Чим корисний ямпільчанам «Прозорий офіс»

Чим корисний ямпільчанам «Прозорий офіс»

Уже більше місяця в Ямполі працює «Прозорий офіс». Тут швидко і без зайвої біганини по кабінетах можна отримати більшість адміністративних послуг, виписок чи дозволів. Щодня в офіс звертається близько 60 людей, але з кожним тижнем відвідувачів стає все більше.

Взагалі ідея «Прозорих офісів» у тому, аби більшість контактів громадян з державним апаратом і чиновниками відбувалася в одному місці та максимально швидко. Прозорими такі центри називаються тому, що їх працівники сидять в одному приміщенні з прозорими перегородками або взагалі без них. Усе на виду. Масово створювати «Прозорі офіси» у великих і малих містах України почали 2013 року. Але один із перших з’явився у Вінниці — ще у 2008-му, у приміщенні міської ради. Він досі вважається найкращим у країні.

Прозорий офіс, Ямпіль, Новинка
Прозорий офіс, Ямпіль, Новинка
Прозорий офіс, Ямпіль, Новинка
Прозорий офіс, Ямпіль, Новинка

 

Юридична назва «Прозорого офісу» — Центр надання адміністративних послуг (ЦНАП). У Ямполі він знаходиться за адресою: вулиця Замкова, 88 (колишня Жовтнева), на першому поверсі будівлі Управління соціального захисту населення.

Центр є структурою міської влади, тож обслуговують там лише жителів Ямполя. Але згодом його послугами планують охопити весь Ямпільський район. Раніше у райадміністрації був власний «Прозорий офіс». Але його закрили у лютому 2016 року. Очолював районний ЦНАП 27-річний Іван Рябоконь, який нині став начальником міського центру.

Крім начальника, у центрі працює ще п’ять співробітників: два адміністратори, які консультують відвідувачів, записують їх у чергу та приймають документи, і три реєстратори, лише один із яких спілкується з відвідувачами — двоє інших працюють з паперами, вони займаються речовими правами і документацією для підприємців.

Також у «Прозорому офісі» сидять троє представників Управління соціального захисту населення та один співробітник Держгеокадастру.

Для зручності біля входу у центр поставили термінал, через який можна одразу оплатити державні збори. На першому поверсі знаходиться кабінет державного нотаріуса.

Нині центр надає близько 120 послуг, а в майбутньому їх кількість ще збільшиться. Швидше за все, цієї осені «Прозорий офіс» візьме на себе функції РАЦСу. Оформлення пенсій також може перейти до нього.

Кількість відвідувачів «Прозорого офісу» зростає. Бувають дні, коли приходить більше сотні людей.

Щоб очікування прийому було зручним, поставили м’які стільці. Але їх небагато: розраховують на те, що громадяни будуть записуватися на прийом заздалегідь і приходити у призначений час.

Безпарольного Wi-Fi, як у багатьох інших «Прозорих офісах» в Україні, в ямпільському ЦНАПі ще немає. Але Іван Рябоконь обіцяє, що невдовзі з’явиться. Зате вже є відеоспостереження. Дві камери постійно фіксують усе, що відбувається у центрі.

Ще одна перевага багатьох «Прозорих офісів» — шестиденний робочий тиждень — у Ямполі не прижилася.

— Ми дві суботи поспіль виходили на роботу, але відвідувачів не було. Місто маленьке, це нікому не потрібно. Тому вирішили відмовитися від цього, — пояснює Іван Рябоконь.

 

Фото Миколи Муковоза

Автор публикации

не в сети 2 года

admin

Комментарии: 0Публикации: 382Регистрация: 06-08-2015
Знайти схожі статті:,
У нас ще багато нерозказаних історій про Ямпіль та ямпільчан. Але без вашої підтримки ми не зможемо розповісти їх.

Коментарі

Надіслати

Оголошення

Авторизация
*
*
Регистрация
*
*
*
Пароль не введен
*
Генерация пароля