Як ви назвали б свою вулицю?
В Ямполі знов активізувався процес декомунізації: до кінця зими місто має дати нові назви 45 вулицям. Про варіанти, придумані в мерії, ми вже писали (зверніть окрему увагу на карту: там зручно побачити, які частини міста зміняться найбільше). Тепер «Дирижабль» походив вулицями з комуністичними назвами, дізнаючись думку щодо перейменування місцевих жителів. І ось що нам відповіли.
Валентина, 43 роки, юристка, проживає на вулиці Піонерській
— Назва мене цілком задовольняє, змінювати її не маю жодного бажання. Ця вулиця для мене особлива. Більше 30 років тому мама відправила мене в магазин за продуктами, дозволивши на решту купити різних льодяників. А тоді ж на 10 копійок можна було повні жмені цукерок узяти. Продавчиня загорнула їх у газетній папір, а я ж, нестримне дитя, дорогою все підстрибувала й горобців рахувала. От і впустила ненароком пакунок. Усі «кельки» покотом пішли по дорозі, у траву. Мимо на велосипеді якраз проїздив хлопчик. Він кинувся мені їх підіймати, а потім ми відшукали найближчий водогін відмили цукерки, розділили порівну та з’їли. Так ми й донині всім ділимось. Бо стали сім’єю.
Пропонований варіант — Шкільна — доречний. Але це вже буде інша історія для інших людей.
Сніжана, 29 років, учителька. Провела дитинство на вулиці Петровського, зараз там живе її мати
— Весняна цілком підходить. Це широка, ошатна вулиця. Багато господарів понасаджували біля дороги вишень та бузку. Навесні вони дуже гарно квітнуть, прикрашають двори й саму вулицю.
Таня, 33 роки, продавець, живе на вулиці Леніна
— Недавно їхала в автобусі й ненароком почула, як один чоловік шукав у незнайомому місті товариша. Вулиці в тому місті названо не так, як у нас — Леніна чи Комсомольська, а «Сотнями»: Перша сотня, Друга сотня й так далі. Все місто розділено на сотні. (Можливо, чоловік мав на увазі Охтирку на Сумщині, в якій здавна розміщувався військовий полк. Відповідно до місця проживання полкових сотень і називались райони міста. Ці назви збереглись і дотепер — «Дирижабль»). Це цікаво, й орієнтуватись легко.
Центральній вулиці Леніна можна було б повернути історичну назву. Чула, що колись вона була Олександрівською. Варіанти Каштанова, Липова чи Медова мені не дуже подобаються.
Таня, 34 роки, співачка, живе на вулиці Леніна
— Зараз в Україні спостерігається патріотична тенденція: всі прагнуть відродити усе українське. Те, що хвиля дійшла й до вулиць, нормальне явище. Хорошим варіантом для перейменування вулиці Леніна є вулиця Українська. Із варіантом Центральна теж погоджуюсь.
Лариса, 84 роки, пенсіонерка, проживає на вулиці Піонерській
— Я вже 60 років на цій вулиці живу. «До лампочки» мені те перейменування. Усе це з наших гаманців береться. А хіба ж «Піонерська» погане слово? Хай краще дорогами на тих вулицях займуться, а не їхніми назвами.
Сергій, 56 років, пенсіонер, живе на вулиці Леніна
— Ім’я Леніна треба викидати звідси разом з усіма пристосуванцями, які партійні білети в подушці ховають. Бульдозером треба усіх їх вигребти звідси. Пропозиція назвати вулицю Каштановою мені подобається: тут дійсно чимало каштанів.
Лідія, 64 роки, пенсіонер, живе на вулиці Комсомольській
— Чула, що з Комсомольської на Костельну перейменувати хочуть. А чому саме так: бо там костел? Он де вулиця Піонерська, на місці першої школи, колись собор був. І не просто якась церквушка, а величний собор. То ту вулицю можна Соборною назвати. А тут Костельна якось не личить.
Валерій, 65 років, продає ковані вироби, живе на вулиці Комінтерна
— От варто в наш час викидати гроші на перейменування? Не думаю. Що означає назва моєї вулиці Комінтерна? Не знаю. Скажу одне: від перестановки доданків сума не змінюється. Ми від цього перейменування краще жити не станемо. Настане це лише тоді, коли будемо чесно працювати кожен на своєму місці.
Інна, 25 років, у декретній відпустці, живе на вулиці Ворошилова
— Ніколи взагалі не звертаю уваги на назви вулиць — не маю на це часу та пам’яті. Назва на честь Ворошилова мені нічим не заважає, всі звикли. Пропонований варіант — Замостя — є нормальний, нас часто так називають ямпільчани, які в центрі живуть. Також можна назвати вулицю Заводською, адже тут приладобудівний завод розташований.
Євген, 38 років, підприємець, живе на вулиці Комінтерна
— Колись в інтернеті натрапив чи то на реферат, чи на статтю про наше місто, де писалось, що по вулиці Комінтерній ямпільські євреї виставляли на продаж різну випічку, пиріжки чи тістечка на продаж. Саме на цій вулиці вперше з’явилось багато торгівців та крамниць. Можливо, варто дати цій вулиці назву Ринкова. Це додало б місту колориту.
Едуард, 65, пенсіонер, живе на вулиці Леніна
— Я з вулиці Леніна й знаю, хто він і що він. Аби дали іншу назву, я був би згідний на 100 відсотків. Сам би запропонував, щоб ця вулиця була просто Ямпільська. «Центральна» якось не звучить. А вулиці Ямпільської в нас нема й не буде, якщо самі не запропонуємо. А замість назвати вулицю «Каштановою» краще б зробили каштановий парк.
Галина, 43 роки, виросла на вулиці Піонерській
— Назва Піонерська мені подобається, я виросла з нею. Одразу згадується шкільна посвята в жовтенят, а потім у піонерів. То була наша молодість і наша історія, не треба її цуратись.
Юрій, 55 років, живе на вулиці Горького
— Хай Верховна Рада приймає, що хоче, а мені подобається така назва, як зараз. Я вже з нею 50 років живу. Я проти перейменування. Горький же і українець, і росіянин, поганого нічого не зробив. Чому його варто змінювати? Хоча, якщо перейменують на загиблого героя-земляка Камінського, це буде зрозуміло.
Фото Влада Савицького.
Коментарі