Хто розмалював під’їзд у центрі Ямполя

Ініціативи

Хто розмалював під’їзд у центрі Ямполя

Нещодавно ми писали про киян, які самі розмальовують і ремонтують під’їзди своїх  будинків. Виявилося, в Ямполі також є такі ініціативні містяни. Ще чотири роки тому в одній  з багатоповерхівок на вулиці Свободи, 91 (колишня Леніна) з’явилися мальовані соняхи, заморські птахи та милі коти.

Хто так постарався ми не знали, тож просто йдемо до будинку і чатуємо на його мешканців. Чекаємо хвилин десять, аж ось звідти виходить якийсь дідусь. Розпитуємо про художника, а він у відповідь радить дочекатися пані Людмилу, «яка відійшла на ринок і скоро повернеться».  І правда, повертається вона скоро і радо розказує нам історію розмальованого під’їзду.

З’ясовується, що зробила це її донька — Алла Голованчук. Вона живе в Іллічівську, малювати вчилася сама, нині працює закрійницею одягу.

— Донька саме приїхала до мене у декретну відпустку, було літо, стояла тоді спека. І тут вона каже: «Мамо, а давай я тобі розмалюю під’їзд, натхнення якесь прийшло, хочеться творити».

Після того, як у під’їзді з’явився малюнок, мешканці почали по черзі прибирати сходовий майданчик.  Збирають гроші на потреби будинку: вже встановили вхідні двері, навіс над східцями, замінюють лампочки, що перегоріли.

— Коли заходиш у під’їзд до тебе приходить натхнення, чого лише варті позитивні папужки та стінах. Це як інший світ, який постійно налаштовує тебе на позитив, дарує домашній затишок, привчає до акуратності, поваги до чужої праці, – каже пані Людмила.

Аби розмалювати під’їзд, знадобилося три тижні і фарби білого, зеленого та коричневого кольорів. Їх пішло небагато, по маленькій баночці кожної. Тоді одна така коштувала 15 гривень.

— Картинку вигадала сама, потім ще журнали переглядала, інтернет. Хотілося чогось душевного, милого, домашнього, тому на малюку багато квітів і котів, — це вже нам згодом розповідає по телефону художниця.

Згадує, що коли працювала у під’їзді, з нею випадково розговорився чоловік, що проходив повз. Виявилося, то клембівський художник Віктор Крижанівський.

— Він мені навіть свою книжку тоді подарував і побажав і надалі просуватися в цьому напрямі.

Пізніше жінка хотіла зробити щось подібне і у себе в під’їзді в Іллічівську, але там мешканці її не підтримали. А ось ямпільчанам її ідея сподобалася, спершу люди часто фотографувалися біля малюнку, а міськрада навіть подарувала художниці грамоту та світильник для оновленого під’їзду.

Фото Влада Савицького

Автор публикации

не в сети 8 лет

Олександра Форзун

Комментарии: 0Публикации: 59Регистрация: 26-11-2015
Знайти схожі статті:,
У нас ще багато нерозказаних історій про Ямпіль та ямпільчан. Але без вашої підтримки ми не зможемо розповісти їх.

Коментарі

Надіслати

Оголошення

Авторизация
*
*
Регистрация
*
*
*
Пароль не введен
*
Генерация пароля