Робочий день поліцейських триває 13-15 годин

Робочий день поліцейських триває 13-15 годин

Роман Кутняк і Сергій Кіфа дружать із семи років. Нині вони служать в одній роті нової поліції у Вінниці. Разом знімають квартиру. Один місяць навіть були напарниками на патрулюванні. Раніше Роман працював учителем англійської мови у школі, але зрозумів, що це не його стихія. Сергій кинув навчання в університеті, відслужив в армії, був продавцем у магазині. Для обох служба в поліції стала шансом змінити життя. І обоє наразі задоволені результатом.

З хлопцями зустрічаємося у вінницькому кафе. Разом із ними приходить ще один поліцейський з Ямпільщини — Юрій Козлан. Сам він родом із Дзигівки. Перед тим як стати патрульним, чимало пережив. Хлопець учився на вчителя фізкультури в Луганську, перевівся на заочне відділення, пішов в армію, потім — у школу міліції. Перед війною встиг два місяці пропрацювати міліціонером у Алчевську. Коли ж райвідділ перейшов під контроль бойовиків, Юра поїхав додому. Із самопроголошеної ЛНР тікав із пригодами — кілька разів його погрожували розстріляти.

Відновитись у правоохоронних органах хлопець так і не зміг: усі його документи лишились у руках сепаратистів.

Коли почався набір до нової поліції в Києві, вирішив спробувати податися туди. Пройшов усі тести, але коли дізналися, що він служив на окупованій території, почали перевіряти можливі зв’язки з бойовиками. Нічого не знайшли, але перевірка тривала задовго, і до столичної поліції Юрій потрапити не встиг. Зате пройшов відбір до вінницької.

Поліція у Вінниці, Ямпільчани, Поліція
Поліція у Вінниці, Ямпільчани, Поліція
Поліція у Вінниці, Ямпільчани, Поліція
Поліція у Вінниці, Ямпільчани, Поліція

 

Крім Романа, Сергія і Юрія в новій поліції служать ще троє їхніх земляків: Олександр Кубенко з Ямполя, Олександр Дробот із Великої Кісниці та Олександр Трочинський із Тростянця. Проте хлопці спілкуються з ними не часто, бо служать у різних ротах. У Ямпіль до батьків поліцейські навідуються рідко. Дорога далека, а вихідний у них лише один.

Якось хлопці розмірковували нам тим, як реформа патрульної поліції буде виглядати в їхньому рідному місті.

— У будь-яких маленьких містечках діє принцип кумівства, — каже Роман. — Скажімо, хтось порушив правила, але я його не зупиню, бо ми друзі. Ще образиться, навіщо воно мені. Через такі стосунки в Ямполі виникає багато проблем — приміром, парковки у п’ятницю, коли головною вулицею неможливо проїхати. Треба наводити порядок, а зробити це можна тільки тоді, коли ставитися до всіх однаково.

Служба

Хлопці служать більше чотирьох місяців. Присягу прийняли 22 лютого, а наступного дня вже вийшли на патрулювання. Кажуть, що нова робота їх не розчарувала, навпаки — їм подобається, що треба постійно вчитися і тренуватися.

— Робота серйозна. Дуже. Набагато серйозніша, ніж ми собі це уявляли, — зізнається Роман Кутняк.

Зарплата

Як і було обіцяно, кожному платять 8 100 гривень. Крім того, є премії і штрафи. Жодного з трьох ямпільських поліцейських не штрафували, зате премії були.

— Їх нараховують за розкриття. Приміром, я затримав транспортний засіб, який викрали. За таке буде премія, — пояснює Сергій Кіфа.

Форма

Хлопці кажуть, що форма в них зручна. Їм пощастило, бо дісталася американська. Форма українського виробництва значно гірша.

— У нас куртки українські. Зовнішній вигляд нібито намагалися  скопіювати зі штатівських, але за якістю то небо й земля, — каже Роман Кутняк.

Автомобілі

Патрульні у Вінниці їздять на Toyota Prius. У машини низька посадка, через це на ній буває важко проїхати там, де дороги погані: на Старому місті, П’ятничанах, Кореї. Крім того, невдало зроблені стійки, що тримають із боків лобове скло — вони частково закривають огляд.

— А ще мені не подобається, що постійно треба їздити з увімкненими проблисковими маячками, — каже Сергій Кіфа. — Водії вже звикли до цього і не пропускають нас, коли ми їдемо на терміновий виклик. Навіть сирена на них уже майже не діє. Краще б ми вмикали маячки лише тоді, коли в цьому є потреба.

Зброя

Поліцейські озброєні пістолетами «Форт-17» калібру 9 мм. Вони отримують зброю, коли виходять на патрулювання, і здають її, коли повертаються додому. Раз на чотири місяці всі патрульні проходять тренування зі стрільби.

Застосовувати пістолети ямпільчанам не доводилося.

— Але з кобури діставав — коли треба було показати людині, що з нами жартувати не варто. При цьому кажеш: «Попереджую вас, що буду застосовувати зброю в разі нападу», — розповідає Сергій Кіфа.

Патрулювання

Вінниця поділена на 25 квадратів, і кожен екіпаж поліції під час своєї зміни патрулює один із них. Номер квадрату — це дві останні цифри на дверцятах патрульної машини. За потреби машину можуть викликати в інший квадрат, так буває часто.

— Останнім часом ми дуже рідко просто патрулюємо. Постійно їздимо на виклики, — каже Роман Кутняк. — Люди все частіше телефонують на 102. Хоча спершу, коли ми тільки починали, дзвінків було дуже мало. Значить, довіра зростає.

Напарники

Склад екіпажів оголошують щоразу перед початком зміни, його постійно змінюють. Але хлопці кажуть, що можна домовитися з керівництвом про те, з ким хочеш патрулювати. Такі побажання переважно враховують.

Всього в екіпажі чотири особи. Двоє їздять у машині, двоє патрулюють квадрат пішки. Потім міняються ролями.

Кількість поліцейських, які патрулюють квадрат, також може різнитися. Приміром, у парках та біля вокзалів потрібно більше піших патрульних.

Дівчата

Серед 255 патрульних поліцейських у Вінниці служить 34 дівчини.

— Перші два місяці я їздив із дівчиною, — розповідає Юра Козлан. — І перше ж патрулювання на Старому місті, у квадраті № 13, теж було з дівчиною. Дивлюся, там всякі закутки, темні парки. Ну, думаю, тут точно п’яні компанії збираються. Що ми тут з нею будемо робити? Але коли дійшло до діла, вона підходила до порушників і одразу ж ставила їх на місце. Часто п’яні чоловіки дівчат-поліцейських краще слухаються, ніж хлопців.

Водіння

Не всі поліцейські мають досвід керування автомобілем.

— Тих, хто без досвіду, садять в одну машину з досвідченими водіями. На ділянках, де не дуже інтенсивний рух, за кермо сідає той, кому треба набивати руку, — пояснює Юрій Козлан.

Затримання

Затримують людей не часто. Стається це у двох випадках: коли хтось поводиться агресивно або якщо не вдається встановити особу.

— А якщо людина, наприклад, п’є пиво в парку, ми просто підходимо до неї й кажемо: «Припиніть правопорушення». Якщо громадянин поводиться нормально, то ми обмежуємося усним зауваженням, — розповідає Юрій Козлан.

Відеокамери

Кожен поліцейський носить на формі невелику відеокамеру. Він зобов’язаний вмикати її щоразу, коли спілкується з людьми. У будь-якому випадку, навіть якщо до нього просто підійшли спитати дорогу.

— У нас звичка її вмикати вже доведена до автоматизму. Бо випадки бувають різні, і запис може стати цінним речовим доказом. Камери хороші, пишуть десь годин тридцять відео, працюють у нічному режимі, обладнані навіть лазерною указкою. Але ми не маємо доступу до відзнятих записів. Зможемо побачити відео лише у тому випадку, якщо воно буде використовуватися у суді, — пояснює Юрій Козлан.

Навчання

Юрій розповідає, що за півроку навчання у школі міліції він практично не вивчав законів. Їх там змушували зубрити лише кілька статей, навчали правил поводження зі зброєю та спецзасобами. І все. А за два місяці підготовки до служби в новій поліції він отримав величезну кількість знань.

— У нас така система була: сьогодні лекція, а завтра вже тест з цієї теми.

Хлопець каже, що тепер він постійно у вільний час вивчає закони. А Роман і Сергій додають, що у їхній спільній квартирі скрізь лежать кодекси й інші документи, які вони читають. До речі, Сергій нині — студент  юридичної академії. А Роман — навпаки, готується викладати. Буде разом із колегою читати іншим патрульним базовий курс англійської мови.


 

Робочий графік поліцейських

Перший день

Денне патрулювання триває з 8.00 до 20.00. Але в управління треба з’явитися вже о сьомій ранку — для проходження медичної комісії та видачі зброї. Робочий день рідко завершується раніше дев’ятої години вечора. Часто доводиться затримуватися на завданнях і довше: приміром, на оформленні ДТП.

Другий день

Нічне патрулювання — з 20.00 до 8.00. В управління потрібно приїхати за годину до початку чи й раніше. Як правило, в цей день патрульним влаштовують коротку перевірку на знання законодавства. Додому після зміни повертаються десь о дев’ятій-десятій годині ранку.

Третій день

«Відсипний» — відпочинок від нічного чергування. Поліцейські кажуть так: цього дня немає. Мовляв, прийшов додому, ліг відпочити, відкрив очі — уже вечір. Кілька годин — і знову лягаєш спати.

Четвертий день

Вихідний. Але часто доводиться на кілька годин іти до управління на навчання чи тренування. Наступного дня все знову починається спочатку — патрулювання з 8.00 до 20.00.

Автор публикации

не в сети 1 год

admin

Комментарии: 0Публикации: 382Регистрация: 06-08-2015
У нас ще багато нерозказаних історій про Ямпіль та ямпільчан. Але без вашої підтримки ми не зможемо розповісти їх.

Коментарі

Надіслати

Оголошення

Авторизация
*
*
Регистрация
*
*
*
Пароль не введен
*
Генерация пароля