Привезла 40 кілограмів українських прапорів

«Обійми — круті ліки» — написали ямпільчани на одному з них

Привезла 40 кілограмів українських прапорів

Волонтерка Катерина Валевська вже два роки подорожує Україною, збирає в містах і селах українські прапори з патріотичними надписами і влаштовує їх виставки. У Ямпіль вона завітала 18 серпня.

Тут їй подарували три українських прапори. Тепер у колекції жінки аж 191 прапор. Їхня загальна довжина перевищує 250 метрів, а важать вони всі разом понад 40 кілограмів. На кожному написана назва населеного пункту і побажання від його жителів. Є прапори і з обласних центрів, і з маленьких сіл. В Ямполі один прапор їй подарувала місцева влада, другий — волонтери.

— А третій мені принесли люди, які сказали, що вони — переселенці з Донбасу, — каже Катерина Валевська.

 

На прапорах ямпільчани написали свої побажання: «Щастя Україні», «Взаємоповаги, розуміння, активності», цитати з пісень «Океану Ельзи» і слова: «Обійми — круті ліки».

Катерина розповідає, що до Майдану мала гарну роботу у Києві. А коли почалася революція, все закинула і пішла на барикади. Потім стала волонтеркою «Айдару». Свою акцію, яку вона називає «Велика українська хода на честь героїв Майдану і АТО, заради миру і перемоги України» волонтерка розпочала два роки тому — у вересні 2014-го. Ідея мандрівки з прапорами прийшла після чергових похоронів учасників АТО на Майдані. Так вона вирішила вшанувати загиблих, яких на той час було вже кілька тисяч. Спершу жінка подорожувала з іншими майданівцями, потім — сама.

 

Коли назбирає 200 прапорів, планує передати всю колекцію у музей «Єдина Україна», який знаходиться у Верховині Івано-Франківської області.

Перед Ямполем Катерина побувала у Вінниці, Жмеринці, Могилеві-Подільському. Подорожує електричками, потягами, автостопом. У кожному місті затримується на день-два. З собою завжди має фотоапарат. Знімки планує використати для книжки, яку обіцяє написати згодом. У ній йтиметься про міста і села, в яких побувала волонтерка, і про людей, яких вона зустріла під час мандрівки.

Фото Миколи Муковоза

 

Автор публикации

не в сети 2 года

Вишнева Діана

Комментарии: 0Публикации: 58Регистрация: 12-05-2016
Знайти схожі статті:,
У нас ще багато нерозказаних історій про Ямпіль та ямпільчан. Але без вашої підтримки ми не зможемо розповісти їх.

Коментарі

Надіслати

Оголошення

Авторизация
*
*
Регистрация
*
*
*
Пароль не введен
*
Генерация пароля