У Мурафі вже навесні плаватимуть білі амури

Події

У Мурафі вже навесні плаватимуть білі амури

Річку Мурафу знову намагаються врятувати від екологічної катастрофи. Гальжбіївські рибалки збирають гроші, щоб запустити туди мальків та розчистити річку, яка щороку замулюється й заростає.

У бідах звинувачують власників гідроелектростанцій:

Через ті ГЕСи рух води зупинився. А спускають воду неконтрольовано, зокрема в нерестовий період. Ікра гине, розповідає місцевий рибалка Микола. Нерест триває 70 днів, із квітня по червень.

У цей час ловити рибу можна, але не більше трьох кілограмів. Тобто, до двадцяти маленьких рибин чи до кількох великих. Ловити можна тільки вудочкою чи спінінгом у межах Гальжбіївки та на лівому березі від гирла річки до Улянівки.

Є й інша проблема, яка шкодить не менше за ГЕС. Це браконьєри. Але попри те, що штраф за порушення відчутний — це 170 гривень ще нікого в Гальжбіївці не покарано за законом. Є рибінспектор, який дивиться, скільки в рибалок вудок, гачків та риби у відрі. Але люди хитрують, ховають докази, і довести нічого не вдається. Тому селяни застосовують набагато ефективніший метод народний.

Ми то діло жорсткого контролюємо, навіть без посвідчень виганяємо нахаб, —переконує Микола. На вихідних він з однодумцями регулярно виловлюють принаймні одного правопорушника. Микола виріс у Гальжбіївці й ще з дитинства пам’ятає: риби завжди було вдосталь, хоч греблю гати. А тепер річку доводиться підтримувати штучно.

В Мурафі вже плаває закуплений торік короп. Тоді спонсорами стали самі селяни та компанія-винуватець, оператор ГЕС. На виділені 11 700 гривень закупили 400 кілограмів малька.

Цього року за грішми теж пішли до ГЕС.

Вийшло домовитись про 12 тисяч на закупівлю малька білого амура. Це корисний для річки вид: риба травоїдна й може почистити річку від водоростей. А ще амури виростають великими, до 120 сантиметрів і 32 кілограмів. Якщо браконьєри дадуть їм вирости.

Грошей від ГЕС на достатню кількість риби не вистачить, тому збирають і по людях. Що більше зберуть, то більше користі для річки, вважають активісти. Вони розподілили обов’язки між п’ятьма рибалками: кожен закріплений за конкретним округом, де спілкується з людьми й збирає фінансову допомогу.

Микола розповідає, що селяни охоче долучаються, здають по 100-200 гривень — розуміють важливість справи для дітей і онуків. У чоловіка назбиралося вже 1300 гривень, а всього волонтери зібрали 3100 гривень. Куди підуть гроші, люди зможуть побачити вже навесні: на зариблення запросять усіх. А поки кожен може долучитися до екологічної справи. Збір грошей триває до березня.

Якщо ви теж хочете допомогти Мурафі та докласти кошти на білих амурів, зв’язуйтеся з рибалками у Гальжбіївці (0987527219) та Білій (0987483957).

vk_amur

Автор публикации

не в сети 7 лет

Олександра Форзун

Комментарии: 0Публикации: 59Регистрация: 26-11-2015
Знайти схожі статті:, ,
У нас ще багато нерозказаних історій про Ямпіль та ямпільчан. Але без вашої підтримки ми не зможемо розповісти їх.

Коментарі

Надіслати

Оголошення

Авторизация
*
*
Регистрация
*
*
*
Пароль не введен
*
Генерация пароля