Новий президент Молдови: що він обіцяє

Новий президент Молдови: що він обіцяє

Новим президентом Молдови стане проросійський кандидат Ігор Додон. За нього проголосувало на 70 тисяч людей більше, ніж за Майю Санду, кандидатку, яка відстоює європейську лінію розвитку країни.

Другий тур виборів президента відбувся 13 листопада. Коли обрахували 100% бюлетенів, назвали такі результати: Додон — 52 %, Санду — 48 %. Явка перевищила 50 %. Російські ЗМІ назвали це «впевненою перемогою», а Володимир Путін привітав свого новообраного колегу.

Сусідній з Ямполем Сорокський район дав Ігорю Додону удвічі більше голосів, ніж Майї Санду: 66 % проти 34 %.
За проєвропейського кандидата проголосувала лише столиця і центральні області Молдови. А ще — закордонні виборчі дільниці у західноєвропейських країнах. Там був аншлаг. Тільки в одній Італії проголосувало більше 43 тисяч громадян Молдови. На багатьох дільницях не вистачило бюлетенів, зокрема на дільниці в Дубліні, на одній з дільниць Лондона та в Бухаресті.

Проблеми з бюлетенями були і на дільницях у Росії, куди також виїхало на заробітки багато молдован. Але там голосували за Додона.

Загалом вибори можна назвати такими, що відбулися. Місія спостерігачів від ОБСЄ визнала їх «коректними та демократичними».

Хоча Санду вже заявила, що буди оскаржувати результати голосування. А в центрі Кишинева зібрався кількатисячний натовп: люди вимагали проведення третього туру та ув’язнення Ігоря Додона. Над головами протестувальників окрім молдовських прапорів майоріли також і румунські: серед молдован є чимало прихильників об’єднання цих двох держав.

Ігор Додон оголосив себе переможцем ще вранці дня другого туру. На першій прес-конференції в якості переможця він вкотре назвав себе не проросійським кандидатом, а «промолдовським» і сказав, що збирається стати президентом усіх молдован.


У своїй передвиборчій програмі Додон обіцяв розвернути Молдову в бік тіснішого співробітництва з Росією і навіть скасувати угоду про асоціацію з ЄС. Щоправда, для цього у нього замало повноважень: Молдова — парламентська республіка, країною керує прем’єр-міністр. Павло Філіп, який зараз займає головну посаду в державі, поздоровив Додона з перемогою і нагадав про європейський вектор розвитку країни.

— Реформи, які ми маємо впровадити, і європейське майбутнє Молдови залежать від роботи парламенту і уряду. Тому ми повинні відійти від виборчої кампанії і повернутися до порядку реформ, — сказав Павло Філіп.

Але Ігор Додон може змінити ситуацію.

У найближчих планах Додона — повне перезавантаження влади, позачергові вибори до парламенту і зміна конституції. Якщо йому все вдасться, з великою ймовірністю переможуть проросійські сили.

Що стосується України, то відносини з Києвом Додон сильно зіпсував ще під час виборчої кампанії, назвавши під час теледебатів Крим російським. Щоправда, згодом він пояснював, що його неправильно зрозуміли.

Головні обіцянки Ігоря Додона своїм виборцям
— Проведення позачергових виборів до парламенту
— Розірвання угоди про асоціацію з ЄС
— Зміцнення стосунків з Росією
— Перетворення Молдови на федерацію

Фото zik.ua

Автор публикации

не в сети 2 года

admin

Комментарии: 0Публикации: 382Регистрация: 06-08-2015
Знайти схожі статті:,
У нас ще багато нерозказаних історій про Ямпіль та ямпільчан. Але без вашої підтримки ми не зможемо розповісти їх.

Коментарі

Надіслати

Оголошення

Авторизация
*
*
Регистрация
*
*
*
Пароль не введен
*
Генерация пароля