У Мурафу запустили 550 кілограмів мальків

У Мурафу запустили 550 кілограмів мальків

Рибалки з Білої  та Гальжбіївки за три місяці зібрали 5 тисяч гривень на закупівлю мальків. Ще 12 тисяч дала компанія «Енергоінвест», яка тримає гідроелектростанцію на Мурафі.

На ці кошти вдалося купити 550 кілограм мальків. В одному кілограмі 40-50 рибок, вага однієї — 20-30 грам, але з часом деякі можуть вирости й до 20 кілограмів. Спершу планували брати білих амурів, травоїдну рибу, яка мала допомогти очистити річку від надмірної кількості водоростей. Однак, мальків амурів не знайшли, натомість взяли коропа і товстолоба. Останній з очищенням водойм теж допомагає. 

Рибу випустили в районі Шанькова та «біля баби Ольки (місцеві знають, про яку точку йдеться :). Перед тим мальків «продизенфікували», аби підвищити їхні шанси на виживання.

На тонну мальків кидають десь дві жмені солі та кілька крапель йоду. Це вберігає їх від кліщів, які можуть бути у воді.

Щоб звикнути до нової водойми, малькам знадобиться два дні, пояснює рибінспектор Андрій Мельничук. Втім, додає, що кожен десятий все одно загине.

— Хочеться, щоб зариблення стало щорічною традицією. Торік ми теж запускали рибу, близько 400 кілограмів мальків коропа. Зараз із них вже риби по кілограму повиростали, — каже Микола Славінський з Гальжбіївки, якому цього року вдалося зібрати з друзів 2300 гривень на купівлю мальків. 

1 квітня стартує нерестовий період, триватиме він до 20 травня. У цей час рибалити дозволено лише на один гачок, тільки в межах Гальжбіївки та села Біла. За один раз можна виловлювати не більше трьох кілограмів риби.

Рибалки вже думають про наступний рік. Гроші на зариблення в 2017 починають збирати вже зараз. Хочуть заздалегідь домовитись про закупівлю мальків саме білого амура. Хочете долучится, телефонуйте Василю Михайлишину, його номер — (098)7527219.

Автор публикации

не в сети 7 лет

Олександра Форзун

Комментарии: 0Публикации: 59Регистрация: 26-11-2015
У нас ще багато нерозказаних історій про Ямпіль та ямпільчан. Але без вашої підтримки ми не зможемо розповісти їх.

Коментарі

Надіслати

Оголошення

Авторизация
*
*
Регистрация
*
*
*
Пароль не введен
*
Генерация пароля