«Квартплати немає. Збираємо гроші, лиш коли треба щось»

«Квартплати немає. Збираємо гроші, лиш коли треба щось»

У двоповерховому будинку на вулиці Свободи 124  вже сім років існує ОСББ. За цей час встигли зробити у під’їзді ремонт, перекрили дах, проклали навколо будинку доріжку.

Об’єднання співвласників створили, коли будинок був у критичному стані, розповідає його мешканка Ірина Савицька. Саме тоді обласна рада запропонувала відремонтувати будівлю, але за умови, що надалі мешканці самі за нею доглядатимуть. Ті погодилися.

У будинку всього чотирнадцять квартир, сім з них пустують або здаються в оренду. Тобто будинок заселений лиш на половину, тому все вирішується швидко.

— Воду в будинок люди проводили самі, хто як міг, самостійно, по зовнішній стіні. Якби це «Комунгосп» робив, довелося б по колу обійти купу кабінетів, погоджувати все, робити довідки. А так я просто зібрала підписи, що всі згодні, і ми почали роботи.

ОСББ уклав з «Комунгоспом» договір про вивіз сміття. Це обходиться в 125 гривень на рік. Управлінця і бухгалтера будинку обирають на загальних зборах, обидва працюють на громадських засадах, тобто безкоштовно.

— Бухгалтер у нас більше касир. Тобто має порахувати, скільки треба грошей на ремонт, по магазинам пройтись, ціни подивитись, зібрати членські внески, накладні на матеріал при потребі показати.

Щомісячної квартплати мешканці будинку не платять. Збирають гроші, лиш коли треба щось відремонтувати: тоді рахують, скільки це коштує, ділять на всіх, закуповують, роблять. Трапляється таке раз чи два на рік. Виходить демократично. Найбільша сума, яку колись доводилося здавати — 250 гривень.

— Коли в нас гостро постала проблема з коридорним світлом, ми порахували, скільки все коштуватиме. І кожен від свого лічильника провів ту кількість лампочок, яка потрібна йому особисто.

Також встановили перші в Ямполі датчики світла. Тепер, коли заходиш у будинок, на першому поверсі вмикається світло. Коли йдеш на другий, на першому воно гасне. Так економлять на електроенергії.

Цього року мешканці будинку планують оновити двері у двох під’їздах, поставити ворота, частину паркану та оформити документи на прибудинкову землю.

Автор публикации

не в сети 2 года

admin

Комментарии: 0Публикации: 382Регистрация: 06-08-2015
У нас ще багато нерозказаних історій про Ямпіль та ямпільчан. Але без вашої підтримки ми не зможемо розповісти їх.

Коментарі

Надіслати

Оголошення

Авторизация
*
*
Регистрация
*
*
*
Пароль не введен
*
Генерация пароля