Місто виділить прикордонникам мільйон гривень

Місто виділить прикордонникам мільйон гривень

Міст через Русаву, що знаходиться біля того місця, яке в Ямполі називають «Чорнобилем», тепер з поручнями. Їх поставили ямпільські прикордонники, які постійно ходять по ньому під час патрулювань.

— Він був низький, та ще й перехилений, — каже начальник ямпільських прикордонників Сергій Пахомі. — Коли йшли сильні зливи, рівень води у річці піднімався. Тоді прикордонники мусили обходити міст — іти через місто в повному обмундируванні та зі зброєю. Тому ми вирішили підняти його вище і поставити поручні, аби діти не падали. Можливо, комусь було краще, що був з’їзд, але тепер безпечніше. Ми ні в кого нічого не просили. Все зробили самі.

Міст, Прикордонники, Ямпіль
Міст, Прикордонники, Ямпіль
Міст, Прикордонники, Ямпіль
Міст, Прикордонники, Ямпіль
Міст, Прикордонники, Ямпіль

 

На останній сесії міської ради, що відбулася 14 вересня, депутати прийняли програму співпраці з прикордонниками. Офіційно вона називається «Забезпечення протидії протиправній діяльності на державному кордоні в межах Ямпільського контрольного прикордонного району». Програма буде діяти до 2020 року, в її рамках планують витратити мільйон гривень. Ці кошти підуть на облаштування ділянки кордону в межах міста та на ремонт споруд, що належать прикордонникам.

У цьому році з міського бюджету виділять 350 тисяч гривень. Найперше, що потрібно військовим — нові вікна.

— Кожен господар знає, що за 25 років, фарбуй не фарбуй, а дерево приходить у негодність. Вікна зсохлися, скло випадає, — каже Сергій Пахомі.

Також прикордонникам потрібно вирішити проблему втрати тепла на 150-метровій теплотрасі, яка йде від котельні до їхніх приміщень. Через це багато палива витрачається дарма.

Прикордонники, Ямпіль

 

До цього волонтери уже допомогли військовим облаштувати душові у казармах.

— У Молдові забезпечення в три рази краще, ніж у нас. Ми, на жаль, не маємо такого фінансування, — сказав депутатам на сесії Сергій Пахомі. — У Євросоюзі, наприклад, вже ніхто не ходить попід берег. Там прикордонники оснащені автомобілями і мають оглядові пункти.

Зараз у ямпільському загоні прикордонників служить близько сотні людей. З них 30 — солдати строкової служби.

Фото Миколи Муковоза

Автор публикации

не в сети 1 год

Катя Кравченко

Комментарии: 0Публикации: 117Регистрация: 11-06-2016
Знайти схожі статті:,
У нас ще багато нерозказаних історій про Ямпіль та ямпільчан. Але без вашої підтримки ми не зможемо розповісти їх.

Коментарі

Надіслати

Оголошення

Авторизация
*
*
Регистрация
*
*
*
Пароль не введен
*
Генерация пароля