Історії школярів, які перемагали на обласних олімпіадах

Історії школярів, які перемагали на обласних олімпіадах

У Вінницькій області 881 школа та 150 тисяч школярів. І серед цієї величезної кількості дітей наші ямпільські учні змогли перемогти на обласних олімпіадах та стати кращими з кількох предметів — хімії, англійської, праці, інформатики і біології.

Нещодавно ми публікували рейтинг ямпільських шкіл — склали його відповідно до того, скільки яка школа взяла перемог на олімпіадах. Сьогодні ж розкажемо про дітей, які ці перемоги принесли.

Аня Олексієнко вчиться у 8-А в гімназії. Зайняла друге місце по області з хімії. Розповідає, що завдання були рівня класу десятого. Шкодує, що не було практичних завдань.

Вміння працювати з хімікатами на олімпіаді не оцінювали: «лише показували досліди на моніторі та просили їх описати».

На обласну олімпіаду дівчина поїхала вперше. Займала призові місця не лише з хімії, але саме цей предмет любить найбільше. Можливо, через те, що її бабуся, Людмила Титаренко, вчитель хімії. Вона допомагала внучці в підготовці до олімпіади вдома, а вчителька гімназії Ольга Муковоз — в школі. 

Мирослава Ліщенко також гімназистка. Вчиться у 11-Б. Зайняла третє місце у Вінниці з англійської мови. На обласних змаганнях уже втретє. І третій раз — посідає третє місце. Не обходилося і без пригод.

— Якось я потрапила не в ту аудиторію. Взяла завдання, сіла, почала писати.  Потім виявилося, що це взагалі була не моя група. Іншого разу так хвилювалася, відповідаючи на питання перед комісією, що випадково розірвала білет. А він же був потрібен іншим.

Судді на мене подивились, посміхнулись і дали склянку води, аби заспокоїтися.

Готує дівчину вчителька англійської — Ольга Замишляєва. У неї свої методи, приміром, співати пісні Johny Cash та Queen. 

Каріна Васільєва, гімназистка 8-Б класу, зайняла третє місце в обласній олімпіаді з праці. За три години вона мала пошити і оздобити балаклаву для бійця АТО.
— Організатори сказали взяти з собою чорні і зелені нитки, то ми з вчителькою відразу зрозуміли, яким буде завдання. Почали переглядати викрійки, можливі моделі.

Радилася з братом, він у мене був в АТО, питала, якою має бути зручна балаклава.

Також слід було привезти власні хенд-мейд вироби. Кожен учасник олімпіади робив міні-виставку, а журі її оцінювало. Каріна показала ляльки-мотанки, вишиті бісером ікони, іграшки-янголята, аплікацію з соломи і навіть мапу України, зроблену ізониткою.
— Це моя вчителька праці Наталія Титаренко надихнула на всякий хенд-мейд. Спочатку у класі щось робили, а потім я вже дома почала для себе плести з соломи, робити ляльки, вишивати.

На обласну олімпіаду Каріна поїхала вперше. До цього багато разів була на районних: з англійської, географії, математики, історії. Найбільше вона захоплюється англійською. Планує вступати у вінницький педагогічний. Мріє стати перекладачем, бо ця робота пов’язана з мандрівками.

Одинадцятикласник Сашко Шпотак, учень школи № 2, зайняв перше місце в обласній олімпіаді з інформатики.

Це вже друга його перемога на етапі у Вінниці. І, відповідно, друга поїздка на всеукраїнське змагання. Торік його проводили в Дніпропетровську, цього року — в Черкасах. Призових місць не взяв, але каже, що головне досвід.

А на районному етапі олімпіади з програмування Сашко був… єдиним учасником.

— Прийшов я в першу школу, чекаю початку, але розумію, що окрім мене нікого немає. Ніхто більше не прийшов. В аудиторії тільки я та журі. Не розгубився, став писати. Зробив завдання і пішов. І мені було смішно. 

Сашко каже, що осягнути основи програмування йому дуже допомогла вчителька Анна Найко. Мовляв, сам він трохи ледачий, а вона зуміла його розворушити. На домашні завдання хлопець витрачає в день не більше години. Останнім часом взагалі їх не робить. Зосередився лише на тому, що вважає потрібним для себе у майбутньому. Далі вчитися хоче у Львові, «бо там сконцентровані найкрутіші речі, які тільки можуть бути в Україні». Пов’язати своє життя планує, звісно, з IT-сферою.

Олександр Вітковський, учень 8-А школи № 1, зайняв перше місце в обласній олімпіаді по біології. Каже, що завдання були дуже важкими, а судді дуже суворими. Але він впорався. На всеукраїнському етапі в лідери не пробився.

Каже, що «завдання були десь на одинадцятий клас, не простіше». 

Зате, торік в Києві він посів третє місце серед найбільш просунутих у біології семикласників.

Сашко відмінник, любить усі предмети, окрім інформатики та геометрії. На домашнє завдання витрачає годину в день. До репетиторів не ходить, але відвідує музичну школу, вчиться грати на гітарі. Вищу освіту планує отримувати у вінницькому медуніверситеті. Мріє стати психотерапевтом, бо «хоче лікувати душі».

 

Автор публикации

не в сети 7 лет

Настя Чустра

Комментарии: 0Публикации: 9Регистрация: 05-05-2016
Знайти схожі статті:,
У нас ще багато нерозказаних історій про Ямпіль та ямпільчан. Але без вашої підтримки ми не зможемо розповісти їх.

Коментарі

Надіслати

Оголошення

Авторизация
*
*
Регистрация
*
*
*
Пароль не введен
*
Генерация пароля