Коли в Ямполі почнуть видавати пластикові паспорти

Питання містян

Коли в Ямполі почнуть видавати пластикові паспорти

Відтепер  ми будемо відповідати на питання, які ямпільчани ставлять в місцевих групах у соціальних мережах, і на які не отримують повної відповіді там. Також надсилайте нам свої питання напряму — у приватні повідомлення у групах «Вконтакті» або на Facebook. Ми донесемо їх до потрібних чиновників чи експертів і обов’язково дамо вичерпні відповіді.  

В Україні почали видавати пластикові паспорти замість паперових. Але тільки тим, кому документ потрібен уперше — 16-річним. Такі ID-картки містять чіп, де записана інформація про власника і біометричні дані: фотографія, місце проживання й сімейний стан.

Їх уже видають у багатьох містах, але Ямполю доведеться почекати до весни: місцеве відділення ще не має потрібного обладнання для зняття даних. А оскільки документи нового зразка можна отримати лише за місцем прописки, викрутитись із ситуації та поїхати за паспортом у Вінницю чи Могилів-Подільський не вдасться.

Завідувач ямпільського міграційного відділення Олександр Брунь радить не переживати й не чекати, поки встановлять техніку, а просто оформлювати звичні паперові паспорти.

— Мені багато хто зараз дзвонить і питає, що робити з цими новими картками. А я кажу:

не спішіть, спокійно отримуйте паперові, а потім можна буде їх замінити, хоч це й не обов’язково. Тільки не відкладайте, бо без паспорта на ЗНО не зареєструють.

Ті, хто вже мають паперовий паспорт (тобто всі старші 16 років), зможуть замінити його пізніше. Коли — неясно, бо відповідний закон Верховна Рада ще тільки має прийняти. Але нова норма буде, й вона дозволить замінити паперову книжечку на втричі меншу пластикову картку. Заміна, втім, необов’язкова: паперові книжечки залишаться чинними навіть після впровадження нового зразка документа. Причому паперова версія має необмежений термін дії, а картку доведеться оновлювати щодесять років.

Потрібного обладнання чекає не тільки Ямпіль: поки що техніку отримали 330 із 600 відділень по всій Україні. Решту обіцяють докупити протягом найближчих місяців.

Всі нові ID-картки оформлюватимуть безкоштовно.

Автор публикации

не в сети 1 год

admin

Комментарии: 0Публикации: 382Регистрация: 06-08-2015
Знайти схожі статті:
У нас ще багато нерозказаних історій про Ямпіль та ямпільчан. Але без вашої підтримки ми не зможемо розповісти їх.

Коментарі

Надіслати

Оголошення

Авторизация
*
*
Регистрация
*
*
*
Пароль не введен
*
Генерация пароля