За торгівлю на ринку доведеться платити

Благоустрій

За торгівлю на ринку доведеться платити

Із квітня торгувати на стихійному ринку в Ямполі зможуть лише ті, хто орендує місця на тротуарі. На порушників чекають штрафи, чи й навіть конфіскація товару. Ми дізналися, як усе працюватиме, скільки доведеться платити та куди підуть гроші. 

Розібратися з несанкціонованою торгівлею на вулицях влада обіцяла давно, але взялася за справу лише зараз. Торгувати людям не заборонять, однак тепер усім доведеться робити це легально: до 1 квітня треба написати заявку про намір вести торгівлю, укласти договір з «Ямпількомунгоспом» та вчасно платити за оренду місця на тротуарі. 

Отримані гроші підуть на розвиток міста, конкретніше — на плитку. В міській раді пояснюють, що пріоритетне завдання — відновити покриття на тротуарах. Це недешево: за роботу й матеріал виходить до 300 гривень за метр. Так що депутати вирішили знайти ці кошти у підприємців, які щотижня займають центр міста.

На сайті міськради вже є зразки потрібних документів, тож можна заповнити їх вдома й занести дорогою на роботу. Договір готові підписувати і з підприємцями, і з фізичними особами. З усіма — строком на рік, однак платити можна буде і поденно: лише за ті дні, коли ви торгували. 

Оренда не буде захмарною. Квадратний метр землі — від 10 до 20 гривень на день.

Ціна залежить від того, торгують продавці з машини, прилавку чи просто розкладають товар на тротуарі. Закріплювати за собою конкретне місце не обов’язково, тож щодня можна обирати нову точку.

Однак це не дуже вигідно,  особливо, якщо ви торгуєте кожного базарного дня. Тоді значно дешевше обрати одне місце і платити за нього раз на місяць. Рахуйте самі: вартість оренди 1 квадратного метру — 16 гривень на місяць, майже стільки ж чи й більше ви витратите за раз, якщо будете платити поденно.

Щодня ринком буде ходити інспектор, стягувати плату та перевіряти, чи у всіх торговців є договори. Щоправда, за словами начальника «комунгоспу» Миколи Мазура, механізм контролю ще не остаточний і поки розробляється. Нині очевидно лиш те, що підприємці не мають розлучатися з договорами. До них щомиті зможуть підійти й поцікавитись документами. Зрештою, це можуть зробити не лише інспектори чи правоохоронці, але й звичайні покупці. 

Якщо документи не знайдуться, продавцям можуть виписати штраф до 119 гривень. У найгіршому ж випадку вони залишаться без товару.

Володимир і Тетяна торгують у Ямполі овочами та фруктами. За день вони продають продуктів десь на тисячу гривень, у свята буває до трьох. Тому такі суми їх не лякають:

— Платити не проблема, — запевняє Володимир. — Головне тут місце,  де ти реалізовуєш свою продукцію. Кращого місця, ніж зараз, для  базару я не бачу. Тут і автостанція поряд,  і центр міста, й магазини. Ми тільки за, навіть готові дотримуватися зобов’язань, прибирати після себе. Якби тільки й інші так робили.

А от пані Валентина не дуже тішиться. Каже, віддаватиме владі більше, ніж зароблятиме на молоці:

— Хіба вигідне воно буде для мене? 4-5 півторашок молока чи сироватки продам, і половину доведеться віддати за місце. Як буде дорого платити, може, взагалі товар сусідам вдома продаватиму, а в місто не везтиму. Але в мене ж постійні клієнти є на базарі, які для дітей молочко шукають. Знають, що у мене нерозбавлене та якісне, — говорить жінка.

Вдасться зекономити, якщо переберетеся з вулиці на офіційний ринок. Орендна плата там удвічі дешевша, ніж на тротуарі — 5 гривень за квадратний метр на день, а на речовому ринку — взагалі 2,50 гривні.

— Ми порахували, що на сьогодні можемо дати продавцям 85 метрових місць, — каже Анатолій Жарук, голова Ямпільської райспоживспілки, у віданні якої знаходиться ринок. Також є бутіки, де ми можемо розмістити повністю всю рибу, ковбасу, взагалі всі продукти. Дати продавцям електрику, каналізацію — зробити культурний ринок, де є лабораторія й робитимуть аналізи.

Беручи товар на стихійному ринку, покупці ризикують двічі. По-перше, працівники спеціальної лабораторії, яка щодня перевіряє товари на офіційному ринку на свіжість, продавців із землі не чіпають: мовляв, не їхня парафія. Тому  гарантувати, що товар свіжий і якісний, ніхто не зможе. По-друге, щороку на ринок приїжджають фахівці служби метрології та стандартизації, перевіряти й опломбовувати ваги. Точність показників вагів на стихійному ринку теж не перевіряє ніхто.

Фото Влада Савицького.

Автор публикации

не в сети 8 лет

Олександра Форзун

Комментарии: 0Публикации: 59Регистрация: 26-11-2015
Знайти схожі статті:, ,
У нас ще багато нерозказаних історій про Ямпіль та ямпільчан. Але без вашої підтримки ми не зможемо розповісти їх.

Коментарі

  1. «»Володимир і Тетяна торгують у Ямполі овочами та фруктами. За день вони заробляють близько тисячі, у свята буває до трьох.»» Заробляють,чи наторговують?Потрібно розуміти,що поняття чистого прибутку і його сума відрізняються від виручки.

  2. Олександре, дякуємо, уточнили у тексті — це сума, на яку вони продають продуктів. Не чистий прибуток.

Надіслати

Оголошення

Авторизация
*
*
Регистрация
*
*
*
Пароль не введен
*
Генерация пароля