Скільки років найбільшим деревам Ямполя

Скільки років найбільшим деревам Ямполя

У Ямполі є кілька дерев, дивлячись на які, мимоволі думаєш про вічність. Наприклад, велетенська береза у парку над Дністром. Скільки їй років: сто, двісті, більше?

З цим питанням ми звернулися до Михайла Гервазюка, краєзнавця і вчителя біології у другій школі. Його відповідь трохи розчарувала.

— Берізці над Дністром десь шістдесят-сімдесят років, — каже він. — Усі дерева у парку біля Дністра порівняно молоді. 

 

Михайло Гервазюк пояснює, що велика висота і товщина дерева не обов’язково свідчать про його поважний вік.

— Скільки саме років дереву, можна визначити тільки при зрізі стовбура по річних кільцях. А величина може залежати від місця розташування і кількості вологи. Тобто якщо деревце опиниться в ідеальних для себе умовах, воно може стати велетнем за короткий строк.

Вчитель біології назвав також приблизний вік інших величезних дерев Ямполя. Осиці, яка росте біля першої школи, на його думку, десь 80 років. Тополі з високою кроною біля другої школи — 70 років.

Старших дерев у Ямполі, скоріш за все, немає.

Дерева, Ямпіль
Дерева, Ямпіль
Дерева, Ямпіль
Дерева, Ямпіль
Дерева, Ямпіль

 

— Хіба в когось у дворах. Горіхи, наприклад, ростуть більше ста років. Плодові дерева можуть бути дуже старими. Пам’ятаю, що у дворах біля першої школи були столітні груші, але їх уже зрізали, — розповідає Михайло Гервазюк.

Старі дерева в Ямполі позрізали, щоб вони не впали самі від сильного вітру. А ще їх викорчовували під час будівельних робіт. Частину повалило ураганами.

— Навпроти спортивної школи росли каштани. Їх було шість: два менших і чотири великих, — згадує ямпільчанка Тетяна Лівіцька. — Напевно, їм було більше ста років, бо росли вони біля старого католицького костелу. З гори над Ямполем вони виднілися, наче великі зелені кулі. Але з часом їх також зрізали. Зараз біля моєї п’ятиповерхівки на вулиці Свободи росте висока берізка. Вона вища за саму п’ятиповерхівку. Їй десь років із тридцять п’ять. Надіюся, вона нікому не заважатиме і ростиме й надалі.

Фото Миколи Муковоза

Автор публикации

не в сети 2 года

Катя Кравченко

Комментарии: 0Публикации: 117Регистрация: 11-06-2016
Знайти схожі статті:
У нас ще багато нерозказаних історій про Ямпіль та ямпільчан. Але без вашої підтримки ми не зможемо розповісти їх.

Коментарі

Надіслати

Оголошення

Авторизация
*
*
Регистрация
*
*
*
Пароль не введен
*
Генерация пароля