У ямпільських лип сезонна стрижка

Події

У ямпільських лип сезонна стрижка

Ямпільські вулиці тепер можна сплутати із екзотичними проспектами десь у Південній Америці. Все через те, що липи обабіч доріг раптово почали нагадувати баобаби. Насправді на деревах просто сильно пообрізали гілки — через те, що ті сягають аж ліній електропроводів.
«Дирижабль» дізнався, що про це думають місцеві й навіщо взагалі дерева лишають крон.

Київська екологиня Тетяна Моцак розповідає, що дерева зазвичай лисіють із трьох причин. Перша — їм зрізають хворі гілки (коли їх захопила омела, з’явились деформації чи нарости). Друга — коли деревину використовують у нечесних цілях. І третя — коли хочуть отримати високу та густу крону, наприклад, щоб утворити з двох рядів дерев «тунель». Перші два варіанти для Ямполя неактуальні: дерева здорові. Гіллю теж знайшли суспільне важливе призначення. Тунель — теж навряд. Експертка каже, що ямпільським деревам обрізали боки, даючи силу розвиватися верхівці. Якби зробили навпаки, дерева розростались би вшир.

У ямпільських лип інакша, четверта причина зміни зачіски. І вони потерпають від рук комунальників-перукарів вже не вперше. Минулого разу їх обрізали три роки тому з тієї ж причини: аби не пообривали проводи й не завдали шкоди.

Керівник комунальників Микола Мазур каже, що зараз розчищають Піонерську й Комсомольську вулиці. На черзі — вулиця Свободи (колишня Леніна). Чоловік переконує, що чистка дерева не зашкодить: це доведено попередніми спробами.

— Дерева відростуть швидко, як минулого разу, бачите? — працівник служби Василь охоче підтримує начальника. — Із обрізанням дерево отримує нову силу, росте не високим, але розлогим. Пишним, словом.

Але до того часу треба чекати мінімум два роки. Цьогоріч дерево теж зеленітиме, але треба трохи часу, аби гілля відросло. Це не надто тішить місцевих. Наприклад, ямпільчанку Тамілу:

— На літо передають 50-60 градусів спеки. Де тепер можна буде сховатись від того сонця? Під липами було якраз так, як треба: і аромат приємний, і холодок, — каже жінка.

Важко сказати, чи цього літа буде аж така надприродня спека, яку віщує Таміла (насправді, за даними Книги рекордів України, найвищу температуру за час спостережень у країні було зафіксовано в Луганську 10 серпня 2010 року, і це +42°С—«Дирижабль»), але ямпільчани можуть бути спокійні: і приємний аромат, і прохолода залишиться. Просто вони охоплять не таку велику територію.

А зрізане гілля можна за бажання забрати собі. Його сортують на комунальному складі, що на вулиці Данила Нечая (колишня Чорноморця), 17. Там кажуть, що поки охочих забрати деревину немає. Хоча гілок буде багато: очікують до п’яти причепів. Тому цілком імовірно, що гілля пролежить аж до липня і згорить у вогнищах на Івана Купала, які щороку розпалюють на Дністрі.

Фото Влада Савицького.

Автор публикации

не в сети 7 лет

Олександра Форзун

Комментарии: 0Публикации: 59Регистрация: 26-11-2015
Знайти схожі статті:
У нас ще багато нерозказаних історій про Ямпіль та ямпільчан. Але без вашої підтримки ми не зможемо розповісти їх.

Коментарі

Надіслати

Оголошення

Авторизация
*
*
Регистрация
*
*
*
Пароль не введен
*
Генерация пароля