане. Тому без страховки — нікуди, —  пояснює Віктор Левицький, начальник рятувальної служби.

Використовувати будуть ту ж страховку, з якою працюють водолази під час глибоких занурень. Це міцний шнур, яким обмотують довкола грудей та поясу. Інший його кінець тримає рятувальник. Якщо людина починає тонути, її можна витягнути.  

— За мою битність і битність старожилів на Водохреща не бувало нещасних випадків, — згадує Левицький. — А наймолодшому купальнику було всього три роки, — додає.

Перших охочих скупатися чекають вже о 5-6 ранку. Вони зможуть переодягнутися у приміщенні рятувальної станції. Роздягальні облаштують окремо для чоловіків та жінок. Там же можна буде зігрітися після купання та попити гарячого чаю. Поряд чергуватиме швидка допомога і священик.  

За оцінками рятувальників, торік на Водохреща у Дністрі скупалося близько трьохсот людей. Тоді на вулиці було -7. Цього року очікують меншої кількості охочих через сильні морози.

Поради від ямпільського лікаря-імунолога Ігоря Стипіна для тих, хто вирішить купатися, читайте тут.

Фото з минулорічних купань. Тоді моржував і Віктор Замишляєв, керівник відділу культури райадміністрації.

Автор публикации

не в сети 2 года

Катя Кравченко

Комментарии: 0Публикации: 117Регистрация: 11-06-2016
Знайти схожі статті:, , ,
У нас ще багато нерозказаних історій про Ямпіль та ямпільчан. Але без вашої підтримки ми не зможемо розповісти їх.

Коментарі

Надіслати

Оголошення

Авторизация
*
*
Регистрация
*
*
*
Пароль не введен
*
Генерация пароля