7 головних рішень сесії міської ради

7 головних рішень сесії міської ради

Встановили нові податки на 2017 рік, вирішили створити ще одне комунальне підприємство — «Ямпіль-благоустрій», підвал мерії віддали в оренду клубу «Форпост» за 118 гривень на місяць і надумали частіше пускати сміттєвози, аби вони вивозили сміття з приватного сектора

Це одні з головних рішень сесії міської ради, яка відбувалася 30 червня. Загалом розглянули 18 питань. Ми зібрали найбільш важливе з того, про що говорили депутати.

Встановили нові розміри податків, які йдуть до місцевого бюджету. Вони діятимуть з 1 січня наступного року. Один з головних — єдиний податок. Підприємці першої групи (без найманих працівників) будуть платити 10% від мінімальної зарплати (155 гривень) на місяць, підприємці другої (до 10 працівників) — 20% (310 гривень).

Податок на житло, що сплачується громадянами раз на рік, складатиме  0,5% мінімальної зарплати, тобто 7,75 гривень за квадратний метр. Не будуть оподатковуватися квартири з площею до 60 і будинки з площею до 120 квадратних метрів.

За земельну ділянку в рік потрібно буде платити 0,1% від її оціночної вартості, за землі, які використовують з комерційними цілями — 0,5%.

Податок на нежитлову нерухомість, тобто хліви і тому подібне, в Ямполі скасували взагалі.

Вирішили створити нове комунальне підприємство «Ямпіль-благоустрій». Статутний капітал — 145 тисяч. Воно візьме на себе частину функцій «Ямпіль-комунгоспу». Працівники нової структури будуть обслуговувати прибудинкові території, надавати послуги ОСББ, ремонтувати будинки та прибирати вулиці. Його створюють через те, що комунальні підприємства з фінансовим оборотом менше мільйона гривень не платять ПДВ. Оборот «Комунгоспу» близько 1,5 мільйона гривень на рік. Маючи два окремих підприємства, які виконують функцію нинішнього«Комунгоспу», місто зможе заощадити близько 100 тисяч гривень, які нині йдуть на податки.

Переуклали договір на оренду приміщення на вулиці Свободи, 140 із «Ямпільською центральною аптекою». Депутати також запропонували її власникам з Вінниці використовувати це приміщення під медичний кабінет, встановивши там томограф.

Військово-патріотичному клубу «Форпост», який очолює Федір Водянюк, віддали частину підвалу, що знаходиться під мерією. Там облаштують класи для занять із молоддю. Приміщення, площею 60 квадратних метрів, клуб буде орендувати за символічну плату — 118 гривень на місяць. Мета «Форпосту» — підготовка хлопців та дівчат до служби в армії, силових структурах та рятувальних загонах.

В Ямполі більше не будуть збільшувати кількість сміттєвих баків у приватному секторі. Натомість вулицями частіше почнуть їздити сміттєвози. Пояснюють це рішення так: у баки викидають сміття й ті, хто не платить за їх вивезення.

Альтернатива: люди тримають непотріб у себе на подвір’ях і виносять лише тоді, коли приїздить сміттєвоз.

Також невдовзі змінять тарифи на вивезення сміття, але на скільки — поки не відомо. Нині потрібно платити 9 гривень за кожного дорослого члена родини.

Ямпіль виділив 20 тисяч гривень на відпочинок 10 школярів у «Світанку». За ці гроші здешевлять путівки для дітей з багатодітних сімей та дітей з родин учасників АТО.

Дату святкування дня міста знову можуть змінити. Її пропонують перенести на другу неділю серпня. Востаннє день міста святкували у другу неділю вересня. З 2005 до 2013 — 22 травня, перед тим — 19 вересня. До цього — 24 серпня: саме цього дня у 1985 році селище Ямпіль отримало статус міста.

Автор публикации

не в сети 1 год

Катя Кравченко

Комментарии: 0Публикации: 117Регистрация: 11-06-2016
У нас ще багато нерозказаних історій про Ямпіль та ямпільчан. Але без вашої підтримки ми не зможемо розповісти їх.

Коментарі

Надіслати

Оголошення

Авторизация
*
*
Регистрация
*
*
*
Пароль не введен
*
Генерация пароля