Як Ямпіль відчув відлуння землетрусу в Румунії

Як Ямпіль відчув відлуння землетрусу в Румунії

— Прокинулася від того, що мене трясе. Подумала, що ще в потязі додому їду. Але ж нє, дома сплю. Глянула на годинник — пів на другу ночі, — так запам’ятався землетрус у ніч з 27 на 28 грудня студентці Олі Дуднік, яка приїхала в Ямпіль на новорічні свята.

— Трусило десь секунд 45, — розповів Дирижаблю 34-річний ямпільчанин Олександр Лівіцький. — Я саме сидів за комп’ютером. Почав трястися монітор, а потім я відчув, як крісло вібрує.

Короткий пост з одного слова «Землетрус?» читачі пабліку «Ямполь Ямпольський-Р-Н!» опублікували вже через кілька хвилин після поштовхів. Під ним за півгодини інші ямпільчани написали більше 50 коментарів: ділилися враженнями і розмірковували, чому тварини так спокійно поводилися — мовляв, мали ж відчути наближення землетрусу.

Епіцентр землетрусу знаходився у Румунії, в зоні Вранча, на відстані 300 кілометрів від Ямполя. Поштовхи відчули жителі багатьох міст України — Вінниці, Одеси, Києва і навіть Кривого Рогу. Геологічна служба США оцінила силу землетрусу в епіцентрі у 5,6 бала за шкалою Ріхтера. Тобто це помірний землетрус, таких на всій планеті за рік стається близько 800, він здатний зруйнувати лише старі чи слабкі будівлі.

Силу поштовхів в Україні у Держслужбі з надзвичайних ситуацій оцінили у два-три бали за шкалою Ріхтера.

У «Ямпіль-комунгоспі» розповіли, що їхні працівники зранку об’їхали все місто, щоб подивитися, чи немає руйнувань після землетрусу. Але нічого не побачили.

— І скарг до нас не поступало, — каже начальник комунгоспу Микола Мазур.

Тим часом журналісти сайту «Сегодня» розпитали сейсмолога про ймовірність сильних землетрусів в Україні. Ямпіль знаходиться у зоні, де максимальна сила поштовхів може досягати семи балів.

 

Автор публикации

не в сети 1 год

Катя Кравченко

Комментарии: 0Публикации: 117Регистрация: 11-06-2016
Знайти схожі статті:
У нас ще багато нерозказаних історій про Ямпіль та ямпільчан. Але без вашої підтримки ми не зможемо розповісти їх.

Коментарі

Надіслати

Оголошення

Авторизация
*
*
Регистрация
*
*
*
Пароль не введен
*
Генерация пароля