Музикант організував для дітей велоподорож на 40 кілометрів

Музикант організував для дітей велоподорож на 40 кілометрів

Двадцять хлопчаків з Гальжбіївки зі своїми велосипедами з’їхалися до сільського клубу. У когось підлатаний старий, у когось — сучасний гірський. Діти прикрасили їх жовто-блакитними стрічками, які чіпляли на руль, шпиці чи раму.

На годиннику — 8 ранку. Субота, 11 червня.

Попереду 20-кілометровий пробіг — у село Буша. І стільки ж назад. Такі заходи популярні у великих містах. У Вінниці, Києві щось подібне відбувається регулярно. А от для нашої місцини — це рідкість.

Організував велопробіг з Гальжбіївки художній керівник місцевого аматорського музиного колективу «Джерела» Василь Слободянюк. Говорить, що ідею виношував давно, але все не було нагоди її реалізувати — дощі дошкуляли. Чоловік ретельно підійшов до організації. Розмову з дітьми та їх батьками провів давно. Склав попередній список учасників. А суботнім ранком село розбудила гучна музика, з клубу на вулицю повитягали колонки. З них лунають фрейлики та українські народні пісні. Тут же реєструють учасників. Діти приїздять вчасно, групками, хто із ким домовлявся ще із вечора.

Програма велопробігу передбачала екскурсію в заповідник села Буша та пікнік із приготуванням українських страв посеред лісу.

Виїхали вчасно, як і планувалося о 9-тій, коли всі були у зборі. Старт пройшов видовищно — працівники сільського клубу зробили арку з ялини та квітів, через яку велосипедисти рушили у мандрівку. Окрім дітей, за кермо своїх двоколісних сіли кілька їхніх батьків та організатор велопробігу Василь Слободянюк разом зі своєю дружиною Ольгою.

Разом з велосипедистами по маршруту їхав невеликий бус, у якому, зокрема, сидів фельдшер з Гальжбіївки на той випадок, якщо раптом комусь стане зле.

Пробіг також супроводжувала машина поліції з увімкненими проблисковими маячками.

Перед стартом голова села Микола Собко пояснив дітям, як поводитися під час поїздки:

— Це не гонки. Дотримуйтесь правил дорожнього руху. Якщо будете порушувати, більше вас нікуди не візьмемо. А на майбутнє планів багато. Сьогоднішня поїздка лише початок. Якщо у когось є свої ідеї маршрутів — кажіть, розглянемо.

Велопробіг, Молодь, Буша
Велопробіг, Молодь, Буша
Велопробіг, Молодь, Буша
Велопробіг, Молодь, Буша
Велопробіг, Молодь, Буша
Велопробіг, Молодь, Буша

 

Рухаючись по маршруту велосипедисти побували у трьох селах району — Буші, Дорошівці та Білій, відвідали історичні козацькі місця, їм зробили екскурсію по заповіднику. Василь Слободянюк розповідає що поїздка вдалась, у всіх вистачило сил здолати дистанцію, їхали повільно, щоб ніхто не відстав. Біля знаків з назвами сіл робили зупинки, відпочивали, пили воду.

У лісі біля села Біла, де учасники заїзду зібралися на пікнік в спеціально облаштованому місці із альтанкою та мангалом, дорослі розвели багаття та наварили каші й рибної юшки. Зробили імпровізований концерт, співали пісень — бо ж організатор має відношення до музики.
Домівок велосипедисти дісталися вже ввечері — близько шостої. Стомлені, але з бажанням найближчими тижнями рушити у нову подорож.

 

Автор публикации

не в сети 7 лет

Слава Гонзель

Комментарии: 0Публикации: 40Регистрация: 11-05-2016
У нас ще багато нерозказаних історій про Ямпіль та ямпільчан. Але без вашої підтримки ми не зможемо розповісти їх.

Коментарі

Надіслати

Оголошення

Авторизация
*
*
Регистрация
*
*
*
Пароль не введен
*
Генерация пароля