Дивні поради першокурсникам від своїх

Дивні поради першокурсникам від своїх

Минув майже місяць з того часу, як ямпільські випускники повступали в університети і роз’їхались Україною. За цей час, очевидно, вони вже вивчили розклад пар, адреси найближчих пабів та прізвища хоч кількох викладачів. Попереду років п’ять (кому пощастить) тих часів, які потім можна буде назвати найкращими.

Ми поговорили із студентами, чиє навчання вже майже позаду. І розпитали, що треба робити, аби не шкодувати потім за безнадійно пропущеними можливостями. І ще — про що вони шкодують і за що дякують.

Важливе уточнення — деякі поради суперечать статуту студента та вимагають порушень правил. Тож не приймайте близько до серця і обирайте тільки те, з чим згодні.

studenty_bondarenko

Анастасія Бондаренко, Києво-Могилянська академія, факультет економічних наук, бакалавр

Як вчитись і насолоджуватись життям? А ніяк. Університет, крім великого навантаження і котів у бібліотеці, відкрив мені світ знайомств, студій та ініціатив. Тож усі роки навчання я намагалась встигнути із «очима в розтопирку» все, що могла і не дуже могла. Чесно кажучи, не думаю, що шлях трудоголіка-активістки підійде всім, але мені моє життя подобалось. Це не було просто, часто не було навіть весело. Але універ однозначно дав простір, де я могла розвиватись і зростати, а це для мене було і лишається абсолютною цінністю. А значить переважає усі напряги з часом, здоров’ям, успішністю на парах. Варто розуміти, що абсолютного результату в усіх сферах досягнути неможливо (хорошого можливо, а абсолютного тільки за рахунок здоров’я) і розслабитись. Я розслабитись так і не змогла.

Не повторюйте моїх помилок, а:

Менше парьтеся та більше спіть. Жоден проект та жоден вдало зданий іспит не відновить вашу стресостійкість, що тримається тільки за рахунок здорового сну та харчування.

Працюйте в команді. Те, що не вивчите ви вивчить ваш одногрупник.

Універ не школа, в куточок не поставлять. Подавайте свій голос сміливіше та боріться за свою правду!

Піднімайте голову від підручників. Університет це середовище, вливайтеся, шукайте, знайомтеся та отримуйте усі бенефіти нетворкінгу.

Ну і врешті радійте, все тільки починається.


studenty_kaluger

Анна Калугер

На початку другого курсу я зрозуміла, що життя поза університетом значно цікавіше. Я не закликаю до прогулів, прокрастинування тривалістю в 4 роки, а просто пропоную свою систему організації студентського життя. Навчальний процес результативніший, коли суперечливий. Не варто зачинятися на 4 роки в одному приміщенні.

Жоден бал не компенсує вам втраченого часу. Візьміть розклад і чесно оцініть, які предмети вам цікаві. Навіть якщо ваша совість вимагає правопорядку і вивчення всього, виберіть курси, які для вас важливі. Не знущайтесь над собою. Не ходіть на лекції, де єдина мотивація це список присутніх. За відсутності на вашому факультеті цікавої лекції ідіть слухати на іншому.

Ходіть на виставки. Деякі бувають дорогими, але є універсальний метод — ходіть на відкриття і закриття. Користь перша — збирається дуже цікава аудиторія. Користь друга — зазвичай це безкоштовно.

І в театри. Там є особлива категорія людей: білетери і наглядачі. У них усіх є одне слабке місце: вони щиро закохані в місце, де вони працюють, тому будьте такими як вони. Зверніться до них після третього дзвінка, поясніть, що ви студент, грошей не маєте, але мрієте побачити виставу.

Поки вам 20 — дозвольте собі розкіш нелегально сидіти на чужих місцях, хоча б раз пробігти через службовий вхід, повикручуватись перед адміністратором театру.

І ще: зараз у більшості театрів існує поняття студентських квитків і купонів. Вони в рази дешевші від загальної цінової політики. Тобто коштують по 20-30 гривень.

І музеї. Навіть у Києві вхід в музеї в середньому від 5 до 15 гривень. Категорії «дорого» і «недоступно» до більшості українських музеїв не застосовуються. КРАПКА.

Фестивалі. Купуйте квитки в перші дні їх появи у продажі і грамотно розподіляйте фінанси. А взагалі, почніть писати вірші чи прозу, побувайте на кількох читаннях з ними і можливо з’явиться можливість бути учасниками фестивалю і не платити. Ну а раптом.

І останнє. Будьте як радянська економіка з високою мобілізаційною спроможністю. Не вмикайте завчасно режим снобізму, він сам активується свого часу.


studenty_struk

Ірина Струк, Львів

Київський національний економічний університет, 4 курс, міжнародна економіка

Якщо ви лише вступили в університет і зробили так званий перший крок у доросле життя, тоді готуйтесь до найцікавішого. Бо студентське життя — це час формування вас як особистості і час розстановки пріоритетів.

Варіантів безліч: від щоденних гулянок до зазубрювання конспектів та термінів. Звучить не дуже? Мені теж не сподобались такі варіанти.

У 17 я переїхала зі Львова до Києва і почала досліджувати нове місто, людей в ньому, а з ними і себе. Спочатку сумлінно ходила на пари, потім вчила німецьку, і врешті зайнялась громадською діяльністю.

Тепер я можу з впевненістю стверджувати, що такі молодіжні організації, як AIESEC та EYP-Ukraine, вплинули на мене в сотні разів більше, ніж університет чи школа.

За ці 3 роки я реалізувала більше 10 проектів, серед яких профорієнтаційна школа для старшокласників, TEDx конференція (погугліть, вам сподобається), дебати та декілька конференцій для студентів про молодіжні обміни та можливості.

А ще виграла грант на навчання в Штатах, побувала в більш ніж 15 країнах і познайомилась із сотнями чудових людей, які мріють, роблять та надихають.

До чого ж усі ці голосні факти та цифри?

Існує безліч можливостей розвивати себе, спільноту навколо та насолоджуватись кожним днем. Навіть якщо ви десь далеко від дому і страшенно хочете переплюнути розповіді своїх друзів про веселе студентське життя. Тому будьте проактивними, ставте амбітні цілі, знайомтесь з людьми, генеруйте ідеї, втілюйте їх.

І буде вам щастя.


studenty_argirova

Аня Аргірова, Татарбунари Одеської області

Київський національний лінгвістичний університет, іспанська філологія, 4 курс

“Ура! Ми, нарешті, вільні і можемо вчити те, що нам дійсно цікаво, подорожувати і просто насолоджуватися життям”.

Якось так часто думають першокурсники. Але буває, що студенти, сп’янілі  від  свободи, губляться у ній і втрачають баланс між навчанням і розвагами.  Саме тому ще на першому курсі я виробила для себе п’ять правил, які допомогли мені підтримати гармонію між навчанням і активним життям поза межами університету.

Заведіть собі щоденник. Пам’ятаєте, у нас у школі були щоденники, які більшістю сприймалися як «довідник моїх оцінок у школі»? Але насправді його функція була набагато глибшою. Він організовував шкільне життя. В університеті щоденник не обов’язковий, але я радила б мати його кожному студенту.

Чому це так важливо? Ви вперше зіштовхуєтеся  з таким потоком нової інформації, тому варто все записувати, так ви зможете впевненіше володіти новою інформацією  і керувати своїм життям.

Не прогулюйте пари. Прогулювати пари — це як новий тип свободи. Часто першокурсники так ним захоплюються, що це стає звичкою. Але насправді сходити на пару — це заощадити свій час. Адже написати відпрацювання у вас займе набагато більше часу, ніж написати конспект лекції. А якщо слухати ту лекцію уважно, то автоматично ви вже готуєтеся до екзамену чи семінару.

Подорожуйте. Для ефективної роботи часто треба лише змінити локацію на декілька днів. У вас є не тільки нові знайомі в університеті, з якими можна влаштувати мандрівку, але й магічний студентський квиток, який допоможе вам зі знижками дослідити різні куточки України.

Як саме це пов’язано з навчанням?  «Навчання заходить краще», коли ти повертаєшся з Карпат чи з якогось літературного фестивалю у Тернополі. Адже саме мандруючи та знайомлячись з новими людьми, ти усвідомлюєш, наскільки вчитися цікаво.

Займіться спортом. Інколи після 4-годинного навчання немає нічого кращого, ніж пробіжка на свіжому повітрі чи перерва у спортивному залі. Що активніше працює ваше тіло, то більше в ньому енергії. Відповідно, мізки краще засвоюють нову інформацію. Більш того, це чудовий спосіб розвинути у собі швидкість реакції, вміння концентруватися та дисциплінованість.

Тайм-менеджмент наше все. Немає секретів успіху — є люди, які цінують свій час і вміють правильно його організувати. Не витрачайте час на пустощі, і ви здивуєтеся тій кількості вільних хвилин, які тепер можна присвятити улюбленій справі.

А взагалі будьте відкритими до нового досвіду, не ставтеся до навчання, як до чогось нудного. І будьте щасливі, що у вас попереду чотири роки підкорення невідомих  горизонтів.

 

Автор публикации

не в сети 2 года

admin

Комментарии: 0Публикации: 382Регистрация: 06-08-2015
Знайти схожі статті:,
У нас ще багато нерозказаних історій про Ямпіль та ямпільчан. Але без вашої підтримки ми не зможемо розповісти їх.

Коментарі

Надіслати

Оголошення

Авторизация
*
*
Регистрация
*
*
*
Пароль не введен
*
Генерация пароля