Чого хочуть жителі перейменованих вулиць
За півтора тижні ямпільчани принесли в міськраду кілька десятків пропозицій з перейменування вулиць. Ми отримали доступ до всіх листів і вибрали звідти найцікавіші уривки.
«Тільки не в Костьольну», — пишуть шестеро жителів вулиці Комсомольської та пропонують назвати її Спортивною, Соборною чи Володимира Великого. Того ж хочуть жителі однойменного провулку: «Багатьом ця назва не зовсім подобається. Просимо змінити назву нашого провулку, наприклад, на Спортивний, Патріотичний і т.д., але не Костьольний».
Подружжя Юлії та Андрія, які живуть на вулиці Криворучка, не проти, аби їхня вулиця називалась Мистецькою. А от інший варіант, Лікарняна, їм не до вподоби: «Не надто оптимістично звучить, зважаючи на одне із значень цього слова — перебувати на лікарняному, хворіти».
Жителі вулиці Дзержинського хочуть мешкати на вулиці Миру, а жителі Пролетарської — на вулиці Щастя. 16-річна Каріна Кузь просить не називати вулицю Марини Раскової Черешневою, бо, «опитавши думку деяких сусідів», з’ясувала, що всім подобається назва Дружня.
Вулиці Карла Лібкнехта пропонують повернути народну назву — Літова, а вулицю Жукова перейменувати на честь генерала Кульчицького (український військовий, який у травні 2014-го року разом з 11 іншими солдатами загинув у збитому терористами вертольоті на Донбасі — «Дирижабль»).
Знайшлися й ті, хто просили не змінювати назву. Цього хочуть жителі вулиці Черняховського: «Іван Данилович Черняховський у Велику Вітчизняну війну був командуючим військовим 3-ого Білоруського фронту, Генералом Армії, наймолодшим. 18 лютого 1945 року був важко поранений і в той же день помер. Похоронили у Вільнюсі, а потім був перепохований. Свою трудову діяльність розпочав на Вапнярській залізничній дорозі».
Загалом міськрада отримала близько 20 пропозицій, під якими підписалися 207 ямпільчан. Також більше сотні варіантів назв передав «Дирижабль» — їх запропонували наші читачі. Усі їх 22 грудня на засіданні комісії з перейменування зачитали запрошеним депутатам міськради. Тоді ж вирішили, що вулиці воєначальників дорадянського періоду — Кутузова і Суворова — перейменовувати не будуть, а Островського (радянський автор агітаційних романів — «Дирижабль»), навпаки, додали до списку.
Міськрада й надалі приймає пропозиції. Їх можна приносити у приймальню або надсилати на електронну адресу yampmr@i.ua. А вже 15 січня у Будинку культури проведуть громадське обговорення нових назв — долучитися до нього зможе будь-хто.
Коментарі