У ямпільчан перше командне місце і два переломи
Троє дітлахів отримали переломи. Двоє хлопців (один із Ямполя) зламали кисть руки, бо неправильно поставили удар, а одна юна ямпільчанка отримала легкий перелом ключиці.
— Травми не тяжкі. Для таких змагань це звичайна справа. Вид спорту все ж травматичний, — пояснює Федір Водянюк. Він — очільник спортивного клубу «Барс» і головний організатор десятого турніру пам’яті Леоніда Гусаковського, який відбувся у Ямполі 24 вересня.
Змагання проходили за правилами рукопашного бою. Один поєдинок триває дві хвилини, у молодших дітей — півтори.
Перемагає той боєць, якому судді дають більше очок. Оцінюються удари руками, ногами, кидки і больові прийоми. Наприклад, удар рукою в корпус — це одне очко, рукою в голову — два, ногою в голову — три.
На змагання приїхали спортсмени із двох обласних центрів — Чернівців та Луцька, а також із Погребища, Турбова, Томашполя, Крижополя та Чечельника. Усі вони — вихованці військово-патріотичних клубів, подібних ямпільському «Барсу» і «Форпосту».
На турнірі розіграли 40 комплектів нагород. Змагання тривали цілий день. Церемонія нагородження почалася аж о 21 годині. Перше командне місце дісталося ямпільському «Барсу».
Десятирічний ямпільчанин Володимир Королюк виборов срібло. З одним зі своїх суперників, хлопцем із Турбова, він бився уже втретє.
— Вова займається п’ятий рік, — розповідає мама Володимира, Руслана Королюк. — Почав ходити на рукопашний бій ще у першому класі. Цього року на чемпіонаті України зайняв два других місця. Перше місце виборов його суперник із Турбова. Але наступного року той переходить у старшу вікову категорію, а Вова ще рік залишатиметься у своїй, тому ми надіємося, що перше місце буде наше.
Добре було чути на турнірі голос шістнадцятирічної Надії Плахотнюк з турбівського клубу «Оріон». Вона криками підбадьорювала інших бійців своєї команди, підказувала їм, як влучніше вдарити.
— Я займаюся рукопашним боєм уже три роки, — каже Надія. — На чемпіонаті України цього року зайняла друге місце, стала кандидатом у майстри спорту. Брала участь у різних всеукраїнських турнірах. Також виступаю на змаганнях із самбо та дзюдо.
Максим Козачок, тренер клубу ім. прп. Іллі Муромця з села Ілляшівки Тростянецького району, привіз на турнір п’ятеро дітей — троє дівчат і двоє хлопців, найменшій дівчинці 11 років.
Чоловік каже, що працює тренером в клубі лише півтора року. Але спортом займається уже більше 30 років. Був чемпіоном області та призером України з самбо.
— У нашому спортклубі займається 20 дітей, — розказує він. — У Ямполі ми вже бували, приїжджали на збори у село Пороги.
Засновник клубу ім. прп. Іллі Муромця — протоієрей Андрій. Діти тренуються там безкоштовно. Їздять вони також у Першу православну парашутно-десантну школу імені цесаревича Олексія у Погребищі. Серед тих, хто вже неодноразово стрибав з парашутом, п’ятнадцятирічний Андрій Дьорбай.
— Стрибали з висоти один кілометр. Це і цікаво, і страшно, — розповідає Андрій. — Ми їздили у військовий табір у Погребищі на цілий тиждень. Там все організовує батюшка. Ми спали в казармах і щодня піднімались о шостій годині ранку.
Від парашутно-десантної школи на змагання у Ямпіль приїхав тренер Сергій Хамрило. Він привіз десятьох хлопчиків і двох дівчаток.
— Випускники нашої школи навчаються в Академії СБУ, в Одеській військовій академії сухопутних військ, воюють в зоні АТО, — розповідає 26-річний Сергій. — На навчання беремо дітей з чотирьох-п’яти років. Починаємо з розвиваючих ігор, а далі вже навчаємо рукопашного бою. Єдиною умовою безкоштовного навчання є відвідування церкви кожної суботи і неділі.
Хто такий Леонід Гусаковський
Турнір присвячений пам’яті Леоніда Гусаковського. Федір Водянюк розповів, що він був майором міліції і заступником начальника райвідділу. Гусаковський — один із тих, хто заснував спортивний клуб «Барс» у Ямполі, якийсь час був там тренером, багато зробив для забезпечення клубу всім необхідним. Помер у 2006-му у віці 45 років.
— Коли його не стало, ми вирішили на пам’ять про нього щорічно проводити турнір рукопашного бою, — розказує Федір Водянюк.
Цього року турнір проходив десятий раз.
Фото Миколи Муковоза
Коментарі