Продавці ринку про те, як витримують години на морозі

Продавці ринку про те, як витримують години на морозі

Розпитали торговців ямпільського ринку, як їм вдається так довго вистояти на холоді. І які секрети знають, аби швидко зігрітися та уникнути застуди.

Руда

Галина Руда, 51 рік, продає домашній сир, сметану, масло, молоко

На ринку торгую близько 15 років, тому добре знаю, що таке сильні морози. Не раз застуджувалася. Але стараюсь довго не хворіти, бо ж треба на ринок. Стояла і в -20 і в -25. Головне потепліше одягатися: шуба, ватні штани, колготи, валянки і шапка обов’язково. На ринку чай не п’ю. Сиджу на стільчику, а щоб зігріти ноги, встаю походити.

Онілова

Олександра Онілова, 77 років, продає мед та продукти бджільництва

В сильні морози не стою. В моєму віці краще бути вдома у теплі, ніж потім на ліки витрачати гроші. Проте взимку виходжу на ринок, стою із 9 до 12. Мені чоловік збив дерев’яний трап, що в ноги не замерзала. Теплий светр, дублянка, тепле взуття і рукавички. Чай із собою не беру, але зранку вдома п’ю перед виходом.

Єлєва Аліна та Олександр, продають фрукти і овочі (розповідає Аліна)

Чимало продавців не їдуть у сильні морози, бо картопля перемерзає. А ми стояли на ринку і при -34. Щоб овочі не перемерзали, чоловік у бусі облаштував газову пічку. Зробив її із пічки від Запорожця. Сам придумав конструкцію, оббив з усіх сторін для безпеки. У бусі овочі кладемо на дерев’яні піддони і за допомогою пічки піднімаємо температуру. Виїжджаємо при сильних морозах десь о 10 ранку, стоїмо дві-три години. Вдягаюсь, як зазвичай. Головне, взуття вільне. Я ношу 36-й розмір, а взута в 40. Беремо із собою термос із гарячим чаєм. Там 700 мілілітрів і його нам вистачає. А щоб не хворіти, вдома п’ю чай з імбиром.

 

Ольга Бабіна, продає мед та продукти бджільництва

Щоб не замерзнути, одягаюсь дуже тепло. Теплі валянки, шуба і шапка — це основне. Під ногами дерев’яний трап, аби не промерзати. А ще п’ю гарячий чай. Сьогодні вже випила дві кружки чаю, кип’яток беру в магазині поруч. Проти грипу проводжу профілактику: п’ю настоянку прополісу, настоянку воскової молі та підмор [настоянка на мертвих бджолах — Дирижабль]. І так через раз. Чай п’ю із натуральних трав. Сама їх збираю і висушую. Вся сім’я полюбляє мої трав’яні чаї.

Алла Стрильчук, продає ковбаси, сир та рибу

До -30 витримували, але це мабуть років із 10 тому. О шостій ранку ми вже на ринку і стоїмо до обіду. Скільки одягу? Щоб зараз роздягнутися, це півшафи. Головне, щоб побільше і потепліше, але й щоб було вільно. Бо якщо буде тісно, то промерзнеш наскрізь. І намагатися, щоб шерстяне до тіла було, і ніякої синтетики. І не вживати спиртні напої, вони не гріють, так навпаки швидше замерзнути можна. Краще гарячий чай чи каву. Ми беремо із собою на ринок термос.

Автор публикации

не в сети 2 года

Катя Кравченко

Комментарии: 0Публикации: 117Регистрация: 11-06-2016
У нас ще багато нерозказаних історій про Ямпіль та ямпільчан. Але без вашої підтримки ми не зможемо розповісти їх.

Коментарі

Надіслати

Оголошення

Авторизация
*
*
Регистрация
*
*
*
Пароль не введен
*
Генерация пароля