Сотня підлітків вчилися збирати автомати і стріляти. Фото
Школярі долали смугу перешкод, піднімалися на стіну по канату, ставили намети, розбирали та збирали автомат, варили у казанках їжу. Так у селі Пороги 25 жовтня пройшли військово-спортивні збори старшокласників. Серед тих, хто вчив дітей військовій справі, були й учасники бойових дій у зоні АТО.
Участь у зборах взяла майже сотня хлопців і дівчат. Вони приїхали з Ямполя, Кісниці, Качківки, Придністрянського, Писарівки, Клембівки та Цекинівки.
Всіх старшокласників поділили на групи: поки одні вчилися складати і розбирати автомат, інші в цей час стріляли з пневматичної зброї, проходили смугу перешкод чи вчилися одягати військовий захисний костюм. Хлопці та дівчата навіть практикувалися у ритті окопів.
Заняття тривали з дев’ятої години ранку до четвертої вечора. Годували школярів їжею з польової кухні: кількох казанків, які підвісили над розкладеним багаттям.
Щось подібне на території військово-спортивного полігону в Порогах відбувається щосуботи. Але, як правило, приїздять тільки діти з Ямполя, учні військово-патріотичного клубу «Форпост». А масові збори на полігоні відбуваються вдруге. Перший раз дітей тут зібрали у липні. Школярі жили у наметах, практично не знімали з себе військову форму. Тоді навчання тривали цілий тиждень. Цього ж разу, через холодну погоду, вирішили обмежитися лише одним днем.
Клуб «Форпост» зараз ще набирає учнів. Уже записалося близько 50 дітей. Для проведення занять і тренувань «Форпосту» виділили частину підвалу під міською радою.
— Наступні збори плануємо провести у квітні 2017 року. А взимку в основному будемо вчити теорію, — каже голова «Форпосту» Федір Водянюк.
Журналісти Дирижабля поговорили у Порогах із двома вихованцями Водянюка. Обидва хлопці в майбутньому збираються стати військовими.
Максим Мороховець, 13 років
Навчається у гімназії, там же працюють і його батьки. Тато Микола — вчитель фізики, мама Наталя — бібліотекарка.
— Військовою підготовкою займаюся вже другий рік, — розповідає Максим. — Особливо подобається розбирати автомат, проходити смугу перешкод і стріляти з пневматичної зброї. Маю відзнаки. Мені дали грамоту «Майбутній захисник України», подяку за допомогу у будуванні тактичної смуги перешкод і подяку за участь у зборах у Погребищі. Те, чому мене тут навчили, уже доводилося застосовувати на практиці. Вміння ставити палатки і в’язати вузли пригодилося, наприклад, під час походів у Карпати.
Іван Дерен, 15 років
Навчається у школі № 2. Його батько — військовий у званні майора.
— Я планую стати офіцером, — розказує Іван. — Рівняюся на діда і батька, вони у мене військові. Сам я військовою підготовкою почав займатися недавно. У «Форпості» тільки місяць, але вже дечого навчився, бо ж ми їздимо сюди кожної суботи. Найбільше люблю долати смугу перешкод. Тутешня смуга — не перша у моєму житті. Їздив якось на військово-патріотичну гру «Сокіл» («Джура»), то там була просто величезна смуга перешкод.
Фото Влада Савицького
Коментарі