Що змінити в Ямполі: погляд дітей

Розвиток міста

Що змінити в Ямполі: погляд дітей

Обов’язковою умовою участі у вересневій медіашколі було написання тексту про те, яких змін потребує Ямпіль. Уважно прочитавши всі роботи, редакція «Дирижабля» відібрала десять найважливіших, на думку нашої молоді, напрямків розвитку міста.

Чисті вулиці

Діана Кудима: «Люди навіть не замислюються, що кожен викинутий папірець в майбутньому перетворюється на велику кількість сміття».

Діана Гончарук: «Наші вулиці реально брудні. Але займатись треба не лише вивозом сміття, а й озелененням міста».

Освітлені і відремонтовані дороги

Діана Гончарук: «На жаль, у Ямполі відносно добрі лише головні дороги, а коли заїжджаєш у будь-яку бічну вуличку, можеш потрапити в халепу. З освітленням доріг теж багато проблем, навіть центр міста інколи не освітлено. Тому народ користується своїми ліхтариками на телефоні, аби по дорозі додому хоч якось підсвітити собі шлях».

Ринки подалі від центру міста

Каріна Кузь: «Треба вирішувати питання зі стихійними ринками. Мені здається, такий ринок потрібно створити подалі від центру міста, аби він не заважав містянам, а також відповідав усім санітарним нормам».

Діана Кудима: «Особисто для мене базар на центральній вулиці міста є проблемою. Люди розкладають свої товари просто на дорогах, і через це пересуватися містом неймовірно важко».

Розвиток міського транспорту

Діана Гончарук: «Транспортна система має служити не тільки жителям міста, а й гостям. Чому б не зробити сайт ямпільського автовокзалу? Так люди завжди будуть у курсі всіх маршрутів. Можна також зробити більше автобусних рейсів, пускати їх частіше. Адже в базарні дні людям важко добиратись до своїх сіл».

Місця для відпочинку

Настя Камінська: «У місті дуже мало кафе. Було б чудово створити кав’ярню зі смачною кавою, стильним інтер’єром і належним рівнем обслуговування».

Діана Кудима: «Стандартний відпочинок наших юнаків і дівчат – це пиво з чіпсами. Але цю проблему можна частково вирішити, створюючи цікаві розваги для молоді. Бо причина таких “розваг” — у тому, що молоді немає чим зайнятися ввечері».

Облаштований пляж

Діана Гончарук: «Добре обладнаний пляж – ось, чого бракує нашому Дністру. Хай хоча б декілька альтанок, щоб було куди сховатися від сонця чи дощу».

Єва Кісельова й Ангеліна Ібрагімова: «Більшість ямпільчан були б щасливі, якби були облаштовані пляжі. Хоча б мінімально».

Відкриття гуртків

Катя Борис: «Було б цікаво відкрити нові гуртки: журналістики, театральний, хореографії, балету. І щоб у кожного ямпільчана була можливість їх відвідувати, незалежно від свого матеріального становища».

Настя Чустра: «Я б хотіла відвідувати гурток ролерів та скейтбордистів. Було б добре, якби був тренер, що вчив би нас техніці катання».

Відновлення заводів

Катя Борис: «Все змінилося б, якби всі наші заводи відновили роботу».

Настя Труба: «Тільки подумайте, яким було б наше містечко, якби тут працювали підприємства, заводи, фабрики. Люди б отримали робочі місця і їм би не довелося їздити до Росії та Європи в пошуках кращої долі. Думаю, слід організувати групу людей, які б зайнялися менеджментом нашого міста, розробили б програму чи стратегію його розвитку, і таким чином зацікавили б інвесторів вкласти свої гроші в місцеву промисловість. У Ямполі могли б успішно працювати заводи з переробки овочів та фруктів. Словом, насамперед необхідно зробити наше місто привабливим для інвесторів».

Допомога людям похилого віку

Єва Кісельова і Ангеліна Ібрагімова: «Учням і всім небайдужим людям можна згуртуватись і разом допомагати стареньким чи самотнім людям: винести сміття, принести води, підмести. Це добра справа».

Активні містяни

Діана Вишнева: «Що робить місто кращим? Звичайно, його жителі! Вони є невід’ємною складовою в рецепті страви “Чудове місто”. Але їм треба ставати активнішими».

Катя Борис: «Якщо кожен свідомий житель Ямполя встане з дивану, і почне діяти, то місто почне змінюватись».

Настя Камінська: «Зміни нашого міста залежать тільки від нас».

Автор публикации

не в сети 2 года

Ганна Цупко

Комментарии: 0Публикации: 132Регистрация: 10-09-2015
Знайти схожі статті:,
У нас ще багато нерозказаних історій про Ямпіль та ямпільчан. Але без вашої підтримки ми не зможемо розповісти їх.

Коментарі

Надіслати

Оголошення

Авторизация
*
*
Регистрация
*
*
*
Пароль не введен
*
Генерация пароля