На Гетьманській масово загинули домашні коти і собаки

На Гетьманській масово загинули домашні коти і собаки

У родини Карачунів з Ямполя було вісім котів. Залишилося чотири. Інші померли за один день. Тоді ж коти померли і в інших мешканців вулиці Гетьманської (колишньої Суворова)та провулку Кутузова. Загинула також одна вівчарка. В усіх тварин перед смертю були конвульсії, блювота, втрата координації. Їхні власники впевнені: чотирилапих отруїли навмисно. Те, що це отруєння і воно не схоже на харчове чи побутове, підтвердив і ветеринар Олексій Собко, якому показували одну з кішок.

Масові випадки загибелі тварин фіксували протягом трьох днів — з 15 по 18 липня.

— До мене чоловік приїхав на роботу і каже: «Там коти в конвульсіях кінчаються і не знаю, чим їм допомогти», — розповідає ямпільчанка Наталія Карачун. — Приїхала додому. Бачу: наша Мурка спочатку вроді нормальна була, а потім стрибнула з табуретки, її почало рвати, почалися конвульсії. Потім затихла. Всьо. Прожила з нами 18 років, породи російська блакитна. Але від старості так не вмирають. В інших котів було таке саме. Одного знайшли вже мертвим у сусідів.

Зараз на подвір’ї Карачунів в одній із кліток для кроликів сидить кіт Тіша. Його знайшли на смітнику і принесли діти. Як і в інших, у нього були судоми. Олександр Карачун відпоював тварину зі шприца препаратом «Регідрон», який допомагає організму відновитися після приступів блювоти. Кіт вижив, але й досі почувається зле, в нього порушена координація, тому і тримають його у клітці.

Отруїли варин, Ямпіль, Масове отруєння
Отруїли варин, Ямпіль, Масове отруєння
Отруїли варин, Ямпіль, Масове отруєння
Отруїли варин, Ямпіль, Масове отруєння

 

Схожим чином Олександр і Наталія Карачуни врятували ще одне кошеня — сусідів Вільчинських. У тих також померло чотири тварини: дві дорослих кішки і двоє кошенят.

— У старшої кицьки сильні судоми були, піна з рота йшла, — каже Альона Вільчинська. — Страшне. І все це бачила наша дитина.

Отруїли варин, Ямпіль, Масове отруєння
Отруїли варин, Ямпіль, Масове отруєння

 

Неподалік живе Наталя Крейтор. У неї помер шестимісячний кіт.

— У нас труба за хатою, то він туди заліз, кричав. Я його дістала звідти, пробувала врятувати, але не змогла, — каже Наталя. — Це точно хтось отруїв. Але хто — без поняття.

Наталя переказує слова жителів вулиці. Ті стверджують, що коти на вулиці їли якийсь паштет і нібито в ньому виднілися пігулки. Правда це чи ні — невідомо.

Крім котів, отруїлася як мінімум одна собака — десятирічна вівчарка Мухтар. Пес був чистокровним. Сусіди кажуть: ніколи нікого не кусав.

— Впав, почалися в нього судоми, піна з рота, поливали його водою, приходив до тями, потім знову трястися починав. Чотири підходи таких було — і все, — розповідає донька власниці вівчарки Марина Подолян.

Скільки точно померло тварин, важко сказати. «Дирижабль» нарахував дев’ять котів і одну собаку. Жителі вулиці Гетьманської кажуть про кілька десятків чотирилапих жертв. Ветеринар Олексій Собко стверджує, що симптоми і масовість вказують саме на гостре отруєння якоюсь речовиною. Торік він уже зіштовхувався в Ямполі з подібним випадком — тільки на іншій вулиці.

Загалом новинні сайти переповнені історіями про масові отруєння тварин, переважно безпритульних собак. Схожі випадки траплялися у Києві, Вінниці, Рівному та інших містах.

Є цілий рух людей, які труять дворових собак. Вони називають себе догхантерами і, як правило, винищують саме собак. Найчастіше використовують для цього ліки проти туберкульозу, придбати які можна у будь-якій аптеці. Упаковка пігулок коштує 10-15 гривень. Речовина, що вбиває собак, смертельна і для котів.

Симптоми отруєння: тварину трясе, вона не може стояти на ногах, починається блювота. У таких випадках варто вколоти речовину, що діє як протиотрута — вітамін В6. Він продається в ампулах майже в кожній аптеці під назвою «Піридоксин». Упаковка коштує 20-25 гривень. У будь-якому разі тварину якнайшвидше треба показати ветеринару.

Більше про те, як рятувати собак і котів, яких отруїли, можна прочитати тут.

Автор публикации

не в сети 2 года

Вишнева Діана

Комментарии: 0Публикации: 58Регистрация: 12-05-2016
Знайти схожі статті:,
У нас ще багато нерозказаних історій про Ямпіль та ямпільчан. Але без вашої підтримки ми не зможемо розповісти їх.

Коментарі

Надіслати

Оголошення

Авторизация
*
*
Регистрация
*
*
*
Пароль не введен
*
Генерация пароля