Що дивного роблять люди на Новий рік
«Скільки ви готові витратити на Новий рік?» — таке питання у Фейсбуці поставив своїм читачам львівський радіоведучий. Дехто казав (жартома, здається), що доведеться продати машину і взяти кредит. Декого шокували ціни на продукти для олів’є. І тільки коментар «Півтори години» викликав загальне схвалення. Навіть набрав удвічі більше лайків за оригінальність посту. Усе це свідчить про те, що традиція влаштовувати пишні трапези й викидати купу грошей за ніч відходить у минуле. Натомість приходить простіше ставлення і до свят загалом, і до Нового року зокрема. Салатом олів’є вже нікого не здивуєш. А от оригінальним підходом до свята — легко. Головне — вигадати щось дійсно цікаве і відмінне від звичних об’їдань.
У нас є кілька ідей. В основному для сміливих. І для тих, хто чомусь за кілька днів до свята залишився без планів.
Можна зібрати компанію і гайнути в незнайоме місто. Поїздом. Уявіть: ціле купе друзів, новорічна ніч, ви відкорковуєте шампанське, з полиці навпроти доноситься хропіння, у проході треба ухилятися від чужих ніг. Жодних привітань президента. Тільки новорічна ніч, весела компанія і пригоди, які чекають попереду. Це економніше, ніж знімати, скажімо, квартиру. І веселіше — бо потім можна всім розказувати, що Новий рік ви зустріли, наприклад, на станції Жмеринка. Свого часу «Укрзалізниця» навіть пропонувала новорічні вагони. Точніше, це був вагон-салон з душем, телевізором та іншими нетиповими для поїздів зручностями. Коштувало це, щоправда, 33 тисячі гривень в обидва боки, але охочі все ж знаходилися.
Для тих, хто все ж таки вирішить залишитися вдома, ось кілька порад, як недорого і гарно прикрасити оселю до свят:
Ще можна орендувати трамвай чи тролейбус. Не в Ямполі, звичайно. Таку послугу пропонують у великих містах. Коштує це від 500 гривень за годину. Маршрут можна прокладати самостійно (наскільки це дозволить наявність рейок). У Києві, приміром, популярністю користується маршрут до Пущі-Водиці. Це заповідник неподалік від столиці. Дорога до нього пролягає крізь густий ліс, а коли все засніжене, то краса подвоюється.
Можна зустріти Новий рік і в метро. Таке собі, звісно, задоволення — святкувати під землею, але знаходяться поціновувачі метрополітену, які орендують вагон години на чотири і влаштовують там дискотеку. Безалкогольну і безцигаркову, бо правила безпеки в новорічну ніч ніхто не скасовує.
Особливість Нового року, в принципі, у тому, що його не дуже-то й відзначають десь за межами пострадянських країн.
На Заході більше шанують Різдво, яке святкують переважно в колі сім’ї. А новорічна ніч — це здебільшого гучні вечірки, де навіть не обов’язково всіх знати.
Тому похід із друзями на ковзанку опівночі у великому місті — гарна можливість долучитися до масових святкувань. І гарантія того, що нудно не буде.
Або ж можна піти на головну площу міста. У містах зазвичай влаштовують у центрі концерти, всюди ходять Діди Морози і Санта Клауси, всім весело. Але варто, мабуть, вчасно піти звідти, бо в якийсь момент стає не тільки весело, але й п’яно. Навіть якщо ви нічого не пили. Просто концентрація парів алкоголю в повітрі критично підвищена.
Про те, як зустрічали минулий Новий рік наші сусіди з невизнаної Придністровської республіки, читайте в опитуванні від місцевого телеканалу:
Якщо ви дуже романтична особа і не боїтеся морозу, то йдіть на природу. Можливо, на ваш погляд, прогулянка до лісу в січні — сумнівне задоволення. Звісно, це не так комфортно, як у червні, але сидіти біля багаття, співати пісні і смажити сало на паличках у мороз — незвично і круто.
Весело може бути і вдома. І тепло, що є суттєвою перевагою.
Рецепт простий. По-перше, не готуйте дуже багато їжі. Бо є ризик просто заснути в салаті. Всі ці новорічні святкування небезпечні тим, що можна почати їсти і не мати сили зупинитися. Тому краще перестрахуватися і не ризикувати.
Вирішіть питання з музикою. Мабуть, її краще скачати, щоб, коли вам вимкнуть інтернет за несплату, це не було катастрофою.
Ну і для вечірки можна обрати тему. Так цікавіше. Все повністю залежить від вашої фантазії. Це може бути, наприклад, вечірка, присвячена культурі якоїсь країни.
Дрес-код має бути відповідним. Якщо це Індія, то можна власноруч зробити традиційні костюми з пістрявих тканин і поекспериментувати з кухнею: приготувати не олів’є, а індійські вегетаріанські страви.
Можна домовитися, що кожен із гостей готує якусь одну страву і приносить її на святкування. Так ви будете мати менше клопотів у переддень свята на кухні. І Новий рік почнеться дійсно з чогось нового.
Ще можна зробити вечірку в стилі якогось історичного періоду. Не треба розуміти це поняття дуже буквально. Тобто це не конче має бути стиль епохи Відродження, вишукані пишні сукні та зачіска в три поверхи. Вечірка в стилі 20-х років минулого століття — це може бути дуже аристократично. Або не вигадуйте велосипед і організуйте святкування в стилі 2000-х. Чи побудьте хіпі, послухайте «Бітлз» і поверніться у 70-ті.
Словом, вибирати є з чого. І плани можна змінити в будь-який момент — якщо нинішні вам не приносять радості очікування.
Мабуть, найкращий варіант для Нового року — це подорож в іншу країну. Її, звичайно, варто планувати заздалегідь. Як мандрувати Європою недорого, можна прочитати тут. А ось який грандіозний феєрверк влаштували у Лондоні, коли настав 2016-й:
Коментарі