Вună ziua: в Ямполі відбувся перший міжнародний дитячий фестиваль
В Ямполі пройшов перший фестиваль «Діти України та Молдови — за спільне європейське майбутнє». Організувала його власниця «Кіндерфесту» Вікторія Пасілецька за сприяння Ямпільського районного ресурсного центру, вигравши грант «Єврорегіону “Дністер”» на 7 тисяч гривень. Міжнародну ходу миру, запальні танці молдовських гостей, майстер-клас із випічки в «Атлантісі» — усе бачив і чув «Дирижабль».
— Буна зіва, буна зіва, — пошепки повторюють школярі, які зібрались у центрі Ямполя. Румунське побажання доброго дня знадобиться їм, щоб привітати делегацію з Молдови. Із Сороцького району їдуть кілька десятків дітей, щоб разом зі школярами Ямполя та району провести акцію за мир у Європі.
Гості прибули, й разом із ямпільчанами, розгорнувши прапори України, Молдови та ЄС, пішли центральними вулицями міста.
— Таню, дивись, вони всі такі симпатичні. Чорняві… — Каже подружці учасниця з України. Хлопці швидко помітили увагу дівчат, стали посміхатись у відповідь. Таня з подружкою зашарілись.
Над містом висіли хмари, люди чекали поганої погоди. Але виявилось відносно тепло.
— Нащо я цю куртку вдягала, — дорікає сама собі школярка в зимовій куртці. — Так спекотно, що хоч у купальнику ходи.
Пройшовши вулицями Леніна й Комінтерна, діти дійшли до кінцевої точки маршу — районного будинку культури. Побачивши перед входом велику надувну кулю із символікою «Єврорегіону “Дністер”», із вигуками «О, дирижабль!» діти побігли фотографуватись.
Але найцікавіше чекало на них у самому РБК. На першому поверсі можна було пройти різні майстер-класи: із вокалу, розпису імбирного печива, малювання по тілу та квілінгу — створення декорацій зі смужок паперу. Вокальні навчання виявились найпопулярнішими.
Поряд вишикувалась черга дорослих. Їх привабила випічка, яку продавали в рамках благодійного ярмарку. Кошти за продаж солодких булочок підуть на поїздку дітей військовослужбовців АТО в Сороки. Ціни, асортимент і якість радували: люди брали, скільки могли.
Тимчасом смачним запахло з іншого, несподіваного місця — нічного клубу «Атлантіс». Там теж розгорнули майданчик для майстер-класів із випікання пирогів. Пекти пироги вчили господині з сусіднього села Оксанівка. Одна з них, Наталя Сокиран, відкрила їхній секрет: для кращих смаку й запаху в оксанівські пироги додають трохи меду.
Анна Мелешко, яка робила імбирне печиво, розказала й про особливості свого смаколика: для оригінального смаку цього печива, окрім імбиря, не обійтись без кардамона, кориці та гвоздики.
Біля полудня цікаве почалось на сцені будинку культури. Танцюристи з Молдови — ті чорняві, які сподобались ямпільчанкам — якраз почали репетицію. Один з танцюристів Васілій Русу пояснив, що вони представляють колектив під назвою «Вахтра».
— У нас так називають основу, на якій печуть хліб. Зараз репетиція досить спокійного танцю, в нас є запальніші. Найшвидший наш танок — «Sirba de la Cosauti», «Косеуцький».
Васілій займається танцями вже кілька років. Завдяки захопленню чимало їздить рідною країною. І в Ямполі він уже втретє.
До залу почали сходитись люди. За якісь півгодини Васілій уже виступав. А за лаштунками сцени знов запахло смачним. І знову випічкою. Там на всіх учасників фестивалю чекав святковий пиріг, який спекла перша заступниця голови райадміністрації Людмила Майорова.
Ідея організувати фестиваль до Вікторії Пасілецької прийшла, коли та дізналась про гранти для прикордонних міст Вінниччини. Одна з вимог гранту — щоб це була мистецька подія.
— Одразу ж виникла ідея провести в Ямполі дитячий фестиваль, — розказує жінка. — У нашій гімназії один з основних профілей навчання — якраз художньо-мистецький. Поділилась ідеєю із директоркою школи-гімназії Тетяною Трубою, вона одразу погодилась. І восьмого жовтня ми вже підписали грантові контракти на сім тисяч гривень.
Невдовзі на «Дирижаблі» читайте детальну розвідку про те, як працює громадська організація «Регіональний центр транскордонного співробітництва Єврорегіон «Дністер»», і як її грантами можуть скористатись ямпільчани. Маєте якісь особливі питання щодо цих грантів? Пишіть нам у «Вконтакте«, «Facebook» чи на drgbl@drgbl.net, і ми знайдемо відповідь.
Фото Влада Савицького.
Коментарі