Як у Ямполі з’явився перший мурал

Як у Ямполі з’явився перший мурал

— Художник мене просто шокував: заліз на вишку о десятій годині ранку, а спустився вниз аж о п’ятій вечора. Жодної перерви не зробив, — розповідає Олександр Пасілецький з магазину «Київстар» у центрі Ямполя, поряд з яким і намалювали мурал.

Аби завершити мурал того ж дня, потрібно було попрацювати ще годину. Але водій автомобільної вишки відмовився затримуватися, навіть з дозволу керівництва і за додатковий гонорар. Тому доробляти мусили наступного ранку. Всього на малюнок пішло 60 балончиків фарби.

Ямпіль, Мурал, Фатум
Ямпіль, Мурал, Фатум
Ямпіль, Мурал, Фатум
Ямпіль, Мурал, Фатум

 

 

— А намалюйте нам теж щось на будинку, ліану якусь, — напівжартома просить власник магазину «Анна» Олександр Синяков. Він протягом усього дня спостерігав, як на стіні через дорогу від нього поступово з’являється мурал. Каже, що йому малюнок подобається, доньці і тещі — теж.

Відгуки про мурал ми чули різні. Переважно хороші, але траплялися й негативні. «Що за дурнуватий малюнок? Якісь корови і свині, навіщо вони тут», — сказала дівчина, котра проходила повз.

— Спершу мені малюнок не дуже сподобався, коли в інтернеті його побачила. Але на будинку виглядає круто. Дуже яскраво. Ямпіль повеселішав, — ділиться враженнями 15-річна Катя Шамбора.

Одна бабуся порадила повісити на будинок табличку з поясненням, що той малюнок означає: «А то бабці з сіл будуть приїздити і хреститися. А так почитають, зрозуміють. Воно ж ніби й гарно, але не всім зрозуміло». Таку табличку «Дирижабль» дійсно розмістить.

— Ще не бачила, аби так реагували. Увесь день вздовж вулиці люди групками стояли, роздивлялися. Йдеш містом, вихоплюєш уривки розмов, всюди чути щось про малюнок, — дивується Марія Уварова, арт-менеджер столичної Farba Art Agency, яка й взялася розмальовувати ямпільський будинок.

— Ти просто в маленьких містах не малювала такого. Це в Києві вже всі звикли, — відповідає їй Діма Фатум, відомий київський художник-мураліст.

Ямпіль, Мурал, Фатум
Ямпіль, Мурал, Фатум
Ямпіль, Мурал, Фатум
Ямпіль, Мурал, Фатум
Ямпіль, Мурал, Фатум
Ямпіль, Мурал, Фатум

 

 

Це він наносив малюнок Марисі Рудської на будинок у Ямполі. На його рахунку вже кілька десятків власних муралів по всій Україні. Крім того, Діма — власник згаданої Farba Art Agency. Розмальовують об’єкти на замовлення.

— Для «Київенерго» якось теплопункти розмальовували, — згадує він. — А щойно повернулися з Ірпеня під Києвом. Там зводять житловий будинок, і щоб виділитися на фоні конкурентів, забудовник теж замовив мурал.

Діма наголошує, що ямпільський мурал для нього — теж лише комерційне замовлення. Адже він просто перемальовує чужий ескіз, а не працює над власним арт-об’єктом. Але створити авторську роботу для Ямполя він не проти. Каже, що цікаво братися за такі проекти у маленьких містечках, бо столиця муралами вже насичена. Їх там більше сотні, а восени кілька команд митців планують намалювати ще десяток нових. Серед них будуть і дві роботи Фатума.

Діма Фатум, Ямпіль, Роботи
Діма Фатум, Ямпіль, Роботи
Діма Фатум, Ямпіль, Роботи
Діма Фатум, Ямпіль, Роботи
Діма Фатум, Ямпіль, Роботи
Діма Фатум, Ямпіль, Роботи
Діма Фатум, Ямпіль, Роботи

 

 

Увечері йдемо втрьох гуляти Ямполем. Діма з Машею фотографують стіни, які могли б підійти для муралів. У кадр по черзі потрапляють: старий будинок за автовокзалом, стіна Будинку культури (та, що виходить у парк і на якій обсипалася штукатурка), будинок за кіоском для ремонту взуття на вулиці Свободи, автобусна зупинка за готелем «Вікторія».

— Не обов’язково малювати на багатоповерхівках і створювати монументальні роботи, — пояснює Діма. — Можна робити цікаві мурали і на невеликих площах.

Каже, що хотів би на тиждень-два лишитися в Ямполі, аби дослідити місцевість, музеї, поговорити з істориками та містянами, і врешті — створити у різних точках міста мурали, пов’язані саме з Ямпільщиною.

— Тоді можна скласти маршрут по муралах, водити екскурсії, розказувати про роботи та історію міста. Це могло б стати ямпільською родзинкою.

Невдовзі після цієї розмови до «Дирижабля» звернулася директорка ямпільської бібліотеки для дорослих Вікторія Керманіді і попросила розмалювати стіну всередині їхнього приміщення. А Віктор Замишляєв, керівник відділу культури райадміністрації, хоче, аби мурал з’явився на частині фасаду Будинку культури. Передаємо ці прохання Дімі Фатуму — він готовий взятися за роботу вже на початку серпня. Питання лише в тому, чи знайдуться у бюджеті гроші на це. Адже вартість таких робіт затягне щонайменше на 20 тисяч гривень.

— А ви будете щось ще розмальовувати? — питає 14-річна Єва Кисельова  майже через тиждень після того, як у місті з’явився мурал. — Мій тато дуже надихнувся вашим малюнком. Він і сам непогано малює. Тепер теж стіни хоче розмальовувати, вже навіть перше замовлення отримав, приватний будинок буде оздоблювати.

 

Автор публикации

не в сети 1 год

admin

Комментарии: 0Публикации: 382Регистрация: 06-08-2015
Знайти схожі статті:
У нас ще багато нерозказаних історій про Ямпіль та ямпільчан. Але без вашої підтримки ми не зможемо розповісти їх.

Оголошення

Авторизация
*
*
Регистрация
*
*
*
Пароль не введен
*
Генерация пароля