Невдовзі в Ямполі будуть розводити змій

Невдовзі в Ямполі будуть розводити змій

— Люди іноді думають, що це таке намисто в мене на шиї, а потім змія голову піднімає — і в них шок, — сміється 15-річна ямпільчанка Вероніка Гервазюк, власниця півтораметрового пітона. — Одного разу якісь чоловіки, побачивши мене, навіть перехрестилися.

На вулиці вона гуляє з пітоном не часто і тільки в теплу погоду. Змія поводиться спокійно, просто лежить на шиї, відпочиває. Хоча спершу, як тільки пітон з’явився у будинку Гервазюків, він боявся людей і ховався у куток тераріуму. Господарі теж боялися його торкатися. Пітон хоч і не отруйний, але вкусити може.

— Потім почали брати його на руки, і він звик до нашого запаху. Зараз можу вийняти Каа з тераріума в будь-який час, — розповідає Вероніка.

Пітон, Змія, Ямпіль
Пітон, Змія, Ямпіль
Пітон, Змія, Ямпіль
Пітон, Змія, Ямпіль

 

Її матері, Ользі Гервазюк, пітон допомагає розслаблятися.

— Вдома сяду, пущу його на шию, і таке враження, ніби він масаж робить, — каже жінка. — Стягне — пустить, стягне — пустить.

Змію купив її чоловік, Олександр Гервазюк. Він давно мріяв про таку домашню тварину. В дитинстві навіть планував стати герпетологом, тобто фахівцем з плазунів і амфібій.

Спершу родина думала взяти додому звичайного вужа.

Потім придивлялися до молочного кемпбела — яскравої червоно-біло-чорної смугастої змії. Вона не отруйна. Але виявилося, що та веде винятково нічний спосіб життя, вдень ховається і взагалі не рухається. Врешті зупинилися на пітоні. Королівському. Від інших видів він відрізняється розкішним забарвленням і порівняно невеликою довжиною тіла — виростає щонайбільше до 1,8 метра. Живе до 25 років. Купили змію у знайомого з Харкова за 1 000 гривень.

Нині Каа майже півтора року, і він уже встиг стати повноцінним членом родини. Живе в тераріумі шириною метр і висотою 60 сантиметрів, всередині якого є велика гілка дерева і кам’яна чаша з водою.

Пітон, Змія, Ямпіль
Пітон, Змія, Ямпіль
Пітон, Змія, Ямпіль
Пітон, Змія, Ямпіль

 

Пітон став частиною домашнього зоопарку Гервазюків. Крім нього вони тримають кілька чистокровних вівчарок, кішок, морську свинку, нутрій, акваріумних рибок, цесарок. І багато білих пацюків. Їх розводять як корм для Каа. Одного вистачає на тиждень. Щоправда, спершу змію годували хом’яками з магазину. Але це дорого. Пацюки ж виявилися ідеальним і майже безкоштовним варіантом. До дорослих розмірів вони виростають всього за 60 днів, а народжувати самки можуть ледь не щомісяця — по 7-10 малюків.

— Було шкода пацючків, а потім якось звикли, — каже Вероніка.

Зазвичай гризун ще години дві бігає у тераріумі після того, як його туди закинуть. Каа не поспішає, придивляється. Чекає найзручнішого моменту.

Линяє Каа раз на місяць: так часто, бо ще не досяг своєї повної довжини. Шкіру, яку він скидає, Гервазюки роздають родичам і друзям.

— Якщо покласти такий сувенір до гаманця, то, за фен-шуєм, будуть гроші, — пояснює Ольга.

Пітон, Змія, Ямпіль
Пітон, Змія, Ямпіль
Пітон, Змія, Ямпіль

 

Згодом Олександр Гервазюк, який з грудня минулого року працює кінологом в Африці, планує купити для Каа подружку. І розводити пітонів. А поки що з пітоном намагається потоваришувати кішка Аза.

— Якось ми годували Каа, — згадує Ольга, — і кішка, побачивши пацюка, кинулася до нього. Вдарилася головою об скло. А через п’ять хвилин піймала десь мишу і кинула її під тераріум. Напевне, хотіла показати, що теж може ловити.

Фото Миколи Муковоза

Автор публикации

не в сети 1 год

Вишнева Діана

Комментарии: 0Публикации: 58Регистрация: 12-05-2016
Знайти схожі статті:,
У нас ще багато нерозказаних історій про Ямпіль та ямпільчан. Але без вашої підтримки ми не зможемо розповісти їх.

Оголошення

Авторизация
*
*
Регистрация
*
*
*
Пароль не введен
*
Генерация пароля