Про досвід Ямполя й «Дирижабля» розказали молоді зі всієї України

Дирижабль

Події

Про досвід Ямполя й «Дирижабля» розказали молоді зі всієї України

Сто молодих людей зі всіх регіонів країни з’їхалися до Києва на форум «Справедливість для кожної дитини», аби прослухати майстер-класи про громадський активізм, запуск власних проектів і те, як можна змінювати простір довкола себе.  Досвідом ділились ті, кому це вже вдається робити. Серед запрошених опинилась і команда «Дирижабля».

Захід організовував ЮНІСЕФ (дитячий фонд ООН, який опікується захистом прав дітей), і його головним завданням було показати молоді, як саме вона може впливати на суспільство.

– Можна долучатись до громадських ініціатив, займатись волонтерством, підтримувати інформаційні кампанії у соціальних мережах, проводити власні заходи. Можливо, когось з учасників ви надихнете створити власне локальне медіа, адже це теж реальний інструмент впливу та змін,

– каже Вероніка Ващенко, керівник інформаційного відділу ЮНІСЕФ і співорганізатор форуму.

Про те, як силами школярів починався «Дирижабль», як вдалось перетворити його на повноцінне видання і що воно встигло зробити для міста, учасникам форуму розказував засновник «Дирижабля» Микола Балабан.

– Ямпільські школярі зуміли швидко «розхитати» місто. Вже за рік після нашої появи пройшов перший за 15-20 років суботник, ініційований не мерією, а самими містянами. З’явились активісти, які організовують велопробіги, квести й пікніки. І це все у місті, де давно не відбувалося нічого, крім відзначення державних свят, – розповідав Микола.

 

Серед слухачів у залі було багато молоді, яка займається подібними ініціативами у своїх містечках.

– Ми запросили сто учасників, але отримали понад 400 заявок на участь, і більшість з них із регіонів. Були враженні тим, скільки цікавого організовує молодь в областях, – зізнається Вероніка.

Найпершим вона згадує громадський простір «Вільна Хата» у Краматорську – заклад, який молодь відкрила для себе ж, аби мати, де проводити вільний час.

Тепер там організовують кінопокази й майстер-класи, концерти та зустрічі з цікавими людьми (про те, як запустити аналогічний заклад у Ямполі, писали учасники медіашколи, яку у вересні проводив «Дирижабль»).

– Я координатор Волонтерського руху Здолбунівщини. Ми проводимо суботники, облаштовуємо місця для відпочинку. Для мене бути активним означає не жалітись на те, що тобі не подобається, а змінювати це, – розказує 16-річний учасник форуму Андрій Орлов з містечка Здолбунів на Рівненщині.

Аби отримати досвід і набратись ідей, які можна втілювати в рідному місті, Андрій намагається брати участь у якнайбільшій кількості заходів для молоді.

За останній рік він встиг відвідати Школу локальної демократії, тренінги із волонтерства, екології, проектного менеджменту та благоустрою, побував на молодіжному обміні в Німеччині та стажуванні у Словаччині.

Усе це було абсолютно безкоштовно.

Інформацію про подібні заходи хлопець радить шукати у спільнотах на кшталт «Можливості для молоді», сайтах «ГУРТ» та Unistudy, а також стежити за тим, що проводить ЮНІСЕФ і роблять молодіжні організації «Фундація регіональних ініціатив», «Іскра», AIESEC.

 

На форумі також виступили українські музиканти Андрій Хливнюк і Дмитро Шуров – презентували кліп, у якому переспівали пісню Imagine Джона Леннона. Вона про ідеальний світ, у якому немає місця війні і злидням.  Саме цей твір хлопці обрали не випадково – цьогоріч знаменитості у всьому світі записують власні версії Imagine, аби підтримати кампанію ЮНІСЕФ із захисту прав дітей #IMAGINE. Це вже зробили Шакіра, Кеті Перрі, Х’ю Джекман, Кортні Кокс, а тепер і двоє українських виконавців. За місяць їхній кліп набрав на Youtube понад 122 тисячі переглядів.

Автор публикации

не в сети 7 лет

Антон Семиженко

Комментарии: 0Публикации: 167Регистрация: 17-10-2015
У нас ще багато нерозказаних історій про Ямпіль та ямпільчан. Але без вашої підтримки ми не зможемо розповісти їх.

Коментарі

Надіслати

Оголошення

Авторизация
*
*
Регистрация
*
*
*
Пароль не введен
*
Генерация пароля