Чим корисне бюро безкоштовної правової допомоги

Чим корисне бюро безкоштовної правової допомоги

З першого вересня у всіх райцентрах України відкрилися бюро безоплатної правової допомоги. Ямпіль — не виняток. Наше бюро розташувалося в кабінеті колишнього управління юстиції. Під ним на першому поверсі знаходиться районний РАЦС.

Новостворене бюро підпорядковується Томашпільському центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Крім нашого міста, його територіальні представництва відкрили ще у дев’яти райцентрах.

Бюро займає один кабінет. Відвідувачів тут приймають два професійних юристи: головний спеціаліст Богдан Рочняк та очільник бюро Володимир Титаренко, який до цього встиг попрацювати в армії, міліції та прокуратурі. Обидва закінчували Харківську юридичну академію.

Вони коротко пояснили Дирижаблю, в чому суть новоствореного органу.

— У першу чергу бюро існує для консультативної допомоги громадянам, — каже Володимир Титаренко. — До нас може прийти будь-яка людина, багата чи бідна, і безкоштовно отримати роз’яснення чи конкретну пораду, як діяти в тій чи іншій ситуації. Часто люди, стикаючись із проблемою, не знають, який перший крок зробити. Саме тут ми можемо стати в нагоді, проконсультувати, допомогти написати скаргу чи запит, скласти алгоритм дій.

Правова допомога, Безкоштовно, Ямпіль
Правова допомога, Безкоштовно, Ямпіль
Правова допомога, Безкоштовно, Ямпіль
Правова допомога, Безкоштовно, Ямпіль
Правова допомога, Безкоштовно, Ямпіль

 

Все, що стосується консультацій чи порад — це первинна юридична допомога. Є ще вторинна — представництво інтересів громадянина в суді. Вона також безкоштовна, але тут є обмеження: не всі можуть нею скористатися. Ці послуги надають лише малозабезпеченим громадянам, людям з інвалідністю, учасникам воєн і АТО, сиротам та деяким іншим категоріям.

— Якщо людина звертається з проханням представляти її в суді, ми складаємо пакет документів і відправляємо його у Томашпіль, — каже Володимир Титаренко. — Там уже вирішують, чи входить ця особа до переліку тих, хто має право на безкоштовну вторинну допомогу. Якщо так — їй призначають адвоката, платити якому буде держава. Або доручають представляти інтереси громадянина безпосередньо нам.

Зараз відвідувачів у Ямпільському бюро безоплатної правової допомоги небагато. За день приходить шість—вісім людей. Звертаються в основному за консультаціями з земельних питань та питань спадщини.

Працює бюро з понеділка по п’ятницю, з 9.00 до 18.00. Обідня перерва — з 13.00 до 14.00. Телефон: 2-18-33.

Фото Миколи Муковоза

Автор публикации

не в сети 1 год

Катя Кравченко

Комментарии: 0Публикации: 117Регистрация: 11-06-2016
Знайти схожі статті:
У нас ще багато нерозказаних історій про Ямпіль та ямпільчан. Але без вашої підтримки ми не зможемо розповісти їх.

Коментарі

Надіслати

Оголошення

Авторизация
*
*
Регистрация
*
*
*
Пароль не введен
*
Генерация пароля