Коли запрацює ямпільський дитячий табір «Світанок»

Коли запрацює ямпільський дитячий табір «Світанок»

Кілька батьків звернулися у редакцію «Дирижабля» з питанням — чи відкриють цього літа дитячий табір у селі Петрашівка. Він працював десятиліттями, а торік раптово припинив. Це стало неприємним сюрпризом для місцевих, і вони бояться, аби ситуація не повторилася.  

Чому табір закрився

Розібратися з цим допоміг Володимир Воробець, начальник відділу молоді та спорту Ямпільської райадміністрації. Каже, що торік  Фонд соціального страхування та Міністерство сільського господарства, які раніше оплачували вартість більшості дитячих путівок, припинили це робити. Бо змінилося законодавство і з них зняли ці обов’язки.

— Ми були до такого не готові, в місцевому бюджеті не знайшлося коштів. Бо ж рахуйте: середня вартість путівки по області — 3000 гривень, десять дітей — це вже 30 тисяч, а сто — усі триста тисяч. Такі гроші дістати непросто.    

Був й інший проблемний момент. Вже чимало років табір працював… напівлегально. Ще за радянських часів «Світанок» утримували колгоспи. Потім вони розпалися, а створені замість них приватні господарства цим займатися не хотіли. Попросили у райадміністрації забрати табір собі. Та була не проти, однак палки в колеса ставила область.

— Табір був також у співвласності обласної здравниці, їй належало понад 50 відсотків всього.

Віддавати нам просто так свою частку вони не хотіли, вимагали грошову компенсацію. П’ять років тому йшлося про сто тисяч гривень. У нас таких грошей не було.

Саме тому табір роками мав невизначений юридичний статус. Районна влада територію і приміщення «Світанку» підтримувала, діти там відпочивали. Але нещодавно законодавство змінилося – тепер вимоги до таборів стали жорсткіші, а право на роботу мають лише ті, які віднесено до єдиного державного реєстру. Інакше — їх ліквідують. Саме це загрожувало «Світанку».  

— Під тиском цих обставин здравниця нарешті відмовилася від прав на табір. Його безкоштовно передали у власність району.

Лишилося переоформити усі документи, отримати потрібні ліцензії та потрапити у держреєстр – якщо з цим встигнуть до літа, табір запрацює. На останній сесії райради виділили 50 тисяч гривень на вирішення усіх бюрократичних питань та підготовку табору до прийому дітей.

Хто платитиме за путівки тепер  

За одну зміну табір може прийняти 100-150 дітей. Поки ж в місцевому бюджеті є кошти на путівки лише для 10 дітей-сиріт. До речі, ці діти влітку точно відпочинуть – незалежно від того, чи запрацює «Світанок». Якщо ні, то їх відправлять в інші табори в області або поза нею.

– Нині в бюджеті гроші є, бо усі села та Ямпіль заробляють стільки, скільки планували. Дехто навіть перевиконує бюджет.

Якщо ж з’являються зайві кошти, то засідає сесія і виділяє їх на додаткові потреби.  Є шанс, що на дитячі путівки дадуть більше, – каже Воробець.

Батькам варто дати зрозуміти райадміністрації, що питання стоїть гостро й путівки їм потрібні. Чим більше звернень буде, тим ймовірніше, що кошти виділять. Вимагати путівки можуть не лише пільгові категорії населення, але й, приміром, переможці обласних та всеукраїнських олімпіад.

Для частини батьків вартість путівки можуть відшкодувати профспілки – освітні, медичні чи з інших галузей.

Решта ж десь мають знайти 3000 гривень, аби подарувати дитині три тижні у «Світанку». Програму обіцяють насичену. Окрім щоденних розваг на території табору, плануються екскурсії до Вінниці та Умані, піші прогулянки туристичною стежкою до Буші. Діти відвідають аквапарк, покатаються на конях, сходять у музей Другої Світової війни в селищі Стрижанівка.

У самому таборі є басейн, що має 4 метри в довжину. Діти живуть серед лісу в дерев’яних будиночках на п’ять місць. А чотири роки тому для них закупили нові ліжка із ортопедичними матрацами.    

Щоправда, поки не зрозуміло, коли саме запрацює табір – у червні чи липні. Його директор, Микола Такул, запевняє, що у червні вже приймуть першу зміну. Володимир Воробець налаштований менш оптимістично – каже про липень-серпень, бо ж документами на переоформлення табору лиш почали займатися.

— Хто саме буде працювати з дітьми, ще не знаємо. Зазвичай, давали заявку в педагогічний університет у Вінниці, вони направляли сюди студентів. Цьогоріч заявку подати навряд встигнемо. Напевне, будемо просити вчителів і вихователів попрацювати, – додає він.

Відпочинок у "Світанку"

Відпочинок у «Світанку», фото різних років. Світлини зі спільноти табору в соціальній мережі «Однокласники».

Автор публикации

не в сети 2 года

admin

Комментарии: 0Публикации: 382Регистрация: 06-08-2015
Знайти схожі статті:, , , ,
У нас ще багато нерозказаних історій про Ямпіль та ямпільчан. Але без вашої підтримки ми не зможемо розповісти їх.

Коментарі

Надіслати

Оголошення

Авторизация
*
*
Регистрация
*
*
*
Пароль не введен
*
Генерация пароля