Подорожуй світом за безцінь: волонтерські проекти квітня
Як ми й обіцяли, тепер на «Дирижаблі» регулярно виходитимуть підбірки найкращих можливостей для молоді: подорожі, навчання, волонтерство. Все, що розширює горизонти, дає змогу об’їздити світ, побачити щось цікаве і нове, познайомитися з класними людьми і просто розважитись.
Цього разу ми підібрали кілька довготривалих і коротких програм у Франції, Німеччині та навіть Новій Зеландії. Хоча останній варіант залежить від вас — країну можна вибрати самостійно. Традиційно, редакція «Дирижабля» з радістю допоможе написати мотиваційний лист, перевірити на помилки англійське резюме і просто пояснить, що до чого. Пишіть-дзвоніть.
До речі, ми не просто так підібрали кілька 10-місячних тривалих проектів. Нині весна, люди думають про ЗНО чи свої університетські іспити і часто не впевнені, що хочуть робити у своєму житті. В Америці та Європі, скажімо, з цього не роблять трагедії — після інституту, університету, коледжу люди беруть собі вихідний рік. Їздять світом чи рушають кудись на волонтерство. Класна традиція, бо потім, маючи роботу, навряд чи хтось отримає відпустку майже на рік. Словом, ось що ми познаходили.
Волонтерити на півдні сонячної Франції
З 1 жовтня 2016 по 31 липня 2017 року. Тобто десять місяців у невеличкому містечку Гроле неподалік від Тулузи.
Потрібно знати англійську чи іспанську на розмовному рівні, бути хоч трохи творчим (малювати, танцювати, грати на чомусь, фотографувати, знімати відео), бути старшим за 18 років, налаштуватися жити в маленькому містечку (після Ямполя це не виклик) і не ненавидіти дітей. Бо доведеться проводити багато часу з дітьми із різних країн. Бажано ще мати водійські права і вказати це в резюме.
Волонтери займатимуться таким: вестимуть курси англійської для дітей від 7 до 11 років або для дорослих, які зовсім не знають мови, допомагатимуть в дитячому балеті та організовуватимуть позашкільні заходи.
Наприклад, розбиратимуться з домашніми завданнями або бавитимуться з дітьми.
Традиційно, все оплачують, включно з перельотом і кишеньковими витратами.
Щоб взяти участь у програмі, треба надіслати резюме і мотиваційний лист за адресою unit.apply.ukraine@gmail.com. У мотивації розповісти, чому вас цікавить саме цей проект, чим саме хочете займатися і який у вас досвід роботи з дітьми (навіть якщо ви десять років мучитеся з молодшою сестрою, не соромтесь про це казати – це теж досвід, який може переконати організаторів).
Останній день подачі документів — 24 квітня. У темі листа треба латинкою вказати EVS_Graulhet_Ім’я_Прізвище). Всі документи мають бути англійською, іспанською або французькою. А резюме – з фотографією.
Франції багато не буває
Ми хотіли розповісти вам ще про один проект у Франції на 10 місяців: треба працювати з дітьми в інтернаті, кататися на конях і розважати їх історіями про Україну. Але там треба знати французьку. Тому якщо ви раптом знаєте французьку, напишіть нам в соцмережах. Це буде наша маленька таємниця.
Важко зупинитися, якщо починаєш шукати програми у Франції. Там їх цього разу ціле море. Скажімо, можна ще поїхати на коротку тижневу програму у Страсбург. Це буде табір миру, куди запрошують молодь від 18 до 25 років з Косово і України (особливо Луганської та Донецької області, але подаватися можуть всі, шанси є), Росії і Південного Кавказу.
Ідея — налагодити діалог між молоддю з конфліктних територій і провести їм тренінги про права людини, налагодити подальшу комунікацію і краще зрозуміти інші культури.
Ось так. Все оплатять, звісно. Дивіться подробиці на сайті.
Поїхати на стажування в німецьку компанію
Ще одна програма в Німеччині підійде студентам і молодим випускникам. Головне, аби спеціальності мали якийсь зв’язок із економікою, організацією виробництва, інженерними науками, ІТ, журналістикою або сільським господарством.
Ще треба знати на високому рівні англійську чи німецьку і — вуаля — відправитись на півроку завойовувати німецькі компанії.
Це вже не така лайтова версія подорожей, де потрібно тільки насолоджуватися життям, перевертати черепашок і загоряти на пляжі.
Але можна буде постажуватися у крутих закордонних фірмах і налагодити зв’язки для майбутньої роботи. Цей проект організовує програма стажувань німецького бізнесу в Україні. Пропонують розширити свою кваліфікацію і отримати уявлення про корпоративну культуру в Німеччині. Всім, хто пройде відбір, компанії оплатять проживання, медичне страхування і щомісяця даватимуть фінансову допомогу (щось на кшталт стипендій).
Відправити заявку можна з 11 квітня до 16 липня. Стажування ж розпочнеться у лютому. Словом, час є — можна мову підтягнути. Додаткова інформація є у ВК, на фейсбуці і на сайті.
Вирощувати авокадо на Гавайях. Або що самі придумаєте
Час городів стрімко наближається і скоро в Ямполі буде картопляний сезон. Але якщо раптом вам набридло з року в рік займатися одним і тим же, можна замінити картоплю на кокоси чи авокадо. Для цього є організація HelpX (Help Exchange) . Вона займається тим, що збирає базу людей з усього світу, які запрошують до себе в гості. Будь-хто може обрати будь-яку точку на карті і гайнути туди вирощувати зелень чи допомагати рибалці на човні.
Насправді опцій там купа: Австралія, Нова Зеландія, Америка, Європа, Канада. Формат проекту такий: ви їдете до людей, яких обрали на сайті, живете в них безкоштовно, їсте теж і кілька годин на день допомагаєте по господарству. Заплатити доведеться тільки за проїзд (тому для початку краще вибирати щось не на іншому континенті, бо переліт коштує захмарні гроші).
А у вільний час подорожуєте, пізнаєте дзен, насолоджуєтеся гірськими чи морськими краєвидами, гуляєте новими країнами і вивчаєте місцеву культуру.
На перший погляд може здатися, що це приховане рабство. Зрештою, ви не отримуватиме грошей за те, що допомагатимете господарям.
Але проживання і харчування у європейських і скандинавських країнах набагато дорожче за українське. І волонтерство — це одна з небагатьох форм, які дозволяють молодим людям подорожувати світом. До того ж, усе залежить від людей, до яких ви поїдете. Аби не розчаровуватися, не варто зачаровуватися і спершу нормально прочитати умови на сайті. Так, у деяких місцях треба працювати по шість годин на день і купувати свою їжу. Але таке трапляється рідко.
Переважно волонтерська допомога — це дві-три години, вільні вихідні, окрема кімната і приємнощі на кшталт кінної їзди у вільний час, уроки анлійської, екскурсії, йога, плавання на байдарках та інші активності.
На сайті необхідно вибрати регіон, країну або хоча б континент, вказати, що саме вам найбільш цікаво. Наприклад, ви все життя хотіли доглядати маленьких кроликів. Вводите ключове слово «rabbit» (англійською, зважайте), вказуєте або не вказуєте термін і система підбирає варіанти.
Люди, які шукають собі помічників, розповідають про себе (інколи це дуже мило читати і вправлятися в англійській) і викладають фотографії своїх будинків-сіл-видів з вікна. Перед останнім важко встояти.
Ще одним приємним плюсом є те, що дедлайнів тут купа і різних. Тож можна спокійно вибрати собі місце-заняття для душі і не переживати, що дедлайн був учора.
Діана Гебре
Філолог російської та польської мов
Вже більше півроку Діана живе в Польщі. Хоча фейсбук регулярно повідомляє, що вона то приїхала на виставку у Німеччину, то заїхала до Іспанії. Словом, волонтерством справа не закінчилась. А ще за рік до подорожі вона і не мріяла про проекти, які дозволяли вирватись за кордон на цілий рік. Вчилася в університеті — переривати навчання не хотіла, та й про молодіжні програми від організації Erazmus+ дізналася досить пізно, на останніх курсах.
— Восени знайома у фейсбуці написала, що волонтерить у польському місті Щецин (2 години автобусом до Берліна). Думаю, дуже важливо, коли є людина, що може поділитись досвідом, враженнями безпосередньо. Так було в мене.
Я влітку мала закінчити магістратуру, тому виїзд одразу по отриманню диплома здався мені чудовою нагодою не ламати голову зі словами «А що далі?».
Умови організації POLITES, яка запрошувала волонтерів, повністю влаштовувала Діану: забезпечували житлом, проїздом на роботу, давали кишенькові раз на місяць у розмірі 700 злотих (зараз 4900 гривень), яких цілком вистачає ще й на власні подорожі, медичне страхування.
— Польща не була моєю омріяною країною, бо колись я в ній жила за студентським обміном півроку. Мову я знала вільно, бо вчила її в університеті. Тим не менш, сподобалось спрямування проекту — робота у дитсадку з дітьми. Робочий день складає 6 годин, 5 днів на тиждень. Зараз достатньо часу на тижні та вільні вихідні. З дітьми я проводжу абсолютно різні заняття, часто імпровізую. Ніхто не обмежуває мене в діяльності. Це можуть бути заняття з української, танці, інтелектуальні або рухові ігри.
Ще ходимо в театри, виїжджаємо за місто. Словом, культурно та інтелектуально збагачуємось.
Її проект триватиме до кінця червня — привезе ще історій. Маєте шанс обзавестись і своїми, інструкції вище.
Коментарі