5 рецептів від Костянтина Грубича

5 рецептів від Костянтина Грубича

Не обов’язково на Новий рік готувати олів’є. Можна спробувати щось нове, цікавіше й оригінальніше. І святковий стіл не конче коштуватиме захмарні гроші, адже незвичні страви можна приготувати із простих та недорогих продуктів. Костянтин Грубич — український журналіст і відомий телевізійний кулінар. Він той, хто перевіряв українські продукти й підприємства у програмі «Знак якості», вигадував і сам готував страви в «Смачній країні». А цьогоріч видав кулінарну книжку з такою назвою у львівському «Видавництві Старого Лева». Рецепти шукав під час поїздок Україною: у маленьких містечках і селах знаходив і записував унікальні давні страви.

1. Оселедець по-летичівськи

Найбільша інтрига страви — оселедець насправді не норвезький, а український, та й не оселедець зовсім, а короп. Із випотрошеного коропа видаляємо мякоть, ріжемо її на шматочки, щедро солимо й залишаємо на 20 хвилин. Потім промиваємо під холодною протічною водою, додаємо перець духмяний та горошком, лаврове листя. Заливаємо оцтом на 20 хвилин. Зливши оцет, запраляємо олією. Можна їсти.

2. Салат із селери слобожанський

Дуже люблю селеру. Не так шлунком, як мозком, бо насправді цей овоч завжди виручає, коли шлунок починає «пасувати». Цей різновид салату мене навчили готувати в селі Руська Слобода неподалік від Харкова. Корінь селери, дві морквини та три яблука натерти на середній терці. Додати 100 грамів майонезу середньої жирності й перемішати. Стоп!

Якщо піст, майонез замінюємо олією! Не гірше!

3. Фаршировані гарбузи

Ця страва у моїй книжці зявилась теж у Харкові. Тамтешня письменниця та активістка Валентина Овод показала приготування фаршированих гарбузиків двох видів: солодких та солоних. Для посту мясо не підходить. Тому пропоную десертний різновид. Маленькі гарбузи вимити, зрізати їм капелюшки, вибрати насіння та плівки. На 10-15 хвилин поставити коробочки в духовку при температурі 120 градусів. Тим часом порізати на шматочки 3-4 яблука, змішати зі 100 г меду і наповнити гарбузи. Запікати при 200 градусах півгодини.

4. Плов із мідіями

Знаю, що в Ямполі делікатеси не в пошані.

Але сподіваюся, що мідії в магазинах усе ж таки є, і їхня ціна не вища, ніж у свинини. Інша справа, що мало хто їх купує, бо ми не звикли. І дарма. Гарний рецепт з Одеси — до вашої уваги.

Промиті мідії варити у підсоленій воді 5 хвилин. Посмажити на олії півкільця цибулі, соломку моркви, додати мідії та ложку-дві томатної пасти, сіль, перець мелений та лавровий лист. Залити в пательню бульйон із мідій та 5 хвилин протушкувати. Прогріти порожній казанок і залити туди бульйон з овочами та мідіями. Викласти зверху добре промитий рис (обирайте сорт, який вийде розсипчастим). Співвідношення рідини й рису — два до одного. Не перемішуючи, варити на слабкому вогні 25-30 хвилин.

5. Карпачо по-луганськи

Єдиний дійсно дорогий рецепт. Але все одно на Новий рік родини будуть дозволяти собі один-два-три нещоденних смаколиків. Ця страва — з такого розряду. Навчив мене її готувати ще у щасливому Луганську відомий тамтешній (тепер уже київський) хірург Валерій Авершин. Охолоджену лососину порізати на тонкі скибочки, покропити оливковою олією, лимоном, посолити й притрусити чорним перцем або сухою аджикою, ретельно перемішати. Поставити у холодильник на 40 хвилин. Готово!

Автор публикации

не в сети 1 год

admin

Комментарии: 0Публикации: 382Регистрация: 06-08-2015
Знайти схожі статті:, , ,
У нас ще багато нерозказаних історій про Ямпіль та ямпільчан. Але без вашої підтримки ми не зможемо розповісти їх.

Коментарі

Надіслати

Оголошення

Авторизация
*
*
Регистрация
*
*
*
Пароль не введен
*
Генерация пароля