Місто виділить прикордонникам мільйон гривень
Міст через Русаву, що знаходиться біля того місця, яке в Ямполі називають «Чорнобилем», тепер з поручнями. Їх поставили ямпільські прикордонники, які постійно ходять по ньому під час патрулювань.
— Він був низький, та ще й перехилений, — каже начальник ямпільських прикордонників Сергій Пахомі. — Коли йшли сильні зливи, рівень води у річці піднімався. Тоді прикордонники мусили обходити міст — іти через місто в повному обмундируванні та зі зброєю. Тому ми вирішили підняти його вище і поставити поручні, аби діти не падали. Можливо, комусь було краще, що був з’їзд, але тепер безпечніше. Ми ні в кого нічого не просили. Все зробили самі.
На останній сесії міської ради, що відбулася 14 вересня, депутати прийняли програму співпраці з прикордонниками. Офіційно вона називається «Забезпечення протидії протиправній діяльності на державному кордоні в межах Ямпільського контрольного прикордонного району». Програма буде діяти до 2020 року, в її рамках планують витратити мільйон гривень. Ці кошти підуть на облаштування ділянки кордону в межах міста та на ремонт споруд, що належать прикордонникам.
У цьому році з міського бюджету виділять 350 тисяч гривень. Найперше, що потрібно військовим — нові вікна.
— Кожен господар знає, що за 25 років, фарбуй не фарбуй, а дерево приходить у негодність. Вікна зсохлися, скло випадає, — каже Сергій Пахомі.
Також прикордонникам потрібно вирішити проблему втрати тепла на 150-метровій теплотрасі, яка йде від котельні до їхніх приміщень. Через це багато палива витрачається дарма.
До цього волонтери уже допомогли військовим облаштувати душові у казармах.
— У Молдові забезпечення в три рази краще, ніж у нас. Ми, на жаль, не маємо такого фінансування, — сказав депутатам на сесії Сергій Пахомі. — У Євросоюзі, наприклад, вже ніхто не ходить попід берег. Там прикордонники оснащені автомобілями і мають оглядові пункти.
Зараз у ямпільському загоні прикордонників служить близько сотні людей. З них 30 — солдати строкової служби.
Фото Миколи Муковоза
Коментарі