Як називають вулиці у світі

Декомунізація

Як називають вулиці у світі

В Ямполі продовжено збір пропозицій щодо зміни пов’язаних із комуністичним минулим назв вулиць міста. Вчора ми писали, які ідеї чи зауваження містяни подали в мерію. Сьогодні ж читайте про те, які нестандартні підходи до називання вулиць бувають у світі. А також підбірку назв, які, хоча й смішні, навряд чи порадували б вас у Ямполі.

Важко здивувати когось назвами вулиць на честь історичних осіб, місцевості чи географічних локацій. До того ж, ідеї часто закінчуються. Тоді вигадують романтичні назви. В українській столиці таких чималоНаприклад, рослинні: Волошкова, Вербна, Пшенична, Ялинкова, Фіалкова. Або ж «їстівні»: Смородинова, Сунична, Порічкова, Огіркова, Баклажанна, Медова, Яблунева, Абрикосова. Ще, гуляючи Києвом, можна натрапити на Багряну, Весняну, Проліскову, Озерну, Ставкову, Привітну, Рожеву, Світлу, Творчу, Успішну, Тиху, Щасливу, Добросусідську вулиці.

Це схоже на знайому з дитинства книжку «Незнайко в Сонячному місті» Миколи Носова. Там теж називали вулиці Західною, Цукерковою, Бісквітною, Творчою, Архітектурною й Макаронною.

Проблему вигадування назв вирішили в Японії: там вулиці не називаються ніяк. Адреси складаються з назви району і цифрового позначення будинку. Цікаво, що нумерація будинків у Японії залежить від часу їх зведення. Тож будинок №3 може опинитися між багатоповерхівками №50 і 67. Назву має лише одна, центральна, вулиця у столиці — Гінза. Хоча й вона більше нагадує повноцінний район, аніж звичну для українців пряму лінію.

Гінза: спробуйте зорієнтуватись

 

Також не надто фантазували, вигадуючи назви вулиць у центрі Вашингтона. Більшість із тих, що прямують із заходу на схід, названо за алфавітом: вулиця A, B, C — і аж до W. Перпендикулярні до них вулиці названо числами: Перша, Друга, Третя… Тридцять дев’ята, Сорокова, Сорок перша. Вашингтонці нерідко скаржаться на такі бездушні назви — але всі вже звикли. Врешті-решт, так зручно орієнтуватись.

У центрі Вашингтона, неподалік від Білого дому.

 

Втім, загалом у США з фантазією в назвах вулиць усе в порядку. Є сотні дивно названих проспектів, вулиць, провулків, тупиків та перехресть. Приміром, у штаті Мічиган можна заблукати на вулиці Божевільний Шлях, у штаті Джорджія — на перехресті Самотності й Безгрошів’я. А в штаті Арканзас проїхатись дорогою Далеко-від-фекалій до мосту Запору. Не оминула Америку й гастрономічна тема. Тільки замість Порічкової там — вулиця Картопляного Лушпиння. Є перехрестя Салату й Томатів, провулок Квашеної капусти й вулиця Свинячих вушок.

Любителі дивної топоніміки створили цілий каталог дивних назв під назвою  Freak Streets. Вже 10 років автори сайту колекціонують плоди фантазії та гумору місцевих громад. Там можна знайти і бульвар Знищених танків (на щастя, він знаходиться на території військової бази), вулиці Сюди й Туди, вулицю Пітера Пена, Трикутну, Простеньку, шосе Кінець світу, бульвар Коханців, шлях Медитації, Брудну дорогу й ще десятки назв. Які доводять, що обмежень у назвах вулиць не існує жодних. Особливо, якщо там жити не тобі.

Автор публикации

не в сети 2 года

admin

Комментарии: 0Публикации: 382Регистрация: 06-08-2015
У нас ще багато нерозказаних історій про Ямпіль та ямпільчан. Але без вашої підтримки ми не зможемо розповісти їх.

Коментарі

Надіслати

Оголошення

Авторизация
*
*
Регистрация
*
*
*
Пароль не введен
*
Генерация пароля