Які побажання можна закодувати у писанці

Які побажання можна закодувати у писанці

Про простий, але традиційний, спосіб виготовлення писанок «Дирижабль» писав зовсім нещодавно. Насправді, їх можна розмальовувати і фломастерами.  Але не завадить розуміти, що саме малюєте і які повідомлення закладаєте.

Ми попросили ямпільську писанкарку Аллу Болгарську розповісти, що закодовано в традиційних візерунках, які використовують для розпису великодніх яєць.

Майстриня переконує, що писанки можуть зміцнювати здоров’я та навіть викликати дощ і гарні врожаї. А ще — здійснювати мрії. Тому це гарний подарунок. Віддаючи його, варто одразу пояснити значення нанесеного малюнка, і це буде звучати, як побажання.

Капанка
Ця писанка має найпростішу техніку виконання — достатньо нанести різнокольорові краплини. Вважають, що такий малюнок оберігає від неприємностей.

Барвінок
Малюнок символізує святу Трійцю. Таку писанку даруйте рідним та друзям, якщо хочете побажати їм сили волі.

Ружа
Основа цієї писанки — сонце. Даруйте її тим, кому хочете побажати здоров’я. Малювати варто світлими або яскравими кольорами: від червоного до помаранчевого.

48 клинців
Малюють на здійснення заповітних бажань. На кожен кутик у писанці потрібно замовляли своє бажання. Може бути виконана у будь-якому кольорі.

Листя дуба
У дохристиянський час дуб вважався царем усіх дерев. Його пов’язували із чоловічим здоров’ям. Таку писанку даруйте чоловікам і хлопцям.

Баранячі ріжки
Цю писанку дарують, коли хочуть побажати гарного господарства і достатку в домі. Найліпше робити її різнокольоровою.

Сосонка
Незважаючи на назву, на писанці зображена гілочка не сосни,  а верби, і дарує вона здоров’я. Така писанка символізує процес очищення людини від негативу.

Автор публикации

не в сети 7 лет

Олександра Форзун

Комментарии: 0Публикации: 59Регистрация: 26-11-2015
Знайти схожі статті:, , ,
У нас ще багато нерозказаних історій про Ямпіль та ямпільчан. Але без вашої підтримки ми не зможемо розповісти їх.

Коментарі

Надіслати

Оголошення

Авторизация
*
*
Регистрация
*
*
*
Пароль не введен
*
Генерация пароля