На кого йти вчитися і кого шукають роботодавці

На кого йти вчитися і кого шукають роботодавці

Куди йти після школи і що взагалі робити в цьому житті — ключове питання для всіх одинадцятикласників. Напередодні вступної кампанії з’являється купа досліджень, які мають допомогти його вирішити: вони підказують, куди варто вступати і яка професія принесе багато грошей. Ми дослідили останні рейтинги і з’ясували, які спеціальності, за прогнозами, будуть затребувані найближчими роками.

Що кажуть рейтинги

Державна служба зайнятості найперспективнішими професіями назвала ті, попит на які не зменшуватиметься найближчим часом: медики, інженери, ІТ-спеціалісти та агрономи. Не оминули і робітничі спеціальності, яких нині бракує на ринку праці: трактористи, кухарі, швачки, водії та будівельники. Останні часто можна опанувати, звернувшись до центру зайнятості — вони направляють на професійне навчання. У Ямполі такий центр теж є.

Міжнародний кадровий портал h.h.ua два роки тому оприлюднив результати опитування, з якого стало зрозуміло, що ринок праці — явище нестабільне. Скажімо, у 2013 році найперспективнішими називали професії програмістів, підприємців і юристів. За рік усе змінилося — зі списку зникли підприємці та юристи, а натомість з’явилися медики, військовослужбовці та журналісти.

Затребуваними стали і робітничі професії. Опитування показувало не стан українського ринку праці, а думку самого населення.

А от чого і кого шукають роботодавці, розповіли аналітики ресурсу rabota.ua. Двадцятку найбільш затребуваних фахівців очолили продавці-консультанти. За ними йдуть торгові представники, кухарі, водії, робітники різних спеціальностей, офіціанти, бухгалтери, веб-розробники, косметологи, будівельники. Є навіть робота для тих, хто не має кваліфікації. Це список тих спеціальностей, які не зникають із пошукових запитів роботодавців. Тут йдеться не про найвище оплачувану чи найперспективнішу в кар’єрному плані роботу, а швидше про плинність кадрів чи розширення сфери, часом про сезонні потреби. Що ж до оплати праці, то тут рейтинги зовсім інші: найбільше традиційно отримують веб-розробники їм пропонують близько 23 тисяч гривень. А продавцям-консультантам, хоч вони й очолюють список найпотрібніших — чотири тисячі гривень.

Американський сайт пошуку роботи Career Cast провів більш масштабне дослідження. Він проаналізував рівень заробітної плати, потенційне зростання безробіття та доходів, можливість кар’єрного росту і навіть фактори стресу на роботі. На основі цього найкращою професією 2016 року визнали data scientist. Буквально назва цієї спеціальності перекладається як «вчений даних». Цей розділ інформатики вивчає проблеми аналізу, обробки та представлення даних у цифровій формі. На другому місці статистик, а на третьому аналітик з інформаційної безпеки. Словом, все про математику та інформатику. А зважаючи на те, що ІТ-спеціалісти часто мають змогу працювати віддалено і співпрацювати із закордонними компаніями, висновки цього дослідження можна застосувати і для українського ринку. У першу двадцятку в Америці увійшло і чимало медичних спеціальностей. Наприклад, високооплачуваними і затребуваними назвали дієтологів, стоматологів, терапевтів, психотерапевтів і оптиків.

Де найбільші зарплати

Сфера ІТ-технологій лідирує у всьому світі, і Україна не виняток. Щоправда, вже зараз конкуренція серед програмістів дуже висока. Державна служба статистики оприлюднила інформацію про галузі з найвищими зарплатами, де програмісти посідають почесне перше місце — місячна зарплата може досягати ста тисяч гривень. Ще однією найдорожчою сферою виявилась авіація. Тут середня зарплата у серпні досягала 26 тисяч гривень. Звісно, все залежить і від авіакомпаній та дальності рейсів — за інформацією Держстату, бортпровідники можуть отримувати і до 50 тисяч гривень. Після авіаторів наступними у списку йдуть фармацевти: середня зарплата — майже 11 тисяч гривень. А далі, з невеликим відривом, — страховики та фінансисти.

Звісно, майбутню професію можна обирати, зважаючи на нинішні зарплати і місце в рейтингах. Але рейтинги змінюються, зарплати і потреба в спеціалістах — теж. Тож радимо спершу зрозуміти, робота в якій сфері здається вам захоплюючою і приноситиме задоволення. Зрештою, відома дослідницька компанія Sparks & Honey оптимістично повідомляє, що 60% професій, які будуть необхідні за десять років, ще навіть не вигадали. До того ж ринок праці настільки динамічний, що більше цінується не відданість професії, а здатність навчатися і кардинально змінювати сферу діяльності.

 

 

Автор публикации

не в сети 9 месяцев

admin

Комментарии: 0Публикации: 382Регистрация: 06-08-2015
Знайти схожі статті:,
У нас ще багато нерозказаних історій про Ямпіль та ямпільчан. Але без вашої підтримки ми не зможемо розповісти їх.

Коментарі

Надіслати

Оголошення

Авторизация
*
*
Регистрация
*
*
*
Пароль не введен
*
Генерация пароля