Оцінки дітей стали конфіденційною інформацією
Менше підсумкових контрольних, ніяких перевірок зошитів та домашніх завдань на канікули. Такі нововведення з’явилися у вимогах оцінювання для початкових класів. Ми їх перечитали і вибрали найважливіші.
Приміром, на батьківських зборах відтепер ніхто не матиме права сварити дитину за погані оцінки. І не вивішуватиме рейтинги успішності. Оцінювання — конфіденційна інформація, яка залишиться між учителем, учнем і батьками.
Оцінок взагалі стане менше. У першому класі їх не ставитимуть в принципі, а контрольні потрібно буде писати лише наприкінці року, без регулярних тематичних перевірок.
У другому класі вже можна буде отримати 12 балів з мови та літератури, математики і природознавства. Інформатика, музичне та образотворче мистецтво, основи здоров’я, фізкультура і «Я у світі» залишаться без оцінок. Точніше, вони будуть вербальними: у вигляді усних і письмових відгуків учителя. Про них не знатиме ніхто, крім батьків.
Разом з тим педагогічна рада кожної школи окремо зможе прийняти рішення і скасувати оцінки в другому класі з усіх предметів. Це вирішуватиме не міністерство, а вчителі. У третьому та четвертому класах такого вибору вже не буде. З математики, природознавства і мови оцінки ставитимуть обов’язково. З решти предметів — ні.
Виправлення в зошитах дозволили. За це тепер оцінку не знижуватимуть. Так само, як і за каліграфію. А от охайність, розбірливість, орфографію та пунктуацію враховуватимуть, тож доведеться старатися.
Зошити не здаватимуть на перевірку щомісяця, як це було прийнято раніше — а значить, учитель їх не підписуватиме і не ставитиме оцінки за ведення.
Підсумкових контрольних робіт теж стало менше, причому в кожному класі. Найбільше пощастило першому — там всього дві контрольні. У другому класі стало дев’ять замість 13, у третьому — десять замість 15, а в четвертому залишилося 11 із 17.
Мороки з відступанням клітинок у зошиті теж не буде. Цю вимогу прибрали, аби педагог просто вчив дитину розміщувати роботу на площині, але без суворих обмежень. Не так прискіпливо рахуватимуть і помилки. У математиці та українській мові збільшили кількість помилок, які допускають дитину до певного рівня. Приміром, раніше за вісім грубих помилок у роботі з математики ставили двійку, а за новими вимогами це вже трійка. Для дев’ятки з мови тепер допускають дві помилки замість однієї.
Канікули, свята і вихідні віднині будуть для відпочинку — домашніх завдань не буде взагалі. А для решти днів їх суттєво обмежили. У другому класі їх має бути не більше ніж на 45 хвилин самостійного виконання, у третьому — на годину і десять хвилин, а в четвертому — на півтори години. Перший клас традиційно отримує приз: цілковита свобода від домашніх завдань у всі дні і пори року.
Коментарі