Стихійні звалища в Ямполі: три причини їх появи

Стихійні звалища в Ямполі: три причини їх появи

Цієї весни руками комунальників, бюджетників та школярів розібрали вісім стихійних звалищ. Всього ж їх нарахували 11, і це в самому лиш місті. Прибрали біля дитячого садочка №1, під центральним  мостом, біля переправи, в парку над Дністром, на вулицях Ковпака та Виноградній, в урочищі Карпова. А ще — позаду нещодавно відремонтованої музичної школи.

Проблема в тому, що усі ці місця лишаються чистими ненадовго — ямпільчани створюють все нові і нові стихійні звалища. Байдуже де: чи то біля школи, де вчиться їхня дитина, чи то в парку, де відпочивають люди. Ми спробували розібратися, чому жителі міста так вчиняють.

Причина перша: «такі в нас люди»

— Кожної весни наші співробітники на суботниках розбирають ці завали, — говорить директорка музичної школи Ольга Самойлюк. — Зрозуміло, що це справа людей, які живуть неподалік. Але за руку ми ще нікого зловили. Думаю, сміття викидають вночі.

Сергій Зайко із дружиною Інною мешкають в районі приладобудівного заводу. Неподалік їхнього будинку, на узбіччі лісової дороги, теж є стихійне сміттєзвалище.

— Люди скидають сміття прямо в лісопосадці. Знайти там можна все: від будматеріалів до памперсів і прокладок. Воно все з  дощем розноситься, багато собак бігає, розтягують.

Сергій вважає, що шукати винних сенсу немає. Мовляв, такі в нас люди: головне, аби на подвір’ї було чисто, а що там за тином — байдуже. Каже:

— Ми всі тут винні, отак.

Причина друга: заощадливість

Прибирати сміття має «Комунгосп». Цим служба і займається, переконує її керівник Микола Мазур. Каже, що комунальники намагаються швидко позбавлятися стихійних звалищ.

— Але люди думають: прибрали раз, значить, наступного разу також приберуть.

Можливо, в Ямполі не вистачає офіційних точок для збору сміття? Мазур каже, що таких є 18. Щоправда, стоять вони в основному біля багатоповерхівок. Приватний сектор обслуговують інакше: у визначені дні містом їздить вантажівка, яка збирає сміття. У неї чотири маршрути, по кожному з них проходить раз на тиждень.

Такі послуги прибиральників обходяться в 9 гривень на місяць з кожного дорослого члена родини.

Ці дев’ять гривень, на думку Мазура, і є однією з причин створення стихійних звалищ.

Люди шкодують грошей. Договори на обслуговування укладені з 1500 родинами, тоді як приватних будинків більше. Виходить, решта позбавляються сміття в інший спосіб.

Причина третя: сміттєзвалище далеко

Іноді ямпільчанам доводиться мати справу з великою кількістю сміття. Наприклад, після генерального прибирання чи ремонту. Єдиний спосіб позбавитися його — вивезти на полігон за місто, який знаходиться за 13 кілометрів від центра Ямполя. Поїздка туди-назад на вантажівці обійдеться у 140-220 гривень. Напевне, саме тому прямо на виїзді з міста лежать купи будівельного сміття. Навіщо їхати далеко.

Якщо ви знаєте четверту, п’яту, шосту причину — пишіть у коментарях, дайте знати в соціальних мережах «Вконтакті», «Однокласники» чи Facebook. Або ж просто телефонуйте — 096-118-10-61.

Автор публикации

не в сети 8 лет

Олександра Форзун

Комментарии: 0Публикации: 59Регистрация: 26-11-2015
У нас ще багато нерозказаних історій про Ямпіль та ямпільчан. Але без вашої підтримки ми не зможемо розповісти їх.

Коментарі

Надіслати

Оголошення

Авторизация
*
*
Регистрация
*
*
*
Пароль не введен
*
Генерация пароля