Внесок кожного у рідне місто

Дирижабль

Внесок кожного у рідне місто

balaban

Микола Балабан, засновник «Дирижабля»

Наш проект був створений не випадково. Ми протягом 15 років шукали спосіб зробити свій внесок у розвиток міста. На щось не вистачало часу, на щось фінансування, а на щось — досвіду. Але зрештою знайшли той шлях, який дозволив віддати належне рідному місту.

Ми вклали у проект весь наш талант, ентузіазм і енергію. За рік витратили близько мільйона гривень, щоб про наше місто заговорили по всій країні та за її межами.

«Шеф кілька разів на нарадах ставив «Дирижабль» за приклад, коли говорив з нашими комунальними ЗМІ», — написала нам кілька місяців тому Катерина Баранова, керівниця прес-служби київської мерії. Ще раз: київської мерії.

Уявіть, Ямпіль ставлять за приклад Києву.

Про наше місто і «Дирижабль» у ньому розповідали на лекціях у Києво-Могилянській академії та Школі журналістики УКУ у Львові. Нас запросили на головну журналістську конференцію року — Львівський медіафорум, а восени їдемо аж у Берлін. Там буде форум «UkraineLab: поліфонія активізму та дослідження європейськості». Їм цікаво почути про видання маленького міста і те, як воно його змінює.

Звідки така цікавість? Усе просто. В невеликих містах ЗМІ належать переважно місцевій владі або окремим політикам. Це робить їх заангажованими. Бракує кадрів, бо талановиті журналісти переїздять у більші міста. Як наслідок, матеріали у місцевих виданнях часто неякісні та несучасні.

«Дирижабль» зламав цю традиційну для всієї України схему — ми привезли в Ямпіль журналістів з великих міст. Серед місцевих знайшли тих, хто не збирається звідси виїздити, вчимо їх на журналістів і ставимо планку не нижчу, ніж у столичних редакціях. Створили робочі місця у Ямполі та платимо достойні зарплати. Саме через все це за нашим досвідом так пильно стежить журналістська спільнота України.

До нас за порадами зверталися Острог, Миколаївка, Рахів та Володарськ-Волинський. Більш того, вони готові запускати «Дирижаблі» у себе.

Європу цікавить інше. Вони, як ніхто інший, розуміють, наскільки важливо для громади мати власне незалежне медіа: майданчик для обговорення і вирішення міських проблем, місце, де немає цензури, незручних тем і де висловитися може кожен. А ще — поділитися ідеями. Зрозуміти, чим живе місто. Дізнатися нове про звичні місця і сусідів. Надихнутися і спільно щось зробити. Все це об’єднує громаду і робить її сильнішою, місцеву владу змушує бути більш відповідальною та активною, а отже — рухає місто вперед.

Звісно, «Дирижабль» чи будь-яке інше медіа не можуть побудувати завод, залатати асфальт або встановити лавки у парку. Але вони будуть нагадувати про це владі — знову і знову.

Шукати інші способи, зрештою — приваблювати туристів та інвесторів. Це працює. Нещодавно компанія Innocode, яка створює сервіси для медіа Норвегії, звернулася до нас. Вони планують виходити на український ринок, але перед тим хочуть протестувати саме на Ямполі свої продукти — готові безкоштовно розробити для «Дирижабля» мобільний додаток. Це інвестиція в нас і місто. Вона стала можливою, бо вони просто прочитали про нас в інтернеті.

Інший приклад. Проект «Своє місто», який займається створенням фірмового стилю Івано-Франківська, Миколаєва, Одеси, теоретично не проти взятися за Ямпіль. Вони спільно з громадою шукають сильні сторони міста, складають план його розвитку, а потім кілька років працюють з місцевими підприємцями, владою та активістами над його втіленням. Щось подібне готові робити і в Ямполі. Вперше — у невеликому місті. Нашим козирем під час перемовин були аргументи, що Ямпіль — місто, про яке говорять. Воно відкрите до нового. В ньому є незалежні медіа та активні містяни.

Тепер цей же козир може використовувати будь-який ямпільчанин. За абсолютно різних обставин. Місцеві підприємці, які продають свій проект. Влада, яка шукає інвесторів. Або випускник на вступній співбесіді в університет.

Всі ці досягнення — результати спільної з вами праці. Бо кожен, хто розповів свою історію нашим журналістам і кожен, хто її прочитав; кожен, хто прийшов на суботник, велопробіг чи концерт — є частиною «Дирижабля». Кожен із вас є важливою та незамінною частиною проекту. Без вас — механізм не запрацював би. Без вас — нічого не було б. І ви — єдині, від кого ми залежимо: від наших читачів та активних містян.

Тепер нам потрібна ваша активна підтримка і безпосередня участь: передплатіть газету.

Для себе, своїх рідних, друзів чи колег. Щомісячна передплата — це більше, ніж просто купівля газети. Це неоціненний внесок у розвиток міста. Це можливість долучитися до спільної справи, важливої для всього міста і району.

Через кілька місяців гроші з передплати стануть нашим основним джерелом фінансування. Вони дозволять утримувати редакцію, щодня оновлювати сайт, двічі на місяць друкувати газету, адресно розвозити її кожному передплатнику. А найголовніше — ці гроші допоможуть нам продовжувати популяризувати Ямпіль, організовувати заходи — робити все те, що ми робимо зараз.

Все це можливо всього за 49 гривень на місяць. Це ціна двох шоколадок. Це ціна одного обіду… І це ціна розвитку міста.

Це ваша особиста інвестиція в місто. Долучайтеся. З вами ми робимо Ямпіль кращим.

Автор публикации

не в сети 4 года

Коля Балабан

Комментарии: 1Публикации: 4Регистрация: 10-09-2015
Знайти схожі статті:,
У нас ще багато нерозказаних історій про Ямпіль та ямпільчан. Але без вашої підтримки ми не зможемо розповісти їх.

Коментарі

Надіслати

Оголошення

Авторизация
*
*
Регистрация
*
*
*
Пароль не введен
*
Генерация пароля