За субсидіями звернулося менше половини ямпільчан

За субсидіями звернулося менше половини ямпільчан

 

Середній розмір субсидії за опалювальний період у Ямполі у шість-вісім разів менший, ніж у більшості міст України. Цю несправедливість породжує одна з головних проблем району — відсутність газифікації.

Нещодавно міністр соціальної політики Андрій Рева назвав розмір субсидій на 2016-2017 роки: 2-2,5 тисячі гривень на місяць для одного домогосподарства. Але в районному управлінні соціального захисту населення кажуть, що ямпільські родини отримають у середньому десь по 1 400 гривень. І не щомісячно, а одноразово на всю зиму.

— Така різниця між субсидіями на опалення газом і твердим паливом, — каже начальник управління соцзахисту Олег Івасенко. — У нас більшість людей топить зимою вугіллям, дровами чи палетами. У такому випадку вони можуть розраховувати на допомогу, яка виплачується їм безпосередньо на руки чи на картку один раз на рік.

У випадку з газовим опаленням люди з грошима справи не мають. Сума субсидії одразу перераховується газконторі.

Крім того, за словами Олега Івасенка, розмір субсидії на опалення твердим паливом встановлюється з розрахунку вартості тонни вугілля 1 900 гривень. Такий порядок встановив Кабмін, хоча ринкова вартість однієї тонни — 3,5-4 тисячі гривень, а одній родині на зиму потрібно від двох до чотирьох тонн.

Там же, де є газ, держава не лише оплатила всю вартість опалення, а ще й залишилася в боргу перед людьми. В Ямпільському районі так пощастити могло лише тим, хто встановив у себе вдома систему електроопалення. Таких родин близько 700, це приблизно 5% усього населення. Їм держава надає таку ж субсидію, як і тим, хто опалює газом. Вона діє з жовтня по квітень. У літній період нараховується значно менша сума компенсації, гривень 20-30 на місяць, як і всім іншим, хто отримує субсидію на електрику.

Загалом, за даними управління соцзахисту, за субсидіями звернулося менше половини домогосподарств. У районі близько 13 тисяч родин, а допомогу попросили п’ять тисяч.

— Люди часто думають, що отримання субсидії пов’язане з якимись зобов’язаннями перед державою, — каже Олег Івасенко. — От прийшла до мене людина. Просить разову допомогу на лікування. Я питаю її, чому не оформила субсидію. А вона мені: «А я не хочу». — «Чому?» — «Бо все одно обмануть і хату заберуть». — «Хто вам таке сказав?» — «Я знаю, у моєї сусідки забирають». Але такого не може бути. Можливо, на ній якийсь кредит висить. Справа точно не у субсидії.

Щоб отримати субсидію, потрібно звернутися у «Прозорий офіс», що знаходиться на першому поверсі управління соцзахисту. Там сидять три спеціалісти, котрі приймають заяви на компенсацію комунальних платежів і опалення.

Головне, що треба знати про субсидії на 2016-2017 роки

У 2016 році затвердили оновлені правила нарахування субсидій. Дирижабль розібрався, що і до чого.

Які комунальні платежі зменшує субсидія?

У Ямпільському районі субсидія нараховується на оплату за електрику, воду та водовідведення, вивіз сміття, квартплату для жителів багатоповерхівок. Тим, хто опалює будинок твердим паливом (вугіллям, дровами, палетами), виплачують одноразову допомогу готівкою. Субсидію за воду можуть отримати лише жителі Ямполя, Порогів та Дзигівки, адже там є господарства, в які воду постачають централізовано.

Що впливає на розмір субсидії?

Формула, за якою нараховується субсидія, досить складна і враховує кількість людей, що проживають у домогосподарстві, прибутки, регіон та багато інших деталей. Якщо абстрагуватися від багатьох подробиць, то принцип такий: чим менший середній прибуток, тим більшою буде субсидія. Якщо ж середній прибуток більший, ніж 34 000 гривень на рік (близько 2 800 на місяць), то у субсидії, скоріше за все, відмовлять. Таку цифру назвали у Ямпільському управлінні соцзахисту. У будь-якому разі спробувати варто. Загалом логіка така: держава допомагає громадянам розраховуватися за комунальні послуги, якщо їх вартість перевищує 10-15% від загального прибутку родини.

Отримання субсидії — це складна процедура з купою паперів?

Насправді ні. Треба лише звернутися в управління соцзахисту і заповнити два документи: заяву на отримання субсидії та декларацію про доходи. В декларації потрібно вказати прибутки кожного члена домогосподарства за останні 12 місяців.

Які є строки для подачі документів на субсидію?

Подати на субсидію можна будь-коли. Нараховуватися вона буде на 12 місяців.

Який порядок нарахування субсидії?

Всього є три етапи. Перший: подача заяви. Другий: верифікація (перевірка достовірності вказаних даних) і розрахунок суми субсидії за складною формулою. Третій: нарахування субсидії. Згідно з нормою на все має піти десять днів, після чого спеціалісти управління соцзахисту зобов’язані повідомити про результат у зручний для вас спосіб (по телефону, поштою чи електронною поштою). Але на практиці процедура часто затягується.

Чи можу я приховати від держави свої прибутки?

Офіційні — ні, неофіційні — так, хоч це і є порушенням. Задекларовані прибутки перевіряються через фіскальну службу і Пенсійний фонд. Всі дані, які проходять через ці служби, стануть відомими спеціалістам з нарахування субсидій. Наприклад, якщо людина в селі здає молоко заводу і робить це за офіційним договором, відомості про це потрапляють до фіскалів. З іншого боку, вони не мають доступу до даних про ваші неофіційні доходи чи банківські рахунки.

Які прибутки враховуються при нарахуванні субсидії?

Усі задекларовані прибутки, окрім одноразових соціальних виплат, зарплат військових, що беруть участь в АТО, та деяких інших.

Якщо в родині є безробітні, субсидії не буде?

Працездатній людині, яка офіційно ніде не працює і не стоїть на обліку в центрі зайнятості, автоматично нараховують місячний прибуток, рівний двом мінімальним зарплатам (1 450 гривень). На даний момент ця сума становить 2 900 гривень. Логіка держави така: за щось ця людина має жити, значить, її прибутки неофіційні. Втім, у випадку крайньої потреби можна звернутися у комісію з нарахування субсидій і попросити зменшити цю суму до розміру однієї мінімальної зарплати.

Якщо є корова, земельна ділянка, другий будинок чи квартира, субсидії не дадуть?

Це міф. Але у випадку продажу майна на велику суму субсидія дійсно може бути знята або скасована.

Якщо не використовувати всю суму субсидії, її можуть забрати?

Ні. В міністерстві соціальної політики не раз наголошували, що доводити рівень споживання до лімітів не потрібно.

Чи можуть через субсидію забрати житло?

Отримання субсидії ніяк не пов’язане зі зміною форми власності житла. Процедуру примусового продажу нерухомості можуть ініціювати лише в тому разі, якщо сума заборгованості за комунальні послуги складе більше десяти прожиткових мінімумів (12 300 гривень). Тобто субсидія, навпаки, допомагає уникнути цієї ситуації.

Якщо є борг за світло чи воду, субсидію не дадуть?

Наявні борги не впливають на те, чи отримаєте ви субсидію.

У субсидії відмовлять, якщо є гроші на рахунку в банку чи відкритий депозит?

Ні. Спеціалісти управління соціального захисту не мають доступу до ваших банківських рахунків.

Покупка на яку суму стане причиною відмови у субсидії?

Більше ніж 50 000 гривень. Тобто якщо ви придбаєте, наприклад, авто, вам, швидше за все, відмовлять у субсидії.

 

Автор публикации

не в сети 2 года

admin

Комментарии: 0Публикации: 382Регистрация: 06-08-2015
Знайти схожі статті:,
У нас ще багато нерозказаних історій про Ямпіль та ямпільчан. Але без вашої підтримки ми не зможемо розповісти їх.

Коментарі

Надіслати

Оголошення

Авторизация
*
*
Регистрация
*
*
*
Пароль не введен
*
Генерация пароля