Чим корисне бюро безкоштовної правової допомоги
З першого вересня у всіх райцентрах України відкрилися бюро безоплатної правової допомоги. Ямпіль — не виняток. Наше бюро розташувалося в кабінеті колишнього управління юстиції. Під ним на першому поверсі знаходиться районний РАЦС.
Новостворене бюро підпорядковується Томашпільському центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Крім нашого міста, його територіальні представництва відкрили ще у дев’яти райцентрах.
Бюро займає один кабінет. Відвідувачів тут приймають два професійних юристи: головний спеціаліст Богдан Рочняк та очільник бюро Володимир Титаренко, який до цього встиг попрацювати в армії, міліції та прокуратурі. Обидва закінчували Харківську юридичну академію.
Вони коротко пояснили Дирижаблю, в чому суть новоствореного органу.
— У першу чергу бюро існує для консультативної допомоги громадянам, — каже Володимир Титаренко. — До нас може прийти будь-яка людина, багата чи бідна, і безкоштовно отримати роз’яснення чи конкретну пораду, як діяти в тій чи іншій ситуації. Часто люди, стикаючись із проблемою, не знають, який перший крок зробити. Саме тут ми можемо стати в нагоді, проконсультувати, допомогти написати скаргу чи запит, скласти алгоритм дій.
Все, що стосується консультацій чи порад — це первинна юридична допомога. Є ще вторинна — представництво інтересів громадянина в суді. Вона також безкоштовна, але тут є обмеження: не всі можуть нею скористатися. Ці послуги надають лише малозабезпеченим громадянам, людям з інвалідністю, учасникам воєн і АТО, сиротам та деяким іншим категоріям.
— Якщо людина звертається з проханням представляти її в суді, ми складаємо пакет документів і відправляємо його у Томашпіль, — каже Володимир Титаренко. — Там уже вирішують, чи входить ця особа до переліку тих, хто має право на безкоштовну вторинну допомогу. Якщо так — їй призначають адвоката, платити якому буде держава. Або доручають представляти інтереси громадянина безпосередньо нам.
Зараз відвідувачів у Ямпільському бюро безоплатної правової допомоги небагато. За день приходить шість—вісім людей. Звертаються в основному за консультаціями з земельних питань та питань спадщини.
Працює бюро з понеділка по п’ятницю, з 9.00 до 18.00. Обідня перерва — з 13.00 до 14.00. Телефон: 2-18-33.
Фото Миколи Муковоза
Коментарі